Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego - Jarosław Zarębski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Iuris
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 159
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 5 - 7 dni + czas dostawy

Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego - opis produktu:

Publikacja stanowi poprawioną wersję pracy doktorskiej obronionej w 2011 roku na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Monografia ta poświęcona jest omówieniu instytucji umorzenia absorpcyjnego postępowania karnego (art. 11 k.p.k.), Przedstawia genezę instytucji, jej rolę w systemie polskiego prawa karnego procesowego z uwzględnieniem szerszego zagadnienia legalizmu i oportunizmu oraz poddaje dogmatyczno-prawnej analizie przepisy prawne ją regulujące.Dokonany przez Autora wybór tematyki dysertacji należy uznać za trafny, bo i sama konstrukcja umorzenia absorpcyjnego jest bardzo interesująca, a w polskiej literaturze prawniczej brak jest do tej pory monograficznego opracowania tej instytucji. Z tym też większym zainteresowaniem przeszedłem do lektury pracy. Regulacja żart. 11 k.p.k. Jest pewnym novum w polskim prawie karnym procesowym. I jak też często bywa w wypadku polskiego prawa, jest to instytucja inspirowana rozwiązaniami niemieckimi, w tym przypadku z Ĺ154 StPO, Nie może dziwić zatem odwołanie w pracy do prawa niemieckiego. Autor wykazał, iż tematyka umorzenia absorpcyjnego nie została w piśmiennictwie wyczerpana, a i on sam ma w tej mierze kilka uwag godnych rozważenia oraz parę interesujących konkluzji. Sam tytuł pracy w pełni odzwierciedla treść pracy, w syntetyczny sposób ujmuje poruszaną problematykę, jest on adekwatny do treści prezentowanej przez doktoranta.Dr hab. Wojciech Cieślak, prof. UG

Książka Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego pochodzi z wydawnictwa Iuris. Autorem książki jest Jarosław Zarębski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, karne. Książka Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego liczy 159 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Umorzenie absorbcyjne postępowania karnego

4.4/5 ( 9 ocen )
  5
  7
  4
  0
  3
  1
  2
  1
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.