Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe - Paweł Borszowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 144
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe - opis produktu:

W publikacji dokonano analizy normatywnej dwóch nowych instytucji ogólnego prawa podatkowego, które obowiązują od 1.07.2020 r., tj. umowy o współdziałanie oraz porozumienia podatkowego.
Autorzy omawiając zagadnienie umowy o współdziałanie przedstawiają m.in.:

istotę i cel umowy,
wniosek o jej zawarcie,
zakres treści umowy,
obowiązki podatnika,
kompetencje Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

Analizując instytucję porozumienia podatkowego wskazano m.in. strony tego porozumienia, sprawy nim objęte oraz postępowanie dowodowe po zawarciu porozumienia. Uwzględniono zatem porozumienia podatkowe w następujących sprawach:

interpretacji przepisów prawa podatkowego,
ustalania cen transferowych,
braku zastosowania przepisów art. 119a § 1 o.p.,
wysokości prognozowanego na następny rok podatkowy zobowiązania podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych oraz w innej sprawie, niezbędnej dla zapewnienia prawidłowej realizacji umowy o współdziałanie.

Zarówno zawarcie umowy o współdziałanie, jak i ewentualnie w dalszej konsekwencji porozumienia podatkowego ma charakter "miękkiego" wsparcia relacji pomiędzy organem podatkowym a podatnikiem, które powinno zapewnić prawidłowy przebieg wykonania zobowiązań podatkowych. Ostatecznym celem ich zawarcia jest:

zapewnienie prawidłowej realizacji celu fiskalnego,
zapewnienie pewnego poziomu ochrony przedsiębiorcom,
ułatwienie wykonywania zobowiązań podatkowych.

Weryfikacja prawidłowego wykonywania zobowiązań podatkowych przy wykorzystaniu tradycyjnych procedur, w ramach działania o charakterze władczym, jest ze swej istoty związana z dłuższą perspektywą czasową, a także określonym stanem niepewności co do ostatecznego stanowiska organu podatkowego.
Z punktu widzenia podatnika jest to stan niepożądany, gdyż oddziałuje na prowadzoną przez niego działalność gospodarczą. Dla administracji skarbowej, realizującej zadania o charakterze fiskalnym wiąże się to z odpowiednio większymi kosztami, a także pozostawaniem w stanie niezrealizowanego celu fiskalnego. Tam bowiem, gdzie powstaje konflikt pomiędzy podatnikiem a organem podatkowym, aż do prawomocnego rozstrzygnięcia, zobowiązanie podatkowe pozostanie niewykonane zgodnie z jego treścią.
   Adresaci:
Książka jest przeznaczona dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, sędziów, a także pracowników administracyjnych.

Książka Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Paweł Borszowski, Artur Halasz, Katarzyna Kopyściańska, Marek Kopyściański. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, podatkowe. Książka Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe liczy 144 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Umowa o współdziałanie i porozumienie podatkowe

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.