Umiera się tylko raz - Robert Dugoni - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Umiera się tylko raz (miękka)

książka

Umiera się tylko raz - opis produktu:

Blisko 300 tysięcy sprzedanych egzemplarzy!

Nieustraszona detektyw po raz kolejny będzie musiała położyć na szali swoje życie, by stawić czoła psychopacie.

Kiedy w pozostawionej w chłodnych wodach zatoki Puget Sound pułapce na kraby zostaje odnalezione ciało kobiety, Tracy jest przekonana, że będzie to jedna z najtrudniejszych spraw w jej policyjnej karierze. Po pierwsze, musi zidentyfikować ofiarę. A sekcja zwłok ujawnia, że zamordowana włożyła wiele wysiłku w ukrycie swojej tożsamości. Najwyraźniej się kogoś bała...

Gdy ustalenia policji zaczynają wskazywać, że ofiarą może być kobieta, która przed kilkoma miesiącami zaginęła w górach, sprawa staje się dla detektyw Tracy Crosswhite bardziej osobista. Wciąż nękają ją bolesne wspomnienia w związku z morderstwem młodszej siostry i świadomością, że z winy policji przez dwadzieścia lat Tracy nie mogła zamknąć tej sprawy. A historia lubi się powtarzać. Choć śledczy wnikliwie badają przeszłość zabitej kobiety, znajdują więcej pytań niż odpowiedzi. Dopiero dociekliwość Tracy doprowadza do odkrycia pełnej niespójności historii, w której zdrada i chciwość odgrywają główną rolę.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dylemat

B. A. Paris

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 13.3.2020
 • -35%
Drań

Katarzyna Michalak

miękka
25,94 zł 39.90
 • -41%
Głosy z zaświatów

Remigiusz Mróz

miękka
23,54 zł 39.90
 • -29%
Zaufasz mi

Diana Brzezińska miękka

28,39 zł 39.98
 • -24%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
29,56 zł 38.89
 • -38%

Robert Dugoni - przeczytaj też

Grób mojej siostry

Robert Dugoni

pocket
15,73 zł
 • -16%
Grób mojej siostry

Robert Dugoni

miękka
28,50 zł 33.93
 • -16%
Jej ostatni oddech

Robert Dugoni

miękka
28,92 zł 34.42
Jej ostatni oddech

Robert Dugoni

pocket
11,97 zł
 • -16%
Na polanie wisielców

Robert Dugoni

miękka
29,33 zł 34.91

Zobacz również

 • -29%
O krok za daleko

Harlan Coben

miękka
30,39 zł 42.80
 • -35%
Władcy czasu

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
32,43 zł 49.90
Zapowiedź - 28.2.2020
 • -38%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
26,53 zł 42.80
 • -39%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
36,46 zł 59.76
 • -40%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
23,94 zł 39.90
 • -38%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
30,93 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Umiera się tylko raz
4.3/5 ( 4 oceny )
  5
  3
  4
  0
  3
  0
  2
  1
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Bookendorfina

 • 9-04-2019
 • 07:06

"Kto patrzy na zewnątrz, śni; kto patrzy do środka, budzi się."
Karl Jung

Solidnie przemyślany pomysł na przygodę czytelniczą, ciekawie zaprezentowana historia z dreszczykiem, miło się w nią wchodziło, zgrabnie angażowało wyobraźnię i podejmowało detektywistyczne wyzwanie. Sprytne połączenie thrillera z kryminalnym wątkiem, pod koniec pikantnie zaprawione mocnymi sensacyjnymi nutami, a przy tym tworzące nieszablonową sieć różnorodnych pułapek i tajemnic, w które czytelnik daje się złapać, i które z chęcią odkrywa.

Moje czwarte spotkanie z twórczością Roberta Dugoni ("Grób mojej siostry", "Jej ostatni oddech", "Na polanie wisielców") potwierdza wyjątkowo równy poziom warsztatu pisarskiego autora, każdy tom serii o ambitnej detektyw Tracy Crosswhite to dynamiczne wybijanie rytmu frapującej intrygi, przyciągającej uwagę nie tylko interesującymi perspektywami, ale też złożonością i zawikłaniem, jak dotąd otrzymujące ode mnie mocną czwórkę z plusem. Lubię, kiedy pisarz zmyślnie wystawia odbiorcę książki na niepewność, umiejętnie buduje napięcie, podsuwa mylne tropy, gmatwa odcienie prawdy. Środkowa część powieści sprawia wrażenie nieco mało efektownej, lecz w końcu śledztwo prowadzone przez kluczową postać nie należy do łatwych i układnych, lecz żmudnych i mrówczych, trzeba sprawdzić wiele poszlak, przeprowadzić kilka przesłuchań, a jednocześnie zmagać się z wewnętrznymi realiami służby policyjnej. Ale od czego jest zgrabne funkcjonowanie zespołu wydziału policji w Seattle, no może z wyjątkiem ich bezpośredniego szefostwa?

Natkniemy się również na delikatnie wplecione w fabułę obyczajowe nici, służą one dopracowaniu portretu głównej bohaterki, skontrastowania jej życia zawodowego z prywatnym, nawiązania do poprzednich odsłon serii, zwłaszcza pierwszego tomu, gdzie dowiadujemy się o dramatycznej przeszłości Tracy, a także w jaki sposób oswajała dawne demony. W "Umiera się tylko raz" inteligentna, dumna i bezpośrednia Crosswhite stara się odkryć tożsamość mordercy młodej kobiety zabitej strzałem w głowę i zatopionej w klatce na kraby w wodach zatoki. Przypadkowe odnalezienie ciała uruchamia lawinę pytań i dylematów, lecz pospiech nie jest tu wskazany, zbyt pochopne wyciąganie wniosków, czy niefrasobliwe snucie przypuszczeń, mogłoby zamazać obraz śledztwa i ukazać w fałszywym świetle domniemanych uczestników zbrodni. Aby dotrzeć do niepodważalnych faktów trzeba po kolei odrzucać kolejne warstwy kłamstw i manipulacji. Thriller warto uwzględnić w planach czytelniczych, płynna i przejrzysta narracja, wyraziste postaci, mocna intryga i zaskakujące zakończenie, to ostatnie pozostawia odbiorcę także z ciekawymi refleksjami odnośnie prawnej i moralnej odpowiedzialności za planowane i dokonane czyny.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Qultura słowa

 • 7-06-2019
 • 11:52

Skrzywdzona czy przebiegła?
Myślałeś kiedyś, by zniknąć i zacząć wszystko od nowa? By uciec od tego co robisz, od niewiernego partnera, od obowiązków i zobowiązań, od problemów dnia codziennego? Zostawić to wszystko za sobą i zacząć życie z czystą kartą? Okazuje się, że coraz więcej osób, zainspirowanych medialnymi doniesieniami o takiej zmianie, decyduje się na drastyczny krok i zamyka za sobą pewien rozdział, zaczynając wszystko na nowo poza granicami kraju lub też zaszywając się na wsi, zmieniając styl życia i podejście do niego, zmieniając wszystko. Dla niektórych jednak, taką ucieczką okazuje się być śmierć ?
Czy tak właśnie było w przypadku kobiety, której ciało odnaleziono w wodach zatoki Puget Sound, w pułapce na kraby? Bezimienna ofiara zapewne taką by pozostała, z braku jakichkolwiek dokumentów czy wskazówek pozwalających odkryć jej tożsamość, gdyby nie jednak kwestia ? otóż wszystko wskazuje na to, że niedługo przed śmiercią kobieta przeszła operację plastyczną, a właściwie rekonstrukcję twarzy. To zaś oznacza numerowane implanty, dzięki którym śledczy trafiają do lekarza, przeprowadzającego zabieg. Poznają też tożsamość kobiety, Lynn Hoff, tyle tylko, że ? niewiele to wnosi do dochodzenia. Okazuje się bowiem, że owa tożsamość jest fałszywa, zaś ofiara przed śmiercią ukrywała się, nie zostawiając praktycznie żadnych śladów. Przed Tracy Crosswhite z Sekcji Ciężkich Przestępstw Kryminalnych w Seattle stoi niezwykle ciężkie zadanie, wszak ofiara włożyła wiele trudu i pieniędzy w ukrycie swojej osoby. Nie mogła jednak trafić lepiej, bowiem Tracy ? mając w pamięci swoją zmarłą siostrę ? jest szczególnie zdeterminowana, jeśli chodzi o śledztwa w sprawie młodych kobiet.
Czy i tym razem odniesie sukces? Przekonamy się dzięki lekturze fenomenalnej powieści kryminalnej autorstwa Roberta Dugoni, pt. ?Umiera się tylko raz?. To już kolejny tom historii niezłomnej policjantki, której postawa nie tylko pozwala nam odzyskać zaufanie do przedstawicieli stróżów prawa, ale świadczy o prawdziwej inteligencji. Opublikowana nakładem Wydawnictwa Albatros książka, jest niezwykle wciągająca lekturą, i to nie tylko dla wielbicieli gatunku, ale i dla wszystkich, lubiących dobrze skonstruowane historie, w których nic nie jest takie, jakie się wydaje.
Dzięki prowadzonemu śledztwu, udaje się powiązać wyłowioną z zatoki ofiarę z kobietą, która kilka miesięcy wcześniej zaginęła w górach, podczas wspinaczki na Mount Rainier, stratowulkan dominujący nad stolicą, który pochłonął już wielu miłośników aktywnego wypoczynku. Tyle tylko, że kobieta, która zaginęła w górach, to Andrea Strickland, której ciała mimo poszukiwań nie udało się odnaleźć na górskich zboczach. Wspinała się wraz z mężem, pobierając przepustkę na wejście na Liberty Ridge, która to droga jest najrzadziej używaną i pełną pułapek. Jej zniknięcie z namiotu zgłosił mąż, Graham Strickland, który szybko stał się głównym podejrzanym w sprawie. Mimo iż jego wersja wydarzeń budziła wiele wątpliwości, z powodu braku dowodów, a przede wszystkim ciała, nie można było mu nic udowodnić.
Jak to możliwe, że zaginiona w górach Andrea, to zamordowana strzałem w głowę Lynn, odnaleziona w pułapce na kraby? Co wspólnego z jej zaginięciem ma mąż? A może to ona sama upozorowała swoją śmierć, by zacząć wszystko od nowa? Komu się zatem naraziła na tyle, by chciał ją zamordować? Przekonamy się o tym dzięki tekturze powieści ?Umiera się tylko raz?, w której wartka akcja idzie w parze ze znakomitą kreacją postaci i intrygą, którą przez długi czas trudno nam rozgryźć. Nad tą kryminalną zagadka będziemy głowić się wraz z Tracy, która nigdy tak naprawdę nie doszła do siebie po śmierci siostry, choć teraz, u boku nowego partnera, wydaje się mieć szanse na nowe życie. Oby nie takie, jak miała Andrea?

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Ambros

 • 7-04-2019
 • 17:03

Nie za bardzo mogłam się przekonać do sięgnięcia po tę powieść. Codziennie jej lekturę odkładałam na ?później?. W końcu ciekawość wzięła górę i ?. bardzo żałuję, że tak długo się ociągałam. Ona porywa, wciąga i uzależnia, cały czas chce się więcej i więcej ?
Po raz pierwszy miałam okazję spotkać się z detektyw Tracy Crosswhite. Nasze pierwsze, i mam nadzieję, że nie ostatnie spotkanie, było urocze i bardzo emocjonujące. Bo też jej styl pracy, charakter, upór i dociekliwość są niewątpliwą zaletą tej historii.Robert Dugoni stworzył intrygującą i wciągającą historię, z bardzo ciekawym i nie często spotykanym w powieściach wątkiem kryminalnym. Narracja w powieści prowadzona jest dwutorowo. Jesteśmy w czasach bieżących, w trakcie prowadzonego śledztwa oraz poznajemy historię Andrei, opowiedzianą przez nią samą. Przekazuje nam swoje skrajne emocje, kłopoty rodzinne, niepowodzenie wspólnego rodzinnego interesu. Widzimy, jak walczy z samotnością, żyje w swoim malutkim świecie, zamkniętym w stronnicach książki. Jest nierozumiana i niekochana przez męża.
Autor otworzył przede mną okratowane wejście do podziemnego ciemnego schronu. Zostawił mnie samą z tą przejmującą i wstrząsającą historią. Prowadził mnie krok po kroku, czasami po omacku, często celowo zmieniał kierunek drogi, aby tylko utrudnić mi przejście. Miotał mną na prawo i lewo, już byłam u wyjścia, gdy się okazało, że to wyjście nie jest udrożnione. I cóż moja cała wędrówka na marne. Zawracałam, cofałam się, szukałam na oślep, czasami pewne znaki mnie prowadziły i pomagały w dojściu do celu. Było mroczno, zimno i ciemno, nietoperze krążyły nad moją głową i tylko potęgowały atmosferę grozy i strachu. Nie było łatwo, ale się udało, ujrzałam na końcu tunelu promyk światła. Tak właśnie wyglądała moja przygoda z tą lekturą.
Książkę ? pomimo atmosfery napięcia i ciągłego oczekiwania - czyta się bardzo lekko. Styl pisarski Roberta Dugoniego dodaje jej lekkości i polotu, zrozumiały i czytelny w odbiorze. Nie można jej odłożyć nawet na chwilę, bo oczywiście ciekawość bierze górę, i kłębiące się myśli, jaki będzie finał poszukiwań mordercy. A tu wielka niespodzianka, autor osaczył nas z wielu stron i tak omamił, że nikt by nie sądził, że to ta osoba była sprawcą tych haniebnych czynów. Jeden zero dla autora, finał totalnie zaskakuje. Nie można zapomnieć, że autor przemycił delikatny i bardzo smakowity wątek obyczajowy, nadający powieści realizmu i prawdziwości, świetnie wkomponowany w całe tło historii.
Po przeczytaniu tej książki każdy zapewne odpowie sobie na pytanie: ?czy naprawdę umiera się tylko raz?? Z pozoru oczywista i jednoznaczna odpowiedź, bo głębszym namyśle, nie do końca taka jest.
Jednym zdaniem: świetna i zaskakująca, pełna różnorodnych i wielobarwnych emocji, refleksyjna i wywołująca czasami uśmiech na twarzy, trzymająca w napięciu do ostatniej strony. Wchłania i magnetyzuje, powoduje, że po jej skończeniu odczuwa się brak powietrza i adrenaliny, którą tak znakomicie wytwarzała.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

czytanie.na.platanie

 • 1-04-2019
 • 14:05

Raz się żyje i raz się umiera. Zazwyczaj...

Detektyw Tracy Crosswhite prowadzi śledztwo w sprawie zwłok kobiety wyłowionych w koszu do połowu krabów. Wszystko wskazuje na to, że to Andrea Strickland, która wcześniej została uznana za zmarłą podczas wspinaczki wysokogórskiej.

Intryguje fakt, że kobieta za wszelką cenę chciała ukryć swą tożsamość. Czy przed kimś, lub przed czymś uciekała? A może popełniła przestępstwo i próbowała zniknąć? Komu mogło zależeć na jej śmierci?

Ze względu na swoje trudne doświadczenia, Tracy bardzo osobiście podchodzi do sprawy i mimo wielu niewiadomych, za wszelką cenę dąży do jej rozwiązania.

Rewelacyjna książka! Nie mogłam się od niej oderwać, tym bardziej, że autor co rusz zaskakuje. Daje wskazówki, które prowadzą w zupełnie inną stronę, niż się spodziewamy. Mimo, że z zaangażowaniem wraz z Tracy próbowałam rozwikłać tą skomplikowaną sprawę, ani na moment nie zbliżyłam się do odkrycia sprawcy.

Lekki język i ekipa bohaterów budząca prawdziwą sympatię to już wisienka na torcie do pełnej satysfakcji. Gorąco polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Król/Królestwo Historia Jakuba Szapiro

Szczepan Twardoch

pakiet
45,43 zł 69.90
 • -25%
W stolicy kwiatów

Rihito Takarai

miękka
17,18 zł 22.90
 • -25%
Sword Art Online 17 Alicyzacja: Przebudzenie

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 08 Kiedyś i dziś

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 06 Widmowy pocisk

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -25%
Sword Art Online 05 Widmowy pocisk

Reki Kawahara

miękka
18,67 zł 24.90
 • -39%
Dom z niebieskiego szkła

Anna Lubczyk

miękka
18,29 zł 29.99
 • -34%
Mrok we krwi Kroniki Dwuświata

Paweł Kopijer

miękka
26,33 zł 39.90

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Śmierć jest końcem ziemskiej pielgrzymki człowieka, czasu łaski i miłosierdzia, jaki Bóg ofiaruje człowiekowi, by realizował swoje ziemskie życie według zamysłu Bożego i by decydował o swoim ostatecznym przeznaczeniu.(KKK) Śmierć bliskiej osoby, pogrzeb, poczucie straty i osamotnienia to...

 • 34.82 zł
  30.29 zł

  Pewnego dnia z salonu fryzjerskiego w Visby znika bez śladu trzyletnia dziewczynka, córka pracującej tam Evy Eliasson. Rozpoczyna się śledztwo policyjne, na którego czele stoi Karin Jacobsson. W trakcie śledztwa mała Vilma pojawia się niespodziewanie przed salonem cała i zdrowa. Policja niestety...

 • 32.50 zł
  27.30 zł

  Pierwszy tom nowej powieści autorki bestsellerowej trylogii `Córka Cieni`. Młoda artystka z Krakowa spotyka na swojej drodze ulicznego muzyka, który wniesie w jej poplątane życie uczucie i tajemnicę. Banał? Nie tym razem. Już od pierwszej strony, czytelnik ma świadomość, że wydarzy się coś...

 • 39.81 zł
  31.05 zł

  Stan i Chrmaine są małżeństwem, które stara się utrzymać na powierzchni w czasach kryzysu gospodarczego i społecznego. Mieszkają w samochodzie, utrzymują się z napiwków, jakie Charmaine dostaje w barze, gdzie pracuje jako kelnerka. Są narażeni na napaści ze strony włóczących się bandytów, ich...

 • Dwa główne tematy książki to stan wegetatywny człowieka i śmierć mózgowa. Kate Adamson poddano operacji jamy brzusznej bez znieczulenia, ponieważ miała diagnozę stanu wegetatywnego. Jej cierpienia na tym się nie skończyły. W Stanach Zjednoczonych prawo zezwala bowiem przerwać pojenie i...

 • 39.26 zł
  37.69 zł

  Płyta `Umiera piękno` ukazała się z okazji obchodów 63. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Liryczny charakter płyty, utrzymany w poetyce jazzu pokazuje `ludzką` twarz Powstania - miłość, radości życia, jego smutki, codzienność, a także uniesienia patriotycznej walki w Powstaniu Warszawskim....