Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji - Katarzyna Żukrowska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji (miękka)

książka

Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji - opis produktu:

Stany Zjednoczone i Unia Europejska są zwykle postrzegane jako rywale, a nie ośrodki, które dzięki swemu zróżnicowaniu mogą lepiej ze sobą współpracować w różnych dziedzinach: od zarządzania gospodarką światową przez wzajemne stymulowanie zmian, po kontakty z krajami trzecimi. Prezentowana publikacja zawiera opracowania omawiające tę szczególną współpracę, która - niepozbawiona wprawdzie cech rywalizacji - przynosi jednak więcej korzyści niż napięć i kryzysów. Widać to wyrażnie we wszystkich charakteryzowanych dziedzinach obejmujących: kształtowanie się systemów podatkowych, działanie dwuwalutowego światowego systemu finansowego, integrację rynków finansowych oraz rolę banku jako pośrednika finansowego.Istotnym wnioskiem płynącym z lektury przedstawionych esejów jest stwierdzenie, że konwergencja nie jest problemem, który ogranicza się tylko do gospodarek krajów Unii Europejskiej czy zasad wprowadzenia wspólnej waluty. Proces ten obejmuje gospodarkę USA i rynek UE oraz pozostałe gospodarki w innych regionach świata, które z mniejszym lub większym trudem podążają za liderami gospodarczymi. Konwergencja systemów gospodarczych, a więc kierowanie się wspólnymi zasadami, stanowi jedną z cech globalizującej się gospodarki. Zrozumienie współczesnej gospodarki wymaga właśnie pogłębionego spojrzenia na te procesy.

Książka Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Handlowa w Warszawie. Autorem książki jest Katarzyna Żukrowska. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, polityka. Książka Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji liczy 190 stron. Jej wymiary to 170 x 239. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Unia Europejska i Stany Zjednoczone wobec wyzwań globalizacji

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.