Umysł - ciało - sieć - Dorota Walerjan - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Umysł - ciało - sieć (miękka)

książka

Umysł - ciało - sieć - opis produktu:

Dziś medialnymi, jutro też i medycznymi technologiami wprowadza się do społecznej gry wiele zjawisk spoza językowych zachowań i ich behawioralno-społecznych regulacji, zjawisk, które bez pośrednictwa języka angażują komponenty cielesno-popędowe i fantasmagoryczno-umysłowe, przeto nie dają się dalej sprowadzać do szeroko pojętych semiotyki i praw języka, językowo kategoryzowanych przestrzeni, czasu i przyczynowości. Zjawiska te promują wielość bezcielesnych światów odniesienia, dziś fantazmatycznie jedynie naszym zmysłom jawionych, jutro też i cząsteczkowe ucieleśnionych, czym promują kształtowanie się nieświadomościowych perspektyw myślenia. Perspektywy owe potrzebują coraz to nowych technicznych interfejsów do jawienia umysłom i ciałom tego, co zjawiać się dla nich może jedynie z technicznej komutacji danych, a nie z naturalnej materialnej ewolucji oraz z biologicznego i kulturowego dziedziczenia. To dzięki technicznemu rozrywaniu psychosomatycznej jedni człowieka perspektywicznie realizować się może marzenie nieśmiertelności - w technicznej wersji brzmi ono długowieczność nieograniczona -czyli marzenie o odwracalności procesów fizycznej degradacji ciała, a dziś już urzeczywistniać się może marzenie swobodnego konstruowania osobowej tożsamości w ciele złożonym z garniturów medialno-pamięciowych danych. Redaktor tomu prof. dr hab. Wojciech Chyła

Książka Umysł - ciało - sieć pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorami książki są Dorota Walerjan, Karolina Stawowska, Katarzyna Szafrańska-Blank. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Umysł - ciało - sieć liczy 290 stron. Jej wymiary to 170x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Umysł - ciało - sieć

4.6/5 ( 5 ocen )
  5
  4
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.