Tyson. Żelazna ambicja / Larry Sloman 32,91 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Tyson. Żelazna ambicja (twarda)

książka

 • Wydawnictwo SQN Sine Qua Non
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 512
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Tyson. Żelazna ambicja - opis produktu:

Nowe oblicze Bestii! Mike Tyson powraca z nową książką!
Duet Mike Tyson i Larry Sloman powraca!

`Właśnie patrzymy na przyszłego mistrza świata w wadze ciężkiej` - powiedział, kiedy po raz pierwszy ujrzał go na ringu. Mike Tyson miał zaledwie 13 lat, za sobą rozboje, włamania i kradzieże. Gdyby nie on, podzieliłby los kolegów z Brooklynu, którzy ginęli w młodym wieku lub na długie lata trafiali za kraty.

Cus D`Amato odmienił życie Mike`a. Zakradał się w nocy do jego pokoju i szeptał, że zostanie mistrzem. Stosował hipnozę, przekonywał, że nie ma lepszego od Tysona, a przed walką mówił: `Chciałbym, żebyś połamał mu żebra`. Wszystko po to, by zaszczepić w Mike`u gen czempiona. I stworzyć Bestię, która będzie siała postrach wśród rywali, jeszcze zanim wybrzmi pierwszy gong.
W tej książce Mike Tyson wspomina lekcje życia odebrane od trenera i mentora, który wyciągnął go z poprawczaka i zaprowadził na szczyt. Po hardkorowej Mojej prawdzie przyszedł czas na ukazanie nowego oblicza Bestii. I opowiedzenie historii 70-letniego białego staruszka o irlandzkich korzeniach, który w Tysonie zobaczył kogoś więcej niż czarnego nastolatka z niebezpiecznej dzielnicy.

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -20%

E-book

S
Szczegóły

Larry Sloman, Mike Tyson - przeczytaj też

 • RRecenzje
 • Książka
 • Tyson. Żelazna ambicja
4/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  1
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 2-04-2019
 • 16:23

Ile w stanie jest znieść człowiek? Ile warta jest ambicja i marzenia? Kto jest za nie odpowiedzialny? I ile może nam dać drugi człowiek, to wszystko w książce poświęconej Cusowi DAmato oraz Mikeowi Tysonowi.

Larry Slowman - nowojorski pisarz, pracuje jak redaktor prowadzący w ?National Lampoon Magazine?.

Mike Tyson - a właściwie Malik Abdul Aziz ur. 30 czerwca 1966 w Nowym Jorku? amerykański bokser, w latach 1986-90 i 1996 był niekwestionowanym mistrzem świata wagi ciężkiej. Jeden z najbardziej brutalnie walczących bokserów, znany też jako Żelazny Mike, zasłynął z nokautującego ciosu, najmłodszy mistrz świata wagi ciężkiej w historii boksu zawodowego.


Cus DAmato - Constantine ?Cus? DAmato (17 stycznia 1908 - 4 listopada 1985) był amerykańskim menadżerem i trenerem boksu , który zajmował się karierami Mikea Tysona , Floyda Pattersona i José Torresa.

MOIM ZDANIEM:
?Właśnie patrzymy na przyszłego mistrza świata w wadze ciężkiej? ? powiedział, kiedy po raz pierwszy ujrzał go na ringu. Cus DAmato to legenda światowego boksu. Trener z powołania i własnego wyboru. Doprowadził na szczyt Mike Tysona i wielu innych. Dla Mike był jak ojciec. Wyrwał młodego chłopaka z getta, aby ten piął się na szczyt.

Książka opowiada nie tylko o losach Mike, przede wszystkim poświęcona jest jego trenerowi. Wiele historii, zdjęć, walk i wydarzeń. Cus DAmato stał się rzeźbiarzem Tysona. To on ukształtował jego charakter, wolę walki i techniki.

Tyson nie miał łatwo, urodził się na Brooklynie. Wraz z mamą oraz rodzeństwem zamieszkiwał jedną z najbardziej niebezpiecznych dzielnic Nowego Jorku. Napady, rozboje, narkotyki, broń, alkohol i bijatyki były chlebem powszednim. Nastolatek w takim towarzystwie, niestety zazwyczaj wyrasta na kolejnego gangusa, bądź narkomana. Mike był tego bliski. Od dzieciaka był agresywny, zaborczy i żądny przygód. Kłopoty były jego drugim imieniem. W końcu trafił do poprawczaka, a stamtąd przebył drogę do poznania Cusa DAmato. Trener dostrzegł go podczas jednych z treningów i postanowił, że doprowadzi chłopaka do wielkiej kariery. Mężczyzna widział w jego dłoniach stal a w oczach szał, wiedział, że to będzie początkiem jego przygody z boksem. Wiele dróg i dni przebyli razem, Mike nazywał Cusa ojcem i nawet u niego mieszkał. Nie było mu dane doczekać tego jak Mike zdobywał największe sceny bokserskie. Nie zdążył doczekać zobaczenie 58 walk z czego 50 wygrał. Nie doczekał zobaczenia tego iż 44 walk z wyżej wymienionych wygrał przez nokauty. Człowiek żelazny, człowiek tytan, mistrz. To jedne z wielu określeń boksera. Ilość stron poświęconych w tej książce Cusowi doskonale oddaje to jak wiele dla Mike znaczył trener. Zawdzięcza mu sławę, pieniądze i to, że jego życie wygląda w ten sposób. Książka daje nam wiele ciekawostek, min. dowiemy się, że na Mike Tysonie trener stosował treningi mentalne, które miały psychicznie zawrzeć go do walki, do wygranej, do zwycięstwa.

Książka zawiera wiele wspomnień o walkach innych podopiecznych Cusa. Wiele w niej wspomnień i opisów. Idealnie oddaje ona tamte czasy boksu. Wspomnienia wielu gwiazd, trenerów oraz ludzi ze świata boksu, sprawiają, że mamy wrażenie jakbyśmy tkwili w tej grupie.

Uwielbiam biografie oraz autobiografie, jednak rzadko podejmuje się recenzowania takich pozycji. Dlaczego? Ponieważ, nie jestem w stanie ocenić czyjegoś życia i charakteru. Mogę jedynie odnieść się do moich uczuć podczas czytania lektury. W przypadku "Tyson. Żelazna ambicja" bardzo głęboko popłynęłam. Wcześniej wiele przeczytanych artykułów, kilka dokumentów obejrzanych w Internecie no i książka. Od dziecka interesowałam się boksem, ponieważ mój tata od zawsze kochał ten sport. Sam trenował a w domu zawsze były oglądane walki wszech czasów. Lennox Lewis, Michael Grant, Mike Tyson. Andrzej Gołota, Rayem Austin, bracia Kliczko - to jedne z tych postaci, które zapamiętałam z opowiadań mojego taty. Książka o Tysonie i jego żelaznej ambicji będzie w mojej pamięci na długie lata.

Porządna okładka, mały druk i 512 stron. Nie ukrywam, że długi czas zajęło mi czytanie tej książki, bo bagatela 3 miesiące. Nie byłam w stanie zabrać takiej cegiełki w podróż czy po prostu w torbę do pociągu. Chciałam też maksymalnie skupić się na tej książce, aby po jej skończeniu powiedzieć sobie, że naprawdę wiele już wiem, i tak właśnie się stało. Chciałabym przeczytać więcej książek o bokserach i mam to w niedalekich planach, domyślam się, że nie wszystkich interesuje taka tematyka, jednak to kawał sportu i historii. Dla niektórych, bardzo brutalnego sportu, jednak jednego z najbardziej opłacalnych i prestiżowych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 7-03-2019
 • 10:01

Gdy pojawiła się informacja o planowanym wydaniu drugiej książki Mikea Tysona byłem lekko zdziwiony. Wydawało mi się, że amerykański pięściarz wszystko już opowiedział w swojej autobiografii, a kolejna publikacja będzie jedynie skokiem na kasę. Na szczęście okazało się, że byłem w błędzie.
"Żelazna Ambicja" to książka bardzo dobra. Jest świetnie napisana (ale czego innego spodziewać się po Larrym Slomanie) a kolejne strony wciągają coraz bardziej. Nie bez wkładu w sukces tej pozycji jest postać, o której opowiada. No właśnie, warto w tym momencie zaznaczyć, że to nie jest książka o Mikeu Tysonie. Jest to historia jego trenera - Cusa DAmato - widziana oczami najmłodszego mistrza wagi ciężkiej w historii. A że Amerykanin włoskiego pochodzenia swoim życiorysem mógłbym obdarować kilka osób, to i na stronach książki o nim, nie ma nudy.
Kolejnym atutem "Żelaznej Ambicji" jest niewątpliwie to, że nie mówi ona tylko o aspektach ściśle bokserskich. Niekonwencjonalne metody DAmato, które miały zwiększyć umiejętności jego podopiecznych zaciekawią wszystkich, którzy interesują się kwestiami motywacji i psychiki w sporcie. Równie ciekawa jest opowieść na temat walki trenera z pięściarską mafią, która chciała zmonopolizować boks. Nie brakuje również - czasem gorzkiego - humoru.
Najnowsza publikacja duetu Tyson/Sloman to książka nie tylko dla entuzjastów szermierki na pięści. Dobrze bawić się będzie każdy fan sportu. Jest to połączenie rewolucyjnych, i czasem absurdalnych metod treningu mentalnego, anegdot i historii sportu. Warto przeczytać i poznać szalone życie Cusa DAmato!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 22-01-2019
 • 20:45

Ambicja z żelaza.

Mike Tyson - legenda boksu, pięściarz do dziś wzbudzający emocje. Różne emocje, to od razu dodajmy. Niniejsza książka nie jest jednak o wzbudzanych przez Tysona emocjach, nie jest nawet - tak do końca - o samym Tysonie, lecz bardziej o tym, jak stał się tym, kim był: legendą. Bestią. W tym zaś dziele największą rolę odegrał jego trener, człowiek który go ukształtował: Cus D?Amato. I to o tej właśnie trenerskiej osobowości (jak również o sporym objętościowo wycinku historii samego boksu) jest ta książka.

Zanim Tyson stał się Bestią był dzieciakiem znajdującym się na najlepszej drodze ku przepaści. Niebezpieczna dzielnica, przestępczość, życie bez ojca, zatargi z prawem, poprawczak. Kolorowo zdecydowanie nie było. Wszystko zmienił w życia Tysona boks, lecz przede wszystkim jedna, szalenie ważna osoba: Cus D?Amato. To on go przygarnął, trenował, wziął pod swój dach, ukształtował mentalnie i sprawił, że Tyson stał się maszyną do zwyciężania. Nie doczekał niestety największych sukcesów wychowanka, lecz zaszczepił w nim gen zwycięstwa. Już sam fakt tego, że Tyson wraca po latach do tej postaci w swojej kolejnej biografii (która tak naprawdę biografią sensu stricte nie jest) mówi sam za siebie i świadczy o tym, że dla Żelaznego Mikea D?Amato był jedną z najważniejszych osób, jakie poznał na swojej drodze.

Trening mentalny to chyba najważniejsze, co Tyson otrzymał od D?Amato. Czytając książkę trudno nie pomyśleć, że metody tego trenera wyprzedzały swoje czasy. Przygotowanie fizyczne do walki to bowiem jedno, jednak w tamtych czasach - a przypomnijmy, że mówimy o latach 80-tych XX wieku - trening mentalny i budowanie formy psychicznej było raczej czymś, na co niewielu stawiało w tym samym stopniu co na siłę mięśni i na technikę. DAmato uważał inaczej - dzięki temu stworzył przyszłego mistrza.

"Żelazna ambicja" to także - jako się rzekło - sporo informacji o świecie boksu jako takiego. Przynajmniej w okresie początków kariery Tysona. Układy, zależności, nie do końca czyste zagrywki, hierarchia władzy w bokserskim światku; o tym wszystkim tutaj sobie poczytamy. Pouczające, choć wcale nie budzące zdziwienia. Wszelako dla fanów boksu będzie to nie lada gratka.

Książka jest naprawdę ciekawa i dosyć zaskakująca co do treści. Na plus. Spodziewać się bowiem każdy miał prawo, że będzie to kolejna biografia Tysona, a wcale tak nie jest. To bardziej ciąg wspomnień Bestii dotyczących jego mentora i całego bokserskiego świata z wszystkimi jego blaskami i cieniami. Wspomnienia te są nieco chaotyczne, książka bowiem nie zachowuje jakiejś szczególnej chronologii zdarzeń, trzeba więc się momentami mocno skupić żeby się nie pogubić, jednak sama treść ma w sobie na tyle wartości, że warto spróbować i przeczytać.

Polecam.

Dziękuję SQN za egzemplarz recenzencki.

https://cosnapolce.blogspot.com/2019/01/tyson-zelazna-ambicja-larry-sloman-mike.html

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 18-01-2019
 • 10:36

Wydawać by się mogło, że autobiografia Tysona, która ukazała się parę lat temu nakładem wydawnictwa SQN wyczerpała temat niezwykle barwnego życia autora, który mógłby nim obdzielić przynajmniej tuzin innych osób.
W jak wielkim błędzie byliśmy. Bestia nie ma dość opowiadania o swojej karierze i powraca z kolejną książką "Żelazna ambicja".
Jest to opowieść nie tylko i Mikeu ale także o jego niesamowitym trenerze Cusie DAmato i niekonwencjonalnych metodach jakie stosował w codziennym obcowaniu z jednym z największych bokserów w historii tego sportu. Jest to hołd złożony trenerowi, który nie doczekał wielkiej kariery Mikea.
Świetna książka od której nie można się oderwać, podobnie zresztą jak od pierwszej, którą też serdecznie polecam.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny
 • 10-12-2018
 • 16:03

?Żelazna ambicja? to biografia Cusa D?Amato. Człowieka, który ?stworzył? Mike?a Tysona. Człowieka, który w zbuntowanym nastolatku zobaczył przyszłego mistrza świata. To historia jego podopiecznych, wrogów, ludzi kontrolujących świat boksu. Pięściarz przedstawia postać swojego mentora. Jego osobowość, charakter, sposób myślenia. Nauki, rady i teorie. Opowiada o wspólnym życiu oraz zdradza psychologiczne i motywacyjne przemowy D?Amato. Tyson wspomina swojego przybranego ojca nie pomijając jego wad i słabych stron. Prezentuje jego blaski i cienie. To sprawia, że opowieść jest autentyczna.

Każdy, kto czytał ?Moją prawdę? zastanawia się jak druga książka Tysona wypada na tle jego rewelacyjnej autobiografii. Cóż, ?Moja prawda? jest poza wszelką konkurencją. Tych dwóch książek właściwie w ogóle nie można porównać. Oprócz postaci Mike?a Tysona niewiele je łączy. Owszem obie są o boksie, ale ?Moja prawda? wbijała w fotel, zaś ?Żelazną ambicję? czyta się bez większych emocji. Ponadto autobiografia pięściarza to lektura dla każdego, natomiast ?Żelazna ambicja? to raczej pozycja dla miłośników pięściarstwa.

Cała recenzja: https://floatemnabramke.blogspot.com/

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 20.99 zł

  Ostatni tom serii z Anniką Bentgzon w roli głównej. Annika powraca do niewyjaśnionych wątków poprzednich spraw, w tym morderstwa młodej dziewczyny, do którego przyznał się seryjny morderca Gustav Holmerud. Prawdziwy sprawca, chłopak dziewczyny, nadal pozostaje na wolności. Kiedy sprawa wraca na...

 • `Gdybyśmy tylko byli kowalami własnego losu, a nie byli zdani na łaskę jakiegoś innego kowala, który kuje go za nas.` Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu...

 • 34.91 zł
  26.53 zł

  Ostatni tom serii z Anniką Bentgzon w roli głównej. Annika powraca do niewyjaśnionych wątków poprzednich spraw, w tym morderstwa młodej dziewczyny, do którego przyznał się seryjny morderca, Gustav Holmerud. Prawdziwy sprawca, chłopak dziewczyny, nadal pozostaje na wolności. Kiedy sprawa wraca...

 • `Gdybyśmy tylko byli kowalami własnego losu, a nie byli zdani na łaskę jakiegoś innego kowala, który kuje go za nas.` Wojownicy Wieku Żelaza, Dug i Lowa, opanowali zamek Maidun i oswobodzili niewolników. Ale teraz muszą utrzymać twierdzę. Plemiona brytyjskie zamiast jednoczyć się w obliczu...

 • 33.80 zł
  28.73 zł

  Ostatni tom serii z Anniką Bentgzon w roli głównej. Annika powraca do niewyjaśnionych wątków poprzednich spraw, w tym morderstwa młodej dziewczyny, do którego przyznał się seryjny morderca, Gustav Holmerud. Prawdziwy sprawca, chłopak dziewczyny, nadal pozostaje na wolności. Kiedy sprawa wraca...

 • 3 zestaw bitewny z cyklu Stolicy. W Żelaznej Skale zbiera się horda orków gotowych walczyć, zabijać i grabić. Żaden kraj nie jest bezpieczny, gdy Zielonoskórzy ruszają na wojnę... Żelazna skała to trzeci Zestaw Bitewny z Cyklu Stolicy, serii połączonych dodatków do Warhammera: Inwazji,...