Uczestnicy postępowania upadłościowego - Marek Mrówczyński - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Uczestnicy postępowania upadłościowego (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 768
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Uczestnicy postępowania upadłościowego - opis produktu:

Problematyka uczestników postępowania upadłościowego, które służy zasadniczo wspólnemu dochodzeniu roszczeń od niewypłacalnego dłużnika, zaprezentowana została na gruncie stanu prawnego znacząco zmienionego nowelizacją wprowadzoną mocą ustawy z 15.05.2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (Dz.U. z 2017 r. poz. 1508 ze zm.), obowiązującego od 1.01.2016 r., z uwzględnieniem późniejszych nowelizacji, m.in. na mocy ustawy z 5.07.2018 r. o zarządzie sukcesyjnym przedsiębiorstwem osoby fizycznej (Dz.U. poz. 1629).

Autor za punkt wyjścia dla rozważań przyjął pojęcie postępowania upadłościowego, jego budowę, ramy czasowe, cele, funkcje oraz charakter. Omówił także związek między problematyką uczestników postępowania upadłościowego a przedmiotem tego postępowania. W pracy autor podjął próbę sklasyfikowania uprawnień uczestników i ich powinności w postępowaniu w odniesieniu do kwestii budzących wątpliwości w praktyce. Pojęcie uczestników postępowania upadłościowego zostało poddane analizie na tle całego sytemu podmiotów tego postępowania, także w perspektywie prawnoporównawczej, przy tym w rozważaniach uwzględniono nie tylko podmioty wprost zakwalifikowane jako uczestnicy w polskich przepisach.
Szczegółowej analizie autor poddał następujące zagadnienia:
- kryteria decydujące o pojęciu i uzyskaniu statusu uczestnika postępowania upadłościowego;
- rodzaje uczestników ze względu na realizowanie w postępowaniu upadłościowym interesu własnego lub cudzego;
- kwalifikacje podmiotowe uczestników postępowania upadłościowego (zdolność sądowa, zdolność procesowa, zdolność postulacyjna, immunitet sądowy i egzekucyjny),
- przesłanki materialnoprawne dotyczące tych uczestników (tj. zdolność upadłościowa i legitymacja procesowa).

Książka Uczestnicy postępowania upadłościowego pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Marek Mrówczyński. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Uczestnicy postępowania upadłościowego liczy 768 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Uczestnicy postępowania upadłościowego

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.