Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej - Klaudia Zielińska-Lont - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej (miękka)

książka

Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej - opis produktu:

Kryzys finansowy z 2008 roku uwidocznił braki w strukturze zintegrowanego rynku Unii Europejskiej. Niedostateczny stopień integracji rynków finansowych stanowił słabość pozbawiającą strefę euro mechanizmów reakcji na szoki zewnętrzne. Niezbędne usprawnienia w tym zakresie miały się dokonać poprzez utworzenie unii bankowej. W książce przedstawiono szczegółowe badania tego rozwiązania od pierwotnego projektu do pierwszych lat jego funkcjonowania.
W monografii przeprowadzono pierwszą kompleksową analizę ex-post wpływu wprowadzenia skoordynowanego nadzoru na instytucje kredytowe strefy euro. W tym celu powstało autorskie narzędzie w postaci miernika syntetycznego, który umożliwia ocenę wypadkowego wpływu reform nadzoru na kondycję banków. Wyniki wskazują na korzystny wpływ reform na stabilność sektora bankowego. Publikacja może stanowić ciekawą lekturę dla naukowców zainteresowanych stabilnością finansową oraz dla pracowników instytucji nadzoru.

Książka Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Autorem książki jest Klaudia Zielińska-Lont. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes, prawo, finansowe. Książka Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej liczy 226 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Unia bankowa i jej znaczenie dla funkcjonowania sektora bankowego Unii Europejskiej

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.