rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby?

L. Szadkowska

książka

27,13 zł taniej -15%

Jak wyleczyć nieuleczalne choroby - ...

L. Szadkowska

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

16,72 zł taniej -15%

Bing Część 1

Reżyseria:

N. Phelan

J. Jas...

film dvd

27,32 zł taniej -18%

Nimfomanka część 1 i 2

Reżyseria:

L. Trier

film dvd

26,74 zł taniej -14%

Arteterapia Część 1

B. Łoza

A. Chmie...

książka

50,02 zł taniej -15%

Mila część 1 Tupulupu

film dvd

20,95 zł taniej -8%

ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1.
ocena: 6, głosów: 12
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1.

Cofnąć nowotwór

Nie raz miałem okazję być świadkiem sytuacji, w których nawet silni duchem ludzie bledli, usłyszawszy straszną diagnozę. Każdy przyjmował tę wiadomość jak wyrok śmierci, nie podlegający apelacji. Osoby poważnie chore doskonale rozumieją, że ich choroba jest nieuleczalna, jednak do ostatniej chwili starają tę chwytać życia. Taki już jest człowiek - docenia zdrowie dopiero jego utracie. Dzisiejsza medycyna nie może dać odpowiedzi na pytanie, jakie są przyczyny powstawania chorób nowotworowych. Jaka siła zmusza komórki naszego ciała do przekształcania się, rozmnażania z ogromną prędkością, aby później śmiertelnie wrastać w zdrowe tkanki, powodując ból i cierpienie? Lekarze i uczeni stworzyli wiele teorii, wyjaśniających mechanizm powstawania raka, ujawnili masę czynników rakotwórczych, stymulujących rozwój komórek nowotworowych. Jednak prawdziwej przyczyny nie udało znaleźć. A nie udało się to, jak mi się wydaje, z następujących powodów:
Po pierwsze dlatego, że podczas leczenia raka nie rozpatruje się organizmu jako jednego biologicznego systemu, a jako zbiór szczególnych organów. Walka przeważnie skierowana jest chory organ, w którym wykryto guz. Powszechnie stosowane zabiegi: rentgeno- i chemioterapia, napromieniowywanie izotopoe teoretycznie są skierowane na mobilizację sił obronnych organizmu. Niestety, organizm, osłabiony chorobą, nie posiada weętrznych rezerw, aby się bronić, jest zatruty od środka. Oprócz tego powyższe zabiegi niekorzystnie zmieniają płynne środowisko organizmie, czyniąc je jeszcze bardziej zasadowym. Sprzyja to zwiększonemu rozwojowi bakterii chorobotwórczych, co jeszcze bardziej osłabia organizm. Po drugie, medycyna wciąż poszukuje uniwersalnego leku lub kombinacji leków, które mogłyby skutecznie likwidować guzy (znowu skutek, a nie przyczynę choroby). Nie tędy droga. Choroba nowotworowa to porażenie całego organizmu,.zaczynając od mózgu, a kończąc na jelicie grubym.
"Ziarna" tej choroby tkwią w człowieku już od dzieciństwa, a w ciągu życia zaczynają "kiełkować", dając stopniowo odnóża w postaci przejściowych stadiów zasadniczej choroby (czyli nowotworu). Katar, przeziębienie, reumatyzm, artretyzm, choroby oczu, uszu, gardła, nerek, wątroby, serca, układu kostnego i nerwowego - wszystko to są ogniwa jednego nowotworowego łańcucha. I dopóki "właściciel" nie pozwoli swojemu organizmowi skorzystać ze znajdujących się w nim, danych przez przyrodę sił obronnych, uruchamiających odporność, samoregulację i samoregenerację, tak długo tysiące jednostek naukowo-badawczych, miliony lekarzy nie będą w stanie stworzyć leków lub metod, które mogłyby ostatecznie wyleczyć człowieka. Na dzień dzisiejszy nawet te osoby, które pomyślnie przeszły operację i żyją, podświadomie znajdują się pod ciągłą presją nawrotu choroby.
Przez wiele lat miałem kontakt z chorymi na raka. Na pewno ich liczby nie można porównać z tysiącami chorych w różnych szpitalach na całym świecie. Żyją oni do dziś, chociaż wyrok na nich był w większości przypadków jeden - śmierć. Pewnego razu do Centrum Zdrowią, w Moskwie, w którym pracowałem przyszła 39-letnia kobieta. Lekarze stwierdzili u niej raka trzustki. W ciągu 6 miesięcy przeszła 2 operacje. Była bardzo osłabiona. Lekarze dawali jej 2-3 miesiące życia.1 Męczyła ją nieustanna gorączka 38 - 39 oC. Jednym słowem - kobieta ta "spalała się" w oczach. Na spotkaniu z nią powiedziałem: ,Jest nas troje: ty, ja i twoja choroba. Z kim chcesz być? Dwoje zawsze pokona) jednego." Nie doczekałem się odpowiedzi, ale po wyrazie jej oczu zrozumiałem, że ona chce żyć i będzie walczyć do końca. Terapię rozpoczęliśmy od oczyszczenia jelita grubego przy pomocy lewatywy. Metodę tę zaproponował w 1946 r. amerykański lekarz Gerson. Przdługi czas stosowano ją w szpitalu dla chorych na raka, prowadzonym przez córkę lekarza, przy czym należy dodać, że z dobrym skutkiem. Z czasem jednak zapomniano o niej, ponieważ wielu współczesnych lekarzy uważa lewatywę za przeżytek.
Istota metody polega na zrobieniu choremu dużej ilości lewatyw: 6 - 8 na dobę. Do irygatora nalewa się 1,5 litra przegotowanej wody o temperaturze + 38 oC, 3 - 4 łyżeczki soku z cytryny i szklankę soku z buraków. Ilość lewatyw zależy od stanu chorego im jest cięższy, tym więcej zaleca się lewatyw. Później lewatywy należy robić raz na dzień lub co drugi dzień do momentu, gdy u chorego pojawi się własny stolec. Skuteczność metody Gersona można wyjaśnić tym, że oczyszczanie jelita grubego pomaga usunąć z organizmu "trucizny", toksyny, które powstają w wyniku funkcji życiowych komórek nowotworowych. Jeżeli nie usunie się tych toksyn, to wraz z krwią dostają się one do mózgu i całkowicie blokują samoregulację procesów życiowych, co prowadzi do śmierci.
Jeszcze w latach 50-tych Gerson zwrócił uwagę na ścisły związek funkcjonowania jelita grubego z pracą mózgu i centralnego układu nerwowego. Zawsze powtarzał swoim uczniom: "Rak to zemsta natury za nieprawidłowo spożywane posiłki. W 99% to zatrucie własnymi toksynami, a tylko 1 % stanowią nieodwracalne zmiany, które występują w organizmie.
Jeżeli rak zaatakował układ pokarmowy, pojawia się problem co jeść? Mięso, ryby, przetwory mleczne, różne zupy, buliony nie są zalecane. Pozostają kasze, warzywa, owoce. Łączenie warzyw w postaci surowej lub gotowanej jest niemożliwe, gdyż są trawione w różnym czasie - warzywa 4 godziny, a owoce - 2 godziny. Natomiast można dowolnie łączyć świeżo przygotowane z nich soki. Wchłaniane są one praktycznie jednocześnie, przy czym organizm nie traci energii na procesy trawienne, otrzymując jednocześnie mocne dawki niezbędnych witamin, soli mineralnych, enzymów. Moja pacjentka po lewatywach mogła spożywać tylko ryż, kaszę gryczaną, pieczone ziemniaki i 2 litry soków dziennie. Szczególną rolę w procesie leczenia raka odgrywa sok z buraków i marchwi (szczegółowo o tych sokach pisałem w poprzedniej książce na str. 65 - 66). Wieloletnie badania naukowe dowiodły, że sok z buraka i marchwi zatrzymuje rozwój guza, wypłukuje stare chore komórki nowotworowe i zwiększa skuteczność działania enzymów utleniających, przy czym sok z buraka może zwiększyć zdolności utleniające o 400 - 1000 %. Do końca jeszcze nie zbadano roli barwników, wchodzących w skład marchwi i buraka, ale to, że hamują rozwój komórek nowotworowych zostało udowodnione naukowo.
Najlepszym połączeniem dla osób chorych na nowotwór jest sok z marchwi i buraka w proporcji 4: 1. Pić należy 1 - 2 litry soku dziennie w równych porcjach: co 4 godziny w ciągu dnia i jeden raz o pierwszej w nocy. Niektóre osoby nie tolerują soku z buraka, co przejawia się mdłościami, osłabieniem, spowolnieniem tętna, obniżeniem ciśnienia. W przypadku wystąpienia podobnych reakcji należy ograniczyć przyjmowanie soku do 2 stołowych łyżek na dobę i z dnia na dzień zwiększać tę ilość. Zamiast soku z buraków można dodać do soku marchwiowego sok z jabłek i 2 łyżki czerwonego wina (na każdy litr soku).
Podzielone są opinie specjalistów, czy sok z buraka należy spożywać od razu po przygotowaniu, czy odstawić na 1 - 1,5 godziny. W świeżo wyciśniętym soku jest 2,5 raza więcej aktywnego tlenu, a także niezbędnego dla hemoglobiny aktywnego żelaza. I dlatego osobom chorym na nowotwory proponuję pić sok od razu po przygotowaniu. Przy okazji zwracam uwagę na to, że dla osób chorych na anemię lub ludzi w podeszłym wieku, u których zakłócony jest proces oddychania komórkowego spożywanie soku z buraków jest po prostu koniecznością. Regularne jego przyjmowanie gwarantuje każdemu działanie odmładzające organizm, białe zdrowe zęby i 80% zabezpieczenia przed chorobami nowotworowymi. Rak atakuje nie tylko ciało, ale i duszę. W związku z tym moja pacjentka dużo czasu poświęcała na ćwiczenia stabilizujące kondycję psychiczną. Ponieważ znajdowała się w stanie silnega napięcia nerwowego i nie potrafiła się rozluźnić (co jest wadą wielu osób), nauczyłem ją stosować samohipnozę. Oprócz tego odbyłem z nią 10 seansów hipnotycznych (regresji hipnotycznych), podczas których skłoniłem ją do powrotu do okresu dzieciństwa (jedną z przyczyn raka u wielu osób są silne stresy przeżyte we wczesnym dzieciństwie). Tak krok po kroku likwidowaliśmy psychiczne korzenie, które "odżywiały" jej chorobę. Dzieciństwo mojej pacjentki nie było szczęśliwe: ojciec pił, bił ją i matkę. Jako dziewczynka nie miała zabawek, nie pozwalano jej przyprowadzać do domu przyjaciół, jednym słowem miała koszmarne dzieciństwo. Jej dalsze życie również się nie układało, wszystko osiągała z trudem. Za wszystkie swoje niepowodzenia winiła rodziców, a ojcu nigdy nie mogła wybaczyć krzywd, jakie wyrządził jej w dzieciństwie.
Podczas seansów próbowałem przekonać ją, że długo pamiętana kiedyś doznana krzywda "pożera" ciało i w końcu prowadzi do powstania raka. Jeżeli w człowieku dominuje gniew i nienawiść, to jego organizm jak gdyby spala się od środka. Chciałem przekonać moją pacjentkę, że gniew i nienawiść to źli sprzymierzeńcy zdrowia. Następnym etapem było opanowanie metody samoleczenia (pozwala uruchomić potencjalne siły obronne organizmu, które u większości osób nie są wykorzystywane przez całe życie).

ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1.

książka

Wydawnictwo: Serwis

Oprawa: miękka

Ilość stron: 183

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 26,68

Cena detaliczna: 31,38

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

25,10

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (0)

ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1. - opis produktu:

Bóg sztuki lekarskiej Eskulap miał dwie córki. Jedna miała na imię Panacea, a druga Gigea. Obie posiadały dar uzdrawiania ludzi. Panacea całe życie szukała cudownego środka przeciw wszystkim chorobom. Człowiek nie powinien wiedzieć o swoich chorobach, wystarczy, że ja się o niego zatroszczę - mówiła Panacea. Gigea próbowała wyjaśnić ludziom, że ich choroby są odbiciem trybu ich życia. Żeby się od nich uwolnić trzeba żyć tak, jak żyje przyroda, naśladować ją, uczyć się od niej. Siostry ciągle spierały się ze sobą, uważając, że każda z nich ma rację. Rozeszły się więc ich drogi. Panacea poszukuje cudownego eliksiru przeciw wszystkim chorobom, a Gigea uczy ludzi zasad życia i zdrowia.
Gdy szukamy przyczyn złego samopoczucia, uskarżając się na serce, żołądek, stawy, to uzasadnienie swoich chorób zawsze znajdujemy poza nami samymi. Skłonni jesteśmy pomstować na wszystkich, aby tylko zatuszować swoje lenistwo i nieznajomość podstawowych zasad zdrowego trybu życia! Nigdy jednak nie wymieniamy prawdziwej przyczyny, dlatego, że prawdziwa przyczyna - to my sami.
My, i tylko my odpowiadamy za nasze bóle i choroby, za nasze przedwczesne starzenie się. Żyjemy nieprawidłowo. Sami obniżamy poziom swoich sił życiowych. Źle się odżywiając gromadzimy w sobie trucizny. Nie opuszczają one naszego organizmu, męczą nas, odzywając się chorobami tych narządów, w których są skoncentrowane.
Nieuporządkowany tryb życia - oto prawdziwa przyczyna przedwczesnego starzenia się i wielu chorób. Człowiek, jeśli zechce, może żyć długo i być zdrowym.
Jestem głęboko przekonany, że w wielu sytuacjach życiowych człowiek sam dla siebie powinien być lekarzem i doradcą.
Michał Tombak

ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1. - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Serwis
Oprawa:miękka
Wymiary:140x200
Ilość stron:183
ISBN:83-911379-1-0
Wprowadzono: 12.01.2004
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

ULECZYĆ NIEULECZALNE. CZĘŚĆ 1. - recenzje klientów


Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Magiczne Drzewo. Opowieść IX. Berło

A. Maleszka

książka

25,76 zł taniej -30%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka

34,49 zł taniej -37%

Virion. Wyrocznia Imperium Achai

A. Ziemiański

książka

27,87 zł taniej -30%

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Michał Tombak - przeczytaj też

DROGA DO ZDROWIA

M. Tombak

książka

32,05 zł taniej -15%

CZY MOŻNA ŻYĆ 150 LAT?

M. Tombak

książka

28,84 zł taniej -15%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

9.98 zł

taniej -0%

Uleczyć serce

`Tom uśmiechnął się. Wiedział, że miesiąc razem szybko minie, lecz cieszył się, bo lubił towarzystwo Sary. Byli nie tylko parą wspaniałych kochanków, lecz i przyjaciół. Dorównywała mu pod każdym względem, intelektualnym i zawodowym. Pragnął spędzić z nią jeszcze kilka tygodni, potem pozwoli jej odejść i rozpocząć nowe życie. Miał nadzieję, że tym razem...

książka

25.43 zł

taniej -15%

Uleczyć traumę 12-stopniowy program wychodzenia ...

Książka wyjaśnia, co się dzieje w naszym ciele i w naszej psychice, gdy doznajemy traumy. Pokazuje też, jak mądrość ciała pomaga traumę przezwyciężyć, i jak znów można się cieszyć pełnią życia. Co to jest trauma? Trauma jest zranieniem. Nasza psychika, nasza dusza, może odnieść ranę tak samo jako ciało. Trauma jest naruszeniem ochronnej bariery...

książka

33.03 zł

taniej -17%

Uleczyć świat. O Julianie Aleksandrowiczu

Był szarmancki wobec pań, podobno miał u nich powodzenie. Towarzyski, spontaniczny, szybko angażował się emocjonalnie. Był człowiekiem o dominującej osobowości, wokół takiego mężczyzny gromadzą się kobiety. Widziało się, że niektóre młode lekarki czy pielęgniarki są pod jego wrażeniem. Pracowały bardzo sumiennie także dlatego, że on był szefem. Jak dalece...

ebook

7.53 zł

taniej -15%

Uleczyć serce - mobi, epub

Tom uśmiechnął się. Wiedział, że miesiąc razem szybko minie, lecz cieszył się, bo lubił towarzystwo Sary. Byli nie tylko parą wspaniałych kochanków, lecz i przyjaciół. Dorównywała mu pod każdym względem, intelektualnym i zawodowym. Pragnął spędzić z nią jeszcze kilka tygodni, potem pozwoli jej odejść i rozpocząć nowe życie. Miał nadzieję, że tym razem...

ebook

22.04 zł

taniej -15%

Uleczyć traumę - mobi, epub 12-stopniowy ...

Książka wyjaśnia, co się dzieje w naszym ciele i w naszej psychice, gdy doznajemy traumy. Pokazuje też, jak mądrość ciała pomaga traumę przezwyciężyć, i jak znów można się cieszyć pełnią życia. Co to jest trauma? Trauma jest zranieniem. Nasza psychika, nasza dusza, może odnieść ranę tak samo jako ciało. Trauma jest naruszeniem ochronnej bariery...

film

16.91 zł

taniej -0%

Lego Nexo Knights, Część 2 (odcinki 6-10)

Zupełnie nowa seria LEGO! Dołącz do wirtualnego czarnoksiężnika Merloka 2.0. oraz rycerzy Nexo i przeżyj przygodę nie z tego świata! Zły błazen Jestro i jego potwory nękają Królestwo Knighton: próbują zrujnować występ Lance`a, zastawiają w Labiryncie Złudzenia pułapkę i... powołują do życia fałszywych rycerzy Nexo, by siać zamęt i zniszczenie. Clay,...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: