Tuż za rogiem / Magdalena Kawka | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Tuż za rogiem (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Zysk I S-Ka
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 412
 • Wysyłamy w poniedziałek
  Wyślemy jeszcze dziś!
 • Odbiór w Łodzi już w poniedziałek

Tuż za rogiem - opis produktu:

Czy to jest jeszcze miłość?
Tomek, odnoszący sukcesy biznesmen. Monika, niespełniona malarka. Dawna miłość i fascynacja innością odleciały w siną dal. Rozczarowani małżeństwem, oddalili się od siebie i wygląda na to, że nie ma szans na porozumienie. Skupieni na sobie, nie zwracają uwagi na to, co dzieje się tuż za rogiem. Dopiero pojawienie się tajemniczego mężczyzny, w długim płaszczu z wyszytą na plecach klepsydrą, uruchomi ciąg dramatycznych zdarzeń.
Lawina toczy się coraz szybciej - morderstwo, wypadek, zdrada i utrata pracy.
Monika i Tomek muszą się z tym zmierzyć i odnaleźć swoją miłość.
Mądrze opowiedziany kameralny małżeński dramat zdominowany przez sztuczne gesty. Czym wypełnić pustkę rodzącą się na zgliszczach związku? To jedna z tych historii, które długo nie dają o sobie zapomnieć.
Katarzyna Stec, blog Książki na czasie

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -10%

E-book

S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -40%
Zapach śmierci Cykl: Dr David Hunter. Tom VI

Simon Beckett

miękka
23,99 zł 39.99
 • -46%
 • -41%
Behawiorysta / Iluzjonista

Remigiusz Mróz

pakiet
35,26 zł 59.76
 • -46%
Chciwość

Marc Elsberg

miękka
27,00 zł 49.99
 • -46%
Kimkolwiek jesteś Ukryta sieć. Tom 2

Jakub Szamałek

miękka
21,60 zł 39.99
 • -41%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
29,44 zł 49.90

Magdalena Kawka, Robert Ziółkowski - przeczytaj też

 • -20%
Karamoja Ostatni wojownicy

Robert Ziółkowski

miękka
35,91 zł 44.89
 • -28%
Kobiety nieidealne. Baśka

Magdalena Kawka , Małgorzata Hayles

miękka
26,50 zł 36.81
 • -28%
Kobiety nieidealne. Iza

Magdalena Kawka , Małgorzata Hayles

miękka
26,50 zł 36.81
 • -28%
Kobiety nieidealne. Joanna

Magdalena Kawka , Małgorzata Hayles

miękka
26,50 zł 36.81
 • -28%
Kobiety nieidealne. Magda

Magdalena Kawka , Małgorzata Hayles

miękka
26,50 zł 36.81
 • -16%
Rzeka zimna

Magdalena Kawka

miękka
29,24 zł 34.82
 • -26%
Wyspa z mgły i kamienia

Magdalena Kawka

miękka
25,77 zł 34.82

Zobacz również

 • -41%
Sitwa Karuzela, tom 2

Paulina Świst

miękka
23,54 zł 39.90
 • -31%
Czarne słońce

Jakub Żulczyk

miękka
29,60 zł 42.90
 • -43%
Iluzjonista

Remigiusz Mróz

miękka
22,74 zł 39.90
 • -41%
Rytuały wody

Urturi Eva Garcia Saenz De

miękka
29,43 zł 49.89
 • -31%
Kształt nocy

Tess Gerritsen

miękka
25,46 zł 36.90
 • -41%
Poszukiwanie

Charlotte Link

miękka
25,25 zł 42.80
 • RRecenzje
 • Książka
 • Tuż za rogiem
3.6/5 ( 8 ocen )
  5
  3
  4
  1
  3
  2
  2
  2
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

recenzent.com.pl

 • 26-07-2015
 • 22:08

Jak kończy się większość historii miłosnych? ?I żyli długo, i szczęśliwie?? Czy raczej ?wreszcie wzięli rozwód?? Co, jeśli powolnego rozpadu związku nie da się uniknąć, a dawne szaleńcze zauroczenie jest tylko mglistym wspomnieniem? Czy miłość może zamienić się w nienawiść? ?Tuż za rogiem? Magdaleny Kawki i Roberta Ziółkowskiego to właśnie historia małżeństwa, które ulega nieśpiesznej degrengoladzie. To proza nietypowa, zmuszająca się do zastanowienia, czy podobne zagrożenie nie czyha już na nas, lub czy podobny dramat nie rozgrywa się gdzieś obok nas.

Robert Ziółkowski to były policjant, który po latach pracy znakomicie odnalazł się w literackim świecie jako pisarz powieści sensacyjnych. Do tej pory wydał dwie książki z gatunku ? ?Łowcy głów? oraz ?Wściekły pies?. Magdalena Kawka to autorka znajdująca się na zupełnie innym biegunie pisarskim. Absolwentka socjologii, która opublikowała do tej pory poradniki wychowawcze oraz powieści obyczajowe ? ?Sztuka latania? i ?Alicja w krainie konieczności?.

Okładka budzić może skrajne skojarzenia. Utrzymane w tonacji szaro-beżowej tło, a na pierwszym planie postać blondwłosej dziewczyny, której wiatr mocno rozwiewa włosy. Niesforne kosmyki są na każdej części jej porcelanowej twarzy. Na dalszy planie widać sylwetkę maszerującego mężczyzny, który skierowany jest plecami do dziewczyny. W tej części okładki nie ma już kolorów ? jedynie szarość oraz wrażenie obecności mgły.

Monika i Tomek są małżeństwem z wieloletnim stażem. Ona ? niespełniona artystka, on ? odnoszący sukcesy biznesmen. Niegdyś byli sobą zafascynowani, nie umieli bez siebie funkcjonować. Po latach dawna miłość gdzieś się ulotniła, pozostało tylko wzajemne upokarzanie oraz wściekłość. Tomek notorycznie szuka szczęścia u boku innych kobiet, a Monika ucieka codziennie do nowej butelki wina, zapominając o swojej kobiecości i przywołując potęgującą samotność. Czy istnieje jeszcze szansa na to, aby osiągnęli porozumienie? Czy rodzinna tragedia sprawi, że dawnymi kochankami znów zawładną tamte namiętności?

Prolog mocno odstaje od pierwszych stron powieści, zanim nabierze logicznych kształtów oraz jego treść zostanie uzasadniona. Właśnie na początku zostanie nam podana historia o morderstwie męża i żony, którzy prawdopodobnie zabili siebie nawzajem. Taki prolog pobudza naszą wyobraźnię, a także generuje napięcie, ponieważ coraz szybciej wertujemy strony, aby dowiedzieć się, czy to rzeczywiście chodzi o naszą parę, czy może ta opowieść ma zupełnie inny sens niż nam się początkowo wydaje.

Od dłuższego czasu nie czytałam tak dobrego dramatu obyczajowego. Połączenie pióra Kawki i Ziółkowskiego zaowocowało napisaniem wyjątkowo wnikliwej powieści o rozpadzie związku. Tytuł powieści ? ?Tuż za rogiem? ? nakierowuje nas, że to będzie historia bardzo prawdopodobna, która mogłaby się rozegrać obok nas. I tak właśnie jest. Autorzy nie popadają w zbędny, irytujący sentymentalizm, nie starają się stworzyć taniej opowieści chwytającej za serce, która ma zmusić czytelnika do łez. Dla szantażu emocjonalnego, który zdarzało mi się zarzucać wielu, uwielbianym przez tłumy pisarzom, nie ma tutaj miejsca.

Analiza psychologiczna bohaterów jest maksymalnie pogłębiona. Poznajemy ich z różnych punktów widzenia, przez pryzmat wielu zdarzeń oraz historii. Jeśli chodzi o same postacie, wydają się być nieprzeciętne w swojej przeciętności. Nawet w tej sferze można poczuć, że mogliby być naszymi przyjaciółmi, którzy krygują się z zewnątrz jak się da, wewnątrz walcząc ze swoją trudną miłością.

Parze pisarzy znakomicie się udało wplecenie we właściwą akcję retrospektyw ? które dotyczą przeszłych zdarzeń tak samo, jak dawno zapomnianych emocji. Pozwalają one poznać związek z dwóch stron, ponieważ poznajemy wydarzenia z perspektywy żony, jak i męża (przez trzecioosobowego narratora). Fantastyczne, bardzo realistyczne dialogi dopełniają dzieła, tym bardziej, że ani Kawka, ani Ziółkowski nie przebierają w metaforach ani doborze słów.

?Tuż za rogiem? to niepokojąca książka, która uświadamia nam, jak wiele walki oraz pracy wymagają nasze związki czy nasza własna emocjonalność. Myślę, że zaspokoi potrzeby zarówno bardziej, jak i mniej wymagającego czytelnika. Lecz obu z pewnością zostawi z milionami kłębiących się myśli na długą noc po lekturze.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

werka777

 • 16-07-2015
 • 11:58

Miłość od nienawiści dzieli bardzo cienka granica. I działa to dwukierunkowo. Jednego dnia największy wróg może uświadomić nam rodzące się w nas uczucie, a wypierająca ów fakt psychika ma wtedy trudny orzech do zgryzienia. Niestety, bywa i tak, że to właśnie ci, których kochamy najbardziej, stają się naszym przekleństwem. Stan zakochania, upojenia czystą miłością może przekształcić się w rywalizację, w rutynę, która wyzwala z naszych głębin te najbardziej negatywne fale emocji. Coraz częściej słyszymy więc o rozwodach. Ludzie, którzy niesieni prądem oddania przyrzekali sobie dozgonne i niekończące się uczucie, brutalnie zrywają ze sobą kontakt, a zgliszcza, które pozostają po ich miłości są prochem, z którego już nic nie da się odbudować. Jak kochające się dotąd osoby mogą stanąć przed obliczem sądu i walczyć przeciwko sobie, upokarzając się nawzajem, wywlekając wszystkie, nawet najmniejsze brudy, na światło dzienne? Jak ludzie, oddając komuś swoje serce, potrafią wyszarpać go z powrotem zabierając przy tym boleśnie odłamek serca tej drugiej osoby? Życie pisze nieprzewidywalne scenariusze i stając na ślubnym kobiercu nikt nie daje nam gwarancji, że będzie dobrze. Przekonali się o tym Tomasz i Monika, bohaterowie książki ?Tuż za rogiem?, dla których życie, po dwudziestu latach małżeństwa, przyoblekło ciemne barwy ? upokorzenia, walki i wzajemnej nienawiści.

Monika, kobieta w średnim wieku, już dawno zapomniała czym jest miłość. Spędzając samotne wieczory w opustoszałym domu nie potrafi zrozumieć tego, jak bardzo zmieniło się jej życie. Topiąc smutki w kieliszku wina dusi w sobie marzenia o byciu artystką, które wydają się bezpowrotnie minąć, tak samo, jak uczucie, które kiedyś niewątpliwie łączyło ją z ukochanym. Tomek, jej mąż, jako szanowany biznesmen całymi dniami przesiaduje w biurze. Liczne wyjazdy, spotkania, zawierane umowy? Mężczyzna omija własną żonę szerokim łukiem, nie szukając nawet odrobiny wspólnego czasu. Ucieczka od domu całkowicie mu odpowiada. Mając wrażenie, że Monika jest tylko zbędnym balastem dryfującym na jego plecach, stara się na każdym kroku uprzykrzyć jej życie. Upokarzając ją i udowadniając, jak bardzo jest beznadziejna, jeszcze bardziej ją pogrąża. Toteż kiedy tylko nadarza się okazja i Tomek znajduje wolną chwilę, pędzi do Magdy, długonogiej piękności, która w łóżku daje mu to, czego zawsze pragnął. Kochanka znaczy dla niego o wiele więcej, niż żona, stąd mężczyzna coraz częściej myśli o rozwodzie będącym zaledwie przypieczętowaniem tego, co ma miejsce już od kilku lat. Monika, obarczana przez męża o nieudolność i niezaradność, za radą przyjaciółki znajduje przyjaciela, który z czasem przestaje być tylko obojętnym jej znajomym. Odżywająca kobieta, niesiona falą namiętności, rozpoczyna nowy rozdział w życiu. Czy zmiana, która się w niej rodzi, okaże się ostatnim gwoździem do trumny ich małżeństwa? A może Tomek dostrzeże, że jego żona to wartościowy człowiek, z którym kiedyś łączyło go coś ponadprzeciętnego? Czy dla ich związku jest jeszcze ratunek?

?? konstelacje zbudowane z emocji kochanków trwają na przeciwległych krańcach galaktyki i tylko raz na jakiś czas znajdują nietrwały, chwilowy punkt styczny, równie dozgonny, jak drgnienie powieki.?

Pobierając się wbrew woli rodziców, Monika i Tomek wierzyli w to, że mogą podarować sobie wzajemnie coś wyjątkowego. Ich niewyczerpane pokłady miłości stały się dla nich motorem napędowym, a z potężnego uczucia zrodziła się śliczna córeczka, która dorastając zbudowała sobie własne życie, pozostawiając ukochanych rodziców samych, by nadal mogli od nowa cieszyć się tylko sobą. Niestety upływający czas zabrał im nie tylko młodość, ale i magię miłości, której złoża, jak się okazało, wyeksploatowały się. Monika, która kiedyś miała wysokie ambicje i możliwości, poświęcając się dla domu z pewnością nie miała pojęcia, jak wysoką cenę zapłaci za swój własny wybór. Tomek, kiedyś szczęśliwy, zwykły mężczyzna, teraz stał się nerwowym biznesmenem dającym się ponieść pogoni za pieniądzem. Swoje frustracje i niezadowolenie wyładowuje na żonie, która Bogu ducha winna staje się wrakiem człowieka, nieatrakcyjnym, zniewolonym i nie mającym żadnego poczucia własnej wartości. Coraz bardziej świadoma tego, że mąż ma kochankę, tłumi własne żale w alkoholu, co w Tomku wywołuje wyłącznie wstręt. Jednakże życie bywa nieprzewidywalne i mężczyzna nie ma pojęcia o tym, że już wkrótce jego żona powstanie z popiołów, a ukrywająca się w niej dusza walecznej artystki rzuci na ich małżeństwo zupełnie inne światło. Czy Tomek, dostrzegając niezależność Moniki, będzie potrafił się z tym pogodzić? Czy dowie się, że i ona ma teraz kogoś, kto zapewnia jej chwile uniesień? Czy będzie potrafił się z tym pogodzić?

?Bo miłość nie wyraża się w potrzebie uprawiania seksu, tylko w pragnieniu wspólnego snu?

Książka ?Tuż za rogiem? rozpoczyna się prologiem będącym zapowiedzią ciekawego kryminału. We wnętrzu jednej z willi zostają znalezione zwłoki zamordowanych małżonków. Czy taki obraz nie przypomina Wam wstępu do sensacyjnej fabuły, w której to zapracowani i wodzeni za nos policjanci będą głowili się nad poszukiwaniem przyczyny śmierci ofiar? Ja tak właśnie myślałam, ale po chwili, wciągając się w wir akcji, zupełnie o tym zapomniałam. Bo książka to raczej literatura obyczajowa poruszająca temat tykającej w małżeństwie bomby, która lada chwila może naprawdę wybuchnąć. Paradoksalnie, o początku książki przypomniałam sobie na jej końcu, ale wtedy autorzy książki, po raz kolejny sprytnie mnie przechytrzyli. Czułam się usatysfakcjonowana nie tylko finałem, ale całą treścią, bo przyznam szczerze, że gdyby ktoś przedstawił mi tematykę książki, niekoniecznie bym po nią sięgnęła. Wtedy zaś, z pewnością nieświadomie, straciłabym naprawdę wiele. Czy upadek małżeństwa może okazać się interesującym wątkiem do napisania dobrej powieści? Oczywiście. Już naprawdę zapomniałam, kiedy tak zachłannie przewracałam kolejne strony książki, z całych sił dopingując główną bohaterkę i szukając chwil, kiedy to właśnie ona zazna chociaż odrobiny szczęścia. Magdalena Kawka i Robert Ziółkowski skonstruowali i tchnęli życie w bohaterów tak realnych i przyziemnych, że wciąż czuję ich obok siebie. Czytając, miałam wrażenie, że wkraczam w butach w czyjąś intymność i pragnę stać się sędzią, który naprawdę im dopomoże. Mam wrażenie, że jednak gdyby powierzono mi tę rolę, wiele bym napsuła, ponieważ autorzy powieści rozegrali wszystko tak doskonale, że inaczej być po prostu nie mogło.

Największe niespodzianki to te, które wyłaniają się z cichej szarości. Dotąd nikt przesadnie nie ?trąbił? o premierze książki ?Tuż za rogiem?. Skromne streszczenie i tajemnicza, nie rzucająca się w oczy okładka, także nie zapowiadała tak wciągającej lektury. A jednak, to wszystko okazuje się niepotrzebne, bo wchłaniając się w napisane słowa człowiek wyrabia sobie na ten temat własne zdanie, a moje w tym przypadku jest jak najbardziej pozytywne. Tutaj wszystko jest proste, a jednak niezwykłe, banalne - ponadprzeciętne, napisane ? a jednak tak bardzo prawdziwe.

Duety tworzące powieści kojarzą mi się z chaosem tkwiącym z słowach, z niepoukładaną i wybrakowaną fabułą, w której nie ma już tylko jednej duszy, a dwie ? walczące o swoje miejsce. Czytając o tym, że pani Kawka i pan Ziółkowski, mając sprzeczne charaktery, nigdy nie wyobrażali sobie stworzyć razem książki, jeszcze bardziej utwierdzałam się w przekonaniu, że powieść może okazać się niewypałem. Już teraz nigdy nie odważę się tak pomyśleć, ponieważ ?Tuż za rogiem? to książka z tak zgraną, kunsztownie zaplanowaną fabułą, że trudno byłoby o lepszą. Potrzebowałam takiej treści i to jeszcze jak. Już nieco przejadło mi się to dążenie bohaterów do odwiecznego szczęścia razem, toteż niezwykle interesująco było rozpatrzyć temat miłości od tej drugiej strony ? kiedy uczucie wygasa i razem z nim odchodzą nadzieje i marzenia. Nie mogę powiedzieć na temat tej powieści ani jednego słowa krytyki. Było bardzo dobrze już na samym początku i pozostało tak do samego końca.

Komu polecam tę książkę? W szczególności niedowiarkom, którzy nieprzekonani do tematu powieści z pewnością zaskoczą się tak samo, jak ja. Generalnie uważam, że to książka dla nieco dojrzalszej części czytelników. Niekoniecznie zadowoli się nią młodzież, która żyjąc z dala od małżeńskich problemów woli raczej żyć ze świadomością, że po ślubie wszystko staje się idealne i dokładnie takie, jak przewidywał nasz plan. Ta wciągająca, nurtująca, nieprzewidywalna i niewytłumaczalnie magnetyczna historia to nie jest lekka powiastka, która przez cały czas będzie poprawiała Wam humor. Przeżyjecie gorycz porażki, poczucie niesprawiedliwości, frustrację i gniew, ale także doświadczycie cudownego oczyszczenia i być może ten tytuł stanie się inspiracją postępowania także i dla Was. Być może odnajdziecie w bohaterach cząstkę Was samych, a może takowymi postaciami okaże się ktoś bardzo Wam bliski. Lecz pamiętajcie, że chociaż warto podążać za sercem, należy zachować ostrożność, bo nigdy nie wiadomo, co czai się tuż za rogiem.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Instytut

K.C. Archer

miękka
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 3.2.2020
 • -30%
Świt legend

Mariusz Walczak

miękka
17,50 zł 25.00
 • -35%
Łowca

Marek Zatwardnicki

miękka
17,48 zł 26.90
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -35%
Nieugięty. Przestrzeń zewnętrzna Zaginiona flota, Tom 4

Jack Campbell

miękka
29,13 zł 44.80
Zapowiedź - 31.1.2020
 • -35%
Przyjaciel człowieka

Andrzej Pilipiuk

miękka
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 20.1.2020
 • -32%
Ucieczka w dzicz Wojownicy

Erin Hunter

twarda
33,23 zł 48.88
 • -35%
 • -37%
Kolory Ognia

PRACA ZBIOROWA

miękka
28,90 zł 45.87

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Jak wyglądają przygotowania do świat w wiosce Świętego Mikołaja? Radosna praca wręcz wre! Elfy i aniołki robią wszystko, by dzieci otrzymały wymarzone prezenty na czas. Renifery trenują wzbijanie się do lotu, morsy ćwiczą taneczny układ, a misie polarne przygotowują scenografię do świątecznego...

 • 22.85 zł
  20.34 zł

  Yuuya Kishimoto marzył o karierze pianistycznej. Niestety, w wyniku wypadku częściowo stracił władzę w ręce i musiał zweryfikować swoje plany na przyszłość. Lecz nie tylko on przechodzi życiowy kryzys. Nauczyciel matematyki, Kazuaki Kiriya, właśnie rozstał się z partnerem. Zupełnie wytrącony z...

 • 29.93 zł
  22.14 zł

  Poezja Anny Pawlikowskiej jest od razu antyczna. Jest pisana archaicznym skupieniem, archaicznym namysłem, ciężarem lekkich odczuć i uczuć. Jej muzykę i spektakl skomponował ktoś, kto potrafi wpatrywać się, przysłuchiwać, kto ma cierpliwość odczekać, aż przeżycia przejdą przez filtry doraźności i...

 • 49.77 zł
  34.35 zł

  Książka wydana wspólnie z Muzeum Etnograficznym im. Seweryna Udzieli w Krakowie Do 1939 roku tę wojnę nazywano wielką. Objęła całe kontynenty. Zginęło wówczas tylu ludzi, ilu nie zginęło w żadnym innym konflikcie. Ale dzięki niej dokonał się także wielki postęp - nie tylko w technologii...

 • Wstrząsająca opowieść, snuta dzień po dniu przez ojca Ibrahima, franciszkanina i proboszcza z Aleppo. Poruszający dziennik, przeprowadzający nas przez najbardziej mroczne chwile syryjskiego konfliktu: od zaciekłych walk, bombardowań i śmierci niewinnych ofiar, po "rozejm' z grudnia 2016 roku....

 • Wstrząsająca opowieść, snuta dzień po dniu przez ojca Ibrahima, franciszkanina i proboszcza z Aleppo. Poruszający dziennik, przeprowadzający nas przez najbardziej mroczne chwile syryjskiego konfliktu: od zaciekłych walk, bombardowań i śmierci niewinnych ofiar, po rozejm z grudnia 2016 roku....