Tysiąc darów / Ann Voskamp | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tysiąc darów (miękka)

O sztuce codziennego szczęścia

książka

 • Wydawnictwo Esprit
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 296
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Tysiąc darów, O sztuce codziennego szczęścia - opis produktu:

Przeżyć dobrze swoje życie - co to właściwie oznacza?

Zastanawiając się nad tym, Ann Voskamp zachęca, by nauczyć się sztuki codziennego odkrywania Bożych darów. Autorka przekonuje i udowadnia swoim życiem, że w monotonii codziennych obowiązków, stresu związanego z tempem uciekającego czasu, natłokiem problemów finansowych i rodzinnych, można odnaleźć smak prawdziwego szczęścia. Czy to w ogóle możliwe? Czy da się odczuwać wdzięczność za życie, które wydaje się tak niedoskonałe, a momentami nawet mroczne? Zamiast dopisywać kolejne niespełnione marzenia do listy rzeczy, które chciałabyś zrobić przed śmiercią, otwórz oczy na dary, które otrzymujesz nieustannie, i naucz się za nie dziękować.Poznaj przemyślenia autorki na temat pracy, rodzicielstwa i zacznij tworzyć własną `kronikę wdzięczności`, która oddali wszelkie lęki i przybliży Cię do Boga, dawcy głębokiego i trwałego szczęścia.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Dwóch papieży

Anthony McCarten

miękka
24,62 zł 37.88
Zapowiedź - 22.1.2020
 • -34%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
32,93 zł 49.90
 • -35%
 • -31%

Zobacz również

 • -34%
Krzyż. Eksplozja Bożej Miłości

Tomasz Białoń

miękka
11,19 zł 16.96
 • -35%
Święty Prymas

PRACA ZBIOROWA

twarda
44,73 zł 68.82
 • -36%
 • -36%
O zagadnieniu wczucia

Teresa Benedykta od Krzyża św.

teczka
23,56 zł 36.81
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Tysiąc darów, O sztuce codziennego szczęścia
4.5/5 ( 11 ocen )
  5
  8
  4
  2
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Zirtael

 • 17-07-2012
 • 12:46

Na początek zarysuję postać autorki ? pięknej, młodej kobiety (zaledwie 38 letniej), matki szóstki dzieci. Ann jest redaktorką w Laity Lodge?s The High Calling a także światowym ambasadorką biednych z ramienia Compassion International. Mieszka w Ontario gdzie razem z mężem prowadzi gospodarstwo rolne.

?W naszej gonitwie, jak słonie w składzie porcelany, tłuczemy niezdarnie własne życie.?**


Codziennie z dziękczynieniem przyjmować wszystko to co ofiaruje nam Bóg, czy to w ogóle możliwe? Jak dziękować za smutek, chorobę, nieszczęście? Jak dziękować za coś, co pozornie wydaje się nożem wbitym prosto w serce? Jak przyjmować każdy moment? Powieść Ann Voskamp pozwala odnaleźć odpowiedzi na te pytania i otwiera głęboko ukryte w ludzkiej duszy okno, pozwalające dostrzec prawdę.

Czasami podczas czytania zdawało mi się, że ta książka żyje. Czułam jej puls, ramiona otaczające serce mocnym uciskiem, nadającym spokój. Czasami odczuwałam silne szarpnięcia, zdawała się wołać: ?Spójrz! Otwórz wreszcie oczy. Dojrzyj prawdę zza mgły omotujących duszę nic nieznaczących, kłamliwych półprawd, które pragną odebrać Ci to, co najważniejsze?? I zaczęłam widzieć. Może nie jest to wzrok idealny, może bywa czasami zamglony, ale nie mam już na oczach ciemnej przepaski. Na nowo narodziło się we mnie Coś, o czego istnieniu, w tym zagonionym, niespełnionym świecie, prawie zapomniałam.

Serdecznie polecam wszystkim! Dajcie się porwać chociaż na parę chwil prawdzie. Pozwólcie wyzwolić własne serca!

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Isadora

 • 8-07-2012
 • 10:02

Każdy z nas miewa w swoim życiu chwile zwątpienia, kiedy kwestionuje istnienie Boga lub Jego dobroć, manifestuje nieufność wobec Jego intencji i niezadowolenie, jeśli nie rozczarowanie tym, co nam zsyła. Nieraz zadajemy sobie pytanie, czy Bóg nas kocha - a jeśli tak, to gdzie On się podziewa, skoro na świecie jest tyle zła i dopuszcza, byśmy cierpieli. Życie w ciągłym pośpiechu generuje duchową pustkę, karmi nieustanne poczucie niedosytu - w wiecznej pogoni za pełnią szczęścia jego sens coraz bardziej nam się wymyka, pozostaje rozczarowanie, złość, widmo klęski. Czy możemy temu zaradzić? Uwierzyć w Bożą dobroć i opiekę? Odnaleźć szczęście?

Autorka książki, Ann Voskamp, jest żoną farmera i matką sześciorga dzieci, kobietą ciężko doświadczoną przez los, która stawiła czoła niejednej tragedii. Podejmując za namową znajomej wyzwanie postanowiła stworzyć listę codziennych, prostych rzeczy, które dają jej radość - tysiąca darów, jakie każdego dnia otrzymuje od Boga jako wyraz Jego miłości. Voskamp przekonała się, że odnaleźć szczęście można w tak z pozoru błahych rzeczach, jak trzaskanie ognia na kominku, skrzypienie pierwszego mrozu pod butami czy dziecięcym śmiechu - trzeba tylko nauczyć się je dostrzegać i właściwie cenić. Szczęście wymaga praktyki, można się go nauczyć zamieniając żal we wdzięczność, a złość w radość - kluczem do tego jest dziękczynienie. Kiedy nauczymy się nie lekceważyć, a doceniać najdrobniejsze przejawy codzienności, znajdować zadowolenie w tym, co pozornie nieważne i mało istotne, traktować to jako Boże dary i odczuwać za nie wdzięczność - nauczymy się też żyć pełnią życia. Autorka przekonuje, że już samo nazwanie rzeczy oczywistych, nad którymi dotąd się nie zastanawialiśmy, bo po prostu były, jest jednoznaczne z uświadomieniem sobie Bożej dobroci, nadawaniem codzienności rangi daru od Boga. To od człowieka zależy, czy jego życie będzie szczęśliwe i spełnione - a z pewnością takie będzie, jeśli otworzymy się na bogactwo tego, co nas otacza, dostrzeżemy małe cuda nawet w monotonnym, stresującym, przytłaczającym problemami życiu.

"Tysiąc darów" nie jest typowym poradnikiem; to raczej niezwykle osobisty opis duchowej przemiany autorki, zainspirowany codziennymi przeżyciami zbiór refleksji i przemyśleń na temat wiary, życia i Bożej w nim obecności, który pokazuje, jak odnaleźć radość i zadowolenie nie tracąc energii i sił na złość i zmartwienia, których nie szczędzi nam życie. Voskamp swoje refleksje wspiera licznymi cytatami - z Biblii, tekstów św. Augustyna, matki Teresy, Julianny z Norwich, Marcina Lutra czy C.S. Lewisa uświadamiając nam, że nie my jedni zmagamy się z poczuciem duchowej pustki, rozczarowania niedoskonałym światem i własnym życiem, ale jednocześnie wskazując sposób, który może temu zaradzić. Niezwykle otwarcie i z wielkim zaangażowaniem dzieli się swymi przemyśleniami; jej entuzjazm jest zaraźliwy, zaś emanująca z kart książki pozytywna energia inspiruje i skłania do snucia własnych konstruktywnych refleksji nad jakością i celowością swojego życia. Z łatwością wyczuwa się w prozie Voskamp jej wielkie życiowe doświadczenie - nie są to mądrości wyssane z palca, lecz naznaczone dramatycznymi przeżyciami, będące efektem jej głębokiej wiary - zaskoczenie radością, jak ująłby to C.S. Lewis. Sposobem autorki, którym pragnie podzielić się z czytelnikiem, jest stworzenie własnej listy tysiąca darów - pomysł według mnie rewelacyjny, gdyż pozwala odnaleźć okruchy szczęścia w szarej, przytłaczającej rzeczywistości.

Zwykle sceptycznie podchodzę do cudzych pomysłów na życie, prób uniwersalizacji własnych doświadczeń i tyleż entuzjastycznego, co kategorycznego dzielenia się z innymi wysnutymi zeń refleksjami wychodząc z założenia, że w przypadku zawirowań losu najczęściej teoria nijak nie przystaje do dramatycznej rzeczywistości, a człowiek i tak najlepiej uczy się na własnych błędach i na ich podstawie buduje własną filozofię życiową. Lektura "Tysiąca darów" nie zmieniła mojego podejścia, jednak ogromnie spodobała mi się idea stworzenia własnej listy małych radości, odkrywania szczęścia w codziennych drobiazgach - oto pomysł, który może i powinien inspirować. Niby nic oryginalnego i wzniosłego, ale ilu z Was wpadło na to, tak po prostu? Myślę, że warto skorzystać z doświadczenia i przemyśleń autorki, a nuż szerzej otworzą nam się oczy i dostrzeżemy coś, o czym dotąd nie mieliśmy pojęcia. Serdecznie polecam!

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -36%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,63 zł 22.85
 • -37%
 • -36%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,47 zł 39.81
 • -39%
Spirit Animals. Tales of the Great Beasts

Brandon Mull

twarda
24,33 zł 39.88
 • -20%
Wiedźmin Tom 1-8 (okładki z gry) Komplet

Andrzej Sapkowski

pakiet
268,13 zł 335.16
 • -21%
World of Warcraft Kronika Tom 1

Blizzard Entertainment

miękka
70,92 zł 89.76

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 39.90 zł
  31.92 zł

  On jest wszystkim, o czym marzyła. Ona - tym, czego on nie może mieć. Takiego duetu jeszcze nie było! Bestsellerowi autorzy Gabriela Gargaś i Marcel Woźniak przedstawiają swoją pierwszą wspólną powieść! Na Dworcu Centralnym znalezione zostają zwłoki mężczyzny... Gdy trzy miesiące...

 • 31.83 zł
  25.78 zł

  Jak wiele przeciwności losu może jeszcze znieść młoda dziewczyna? Odejście ojca, choroba i śmierć mamy, przeprowadzka do nowego miejsca, zwariowana babka, agresywny brat... Kiedy Lila poznaje Miłosza, przystojnego jak diabli mężczyznę, i nawiązuje z nim płomienny romans, wydaje się, że jej życie...

 • 39.81 zł
  29.45 zł

  Wyobraź sobie, że otrzymujesz tysiąc małych karteczek i masz wypełnić je najpiękniejszymi momentami swojego życia... Jeden pocałunek trwa chwilę. Tysiąc pocałunków może wypełnić całe życie. Chłopak i dziewczyna. Uczucie powstałe w jednej chwili, pielęgnowane później latami. Więź, której nie...

 • 36.81 zł
  30.92 zł

  Jak daleko można się posunąć, by zdobyć to, czego się pragnie? Manhattan. Rok 2118. Sercem Nowego Jorku jest tysiącpiętrowa Wieża dla wybranych. Jest tam wszystko, czego potrzeba do życia. Im ktoś bogatszy, tym wyżej może mieszkać. Avery jest zaprojektowaną genetycznie idealną...

 • 28.92 zł
  21.98 zł

  `Tysiąc rupii` to napisana z wdziękiem i miłym poczuciem humoru opowieść o Indiach pełna niezapomnianych wrażeń, intrygujących spostrzeżeń, jaskrawych obrazów oraz zaskakujących sytuacji. To prawdziwa przygoda, w której pradawne bóstwa przechadzają się wytrwale obok pięknych sari i kolorowych...

 • 42.53 zł
  38.28 zł

  Harusha - szczeciński zespół muzyczny, którego założycielami są Zbigniew "Ozi" Szmatłoch (ex "Firebirds", "Ruin Cats", "Szmaty", "Zespół Dodna") i Dominik "Harry" Pyrzyna (ex The Analogs). Brzmieniowo zespół jest osadzony w szeroko pojętym...