Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej - Grzegorz Radomski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej (miękka)

książka

  • Wydawnictwo Wydawnictwo Naukowe UMK
  • Oprawa miękka
  • Ilość stron 270
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej - opis produktu:

Polityczne znaczenie Solidarności oraz ugrupowań postsolidarnościowych w ostatnich trzech dekadach podkreśla w szczególności to, że w tym okresie, w latach 1993-1997 oraz 2001-2005, środowiska te nie współtworzyły parlamentarnego zaplecza dla rządu. Gabinety Tadeusza Mazowieckiego, Jana Krzysztofa Bieleckiego, Jana Olszewskiego, Hanny Suchockiej oraz Jerzego Buzka postsolidarnościowy charakter miały z pewnością. Utrzymując jednak narrację o ugrupowaniach post-postsolidarnościowych, należałoby do tego grona zaliczyć także rządy tworzone z udziałem Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej, czyli gabinety z lat 2005-2019. Uznając zasadność tego typu propozycji, postsolidarnościowy charakter miały rządy sprawujące w ostatnich trzech dekadach władzę przez 22 lata.

Uwzględniając powyższe rozważania, należy również podkreślić, że w ostatnich latach zainteresowanie tematyką rządów i partii postsolidarnościowych ponownie wzrasta. Podsumowania działalności rządów solidarnościowych podjęli się Antoni Dudek oraz zespół badaczy z Arkadiuszem Żukowskim na czele. Swoich opracowań doczekały się również niektóre partie o solidarnościowym rodowodzie, np. Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna, Unia Demokratyczna, Unia Wolności czy Akcja Wyborcza Solidarność. Zauważamy jednak, że ta tematyka nadal wymaga aktywności badawczej i rzetelnej analizy. Tym też motywowaliśmy przygotowanie prezentowanego opracowania. Za cel postawiliśmy sobie wieloaspektowe przedstawienie wielu problemów z zakresu funkcjonowania partii postsolidarnościowych w ciągu ostatnich trzech dekad.

Książka Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej pochodzi z wydawnictwa Wydawnictwo Naukowe UMK. Autorami książki są Grzegorz Radomski, Arkadiusz Lewandowski, Arkadiusz Fordoński, Marcin Polakowski. Należy do gatunków: historia, Polski XX wiek, nauki społeczne, polityka. Książka Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej liczy 270 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Ugrupowania postsolidarnościowe w systemie partyjnym Trzeciej Rzeczypospolitej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.