TRYLOGIA KOSMICZNA / Clive Staples Lewis | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

TRYLOGIA KOSMICZNA (miękka)

książka

 • Wydawnictwo Media Rodzina
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 782
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny

TRYLOGIA KOSMICZNA - opis produktu:

Trylogia kosmiczna to dzieło niezwykłe. C.S. Lewis, słynny angielski moralista, autor Opowieści z Narnii, przedstawia w niej wizję kosmosu z perspektywy chrześcijańskiego dramatu Stworzenia i Odkupienia. Nie jest to kosmos zimny, przerażający i niezrozumiały, jak w większości powieści fantastycznych, lecz kosmos pełen boskiej chwały, zaludniony archanielskimi i anielskimi bytami, poddanymi Maleldila - najwyższego Pana wszystkich światów. Tylko jedna planeta wyłamuje się z tego boskiego, kosmicznego porządku. Jest nią Ziemia - milcząca planeta - bo jej duchowym opiekunem jest nadal skrzywiony archanioł, uwięziony na niej buntownik, ewangeliczny książę tego świata. Wspólnym bohaterem wszystkich trzech części trylogii jest dr Ransom, angielski lingwista, którego Maleldil wybrał na swoje narzędzie.
W pierwszej części - Z milczącej planety - trafia on bez własnej woli na Malakandrę, czyli na Marsa, gdzie uczestniczy w walce jego mieszkańców z wysłannikami zła z Ziemi, pragnącymi podbić tę planetę, by korzystać z jej zasobów naturalnych.
W drugiej części - Perelandra - podróżuje na Wenus, gdzie jest czynnym świadkiem kuszenia pierwszej pary jej rozumnych mieszkańców. W trzeciej - Ta straszna siła - dochodzi do decydującego starcia między siłami dobra i zła już na Ziemi, której grozi opanowanie przez grupę opętanych przez Szatana naukowców, zwolenników brutalnego totalitaryzmu. W tej walce sprzymierzeńcami Ransoma stają się opiekuńcze duchy innych planet, a nawet przebudzony po stuleciach wielki druid, Merlin...

inne wydania :

produkt cyfrowy
 • -15%

E-book

S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Wydawnictwo: Media Rodzina
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 155x235
 • Ilość stron: 782
 • ISBN: 978-83-7278-388-2
 • Wprowadzono: 04.11.2009

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -37%
 • -40%
Nie ma

Mariusz Szczygieł

twarda
27,53 zł 45.89
 • -34%
Niepokorni: Dziewczyna z ogrodu

Anka Sangusz

miękka
19,74 zł 29.90
 • -43%
Miłość leczy rany

Katarzyna Bonda

miękka
28,44 zł 49.90
 • -39%
Bieguni, Olga Tokarczuk

Olga Tokarczuk

miękka
24,29 zł 39.81

Clive Staples Lewis - przeczytaj też

 • -24%
CZTERY MIŁOŚCI

Clive Staples Lewis

miękka
18,95 zł 24.94
 • -26%
Diabelski toast

Clive Staples Lewis

miękka
17,05 zł 23.05
 • -24%
Listy starego diabła do młodego

Clive Staples Lewis

twarda
22,00 zł 28.94
 • -10%
Listy starego diabła do młodego

Clive Staples Lewis

miękka
22,45 zł 24.94
 • -39%
Opowieści z Narnii 7-tomowy

Clive Staples Lewis

miękka
48,07 zł 78.80
 • RRecenzje
 • Książka
 • TRYLOGIA KOSMICZNA
4.5/5 ( 8 ocen )
  5
  6
  4
  1
  3
  0
  2
  1
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny

Marta Kicińska

 • 12-03-2010
 • 22:05

recenzja nagrodzona 25.00pkt - recenzja tygodnia

"Wszechświat w objęciach"


Niewinność, ufność, bezpieczeństwo – pojęcia, którymi intuicyjnie operujemy, a zarazem stany, których nie możemy w pełni doświadczyć. Paradoks? Raczej burzliwa historia ludzkości, której możemy się przyjrzeć z perspektywy galaktyki. „Trylogia kosmiczna” to wnikliwa analiza dramatu, jaki rozegrał się u zarania dziejów ludzkości, opisanie jego źródła i konsekwencji. W części pierwszej zatytułowanej „Z milczącej planety” razem z profesorem Ransomem - językoznawcą, który nieopatrznie napotkał podczas nocnej wędrówki naukowców owładniętych manią „postępu ludzkości”, lądujemy na planecie zwanej Malakandrą (to znaczy na Marsie). Tu stworzenie nadal żyje w pełnej harmonii ze sobą i z istotami zamieszkującymi wyżyny nieba. Co się stanie, gdy spotkają człowieka, którego natura została boleśnie zraniona – tak dogłębnie, że wysięk z rany dziedziczony jest z pokolenia na pokolenie? Człowieka, który nie wie co to znaczy żyć bez lęku, bez niepokoju i bez wątpliwości. O co zapytalibyśmy niewinne istoty? Czy potrafilibyśmy rozmawiać z istotami, które wątpliwości nie mają?
Część druga, której akcja rozgrywa się na Perelandrze (to znaczy na Wenus) jest jeszcze bardziej dramatyczna. Jesteśmy świadkami pierwszego kuszenia. Być może powieść ta prowokuje pytania typu: „Co by było, gdyby pierwsi rodzice nie sięgnęli po zakazany owoc?” „Jak byśmy dzisiaj żyli, gdyby wąż nie postawił kobiecie tak podstępnego pytania?” „Co by było, gdyby Ewa nie podjęła z nim dialogu?”. Jednak intencja Lewisa była zupełnie przeciwna. Nie chodziło mu o wzbudzenie w czytelniku takich pytań. A gdy rodzą się one w samym bohaterze zostają natychmiast uciszone. Bo gdybanie nigdy nie jest dobre. Pisząc Perelandrę Lewis pokazuje dwie rzeczy: dramat ludzkości i jej zbawienie, które sprawia, że wina, którą ponieśli pierwsi rodzice stała się „szczęśliwą winą”. Kolejny paradoks? Raczej niepojęta miłość Boga i Jego interwencja.
„Ta ohydna siła” – trzecia część trylogii to opis walki, która rozgrywa się tym razem na naszej planecie. Jak sam Lewis określił tę powieść – to współczesna baśń dla dorosłych. Pełna napięcia, cierpienia i mroku powieść, która w ostatecznym odczycie daje mnóstwo nadziei i siły do toczenia walk duchowych.
Lewis o sprawach z zakresu teologii, nad którymi wielu się głowi bezowocnie ponad siły, pisze w niezwykle przejrzysty sposób. Pisze jednak jasno nie dlatego, że posiadł całą wiedzę w tej dziedzinie, ale dlatego, że pisze z głębi swojego autentycznego doświadczenia. Trylogia kosmiczna porywa czytelnika w czasie i przestrzeni - zabiera w niezwykłą podróż w przeszłość i przyszłość. Lektura tylko dla odważnych.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ksiazkarnia.blog.pl

 • 3-07-2015
 • 16:18

OPOWIEŚCI Z KOSMOSU

Nikt chyba nie zaprzeczy temu, że najsłynniejszym dziełem C.S. Lewisa są "Opowieści z Narnii" i gdy kogoś zapytać o inne jego utwory, będzie miał problemy z wymienieniem czegokolwiek. A przecież nie jest on autorem tylko jednego dzieła, a choćby taką "Trylogią Kosmiczną" udowadnia, że jego inne powieści w niczym nie ustępują - tak literacko jak i pod względem przebogatej wyobraźni - Narnijskim przygodom.

Bohaterem "Trylogii..." jest doktor Elwin Ransom, angielski lingwista, który podróżując poprzez kraj trafia w końcu w okolicę, gdzie nie może znaleźć noclegu. Jedyną szansą wydaje się pewien budynek, pretekstem zaś by wejść na jego teren ? prośba napotkanej kobiety. Ransom dostaje się w gościnę, ale szybko traci przytomność, kiedy zaś się budzi, leci już statkiem kosmicznym. Tak trafia na planetę Malakandrę, gdzie poznaje niezwykłe plenery tego miejsca a także nie mniej niezwykłych mieszkańców?

I niezwykła jest również sama książka, a właściwie trzy powieści zebrane w jednym, grubym tomie (?Z milczącej planety?, ?Perelandra? i ?Ta straszna siła?). Klasyczna w najlepszym tego słowa znaczeniu, przypominająca po trosze dzieła Verne?a i Wellsa, po trosze zaś ?Władcę pierścieni?, przesycona dziewiczym spojrzeniem na to, co niezbadane i anglosaskimi klimatami, wciąga, absorbuje i urzeka prezentacją światów. Również techniczne aspekty powieści, choć zdawałoby się już dawno nieaktualne, intrygują pomysłowością i realizmem (w szczególności rozwiązanie kwestii przyciągania na statku kosmicznym), tak że czasami aż trudno uwierzyć, iż pierwsza powieść powstała w roku 1938!

Druga strona powieści, głębsza warstwa mocno korzystająca z tradycji baśni ? bo przecież baśnią dla dorosłych jest ?Trylogia?? właśnie ? to zawsze aktualne przesłanie o prawdziwej naturze człowieka, a także rzut oka na utopię, oraz ponad wszystko mocno osadzona w całości dyskusja religijna. Lewis, który wówczas powrócił do chrześcijaństwa, przesycił ?Trylogię?? odwołaniami do Biblii, szczególnie w ?Perelandrze?, gdzie ukazuje kuszenie pary mieszkańców Wenus. Dzięki temu powieści te oferuje dużo więcej niż tylko i wyłącznie rozrywkę.

Lubicie fantastykę i szukacie ciekawej lektury na długie wakacyjne wieczory? ?Trylogia Kosmiczna? to coś w sam raz dla Was. Dzieło, które po prostu trzeba poznać, klasyka i klasa sama w sobie. Dlatego polecam, wydawnictwu Media Rodzina zaś składam podziękowania za udostępnienie mi egzemplarza do recenzji.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Niektaria

 • 23-03-2010
 • 19:45

„Trylogia kosmiczna” nie ma szans powtórzyć sukcesu „Kronik Narni”. Fabuła skrywająca teologiczny traktat sprawia, że lektura nie nadaje się dla młodszego czytelnika, a dorosłych – prawdę mówiąc – lepiej odesłać wprost do doskonałej eseistyki C.S. Lewisa, niż namawiać na publicystykę w beletrystycznym przebraniu.
Na wydaną w jednym tomie „Trylogię kosmiczną” składają się trzy powieści C.S. Lewisa z lat 1938-45. Łączy je wspólna warstwa mitologiczna, czy też teologiczna, a częściowo także styl, filozoficzna wymowa i postać dr Elwina Ransoma. Każdy z elementów „Trylogii kosmicznej” posiada jednak osobną fabułę i rytm opowieści.
Część pierwsza, „Z milczącej planety”, to historia podróży na Marsa. Klimatem i konstrukcją fabuły przypomina podróżnicze tomy „Kronik Narni” i prezentuje spotkanie z niezwykłymi istotami wśród egzotycznych krajobrazów obcej planety. „Perelandra”, tom drugi, to już raczej fabularyzowany traktat teologiczny i wenusjańska trawestacja biblijnego mitu Edenu – z ograniczoną liczbą postaci, długimi monologami i licznymi filozoficznymi refleksjami. Z kolei tom trzeci, „Ta straszna siła”, przypomina coś na kształt thrillera, choć należy wziąć poprawkę na fakt, że nie jest to thriller w znaczeniu współczesnym. Szukając bliższych dzisiejszemu czytelnikowi analogii należałoby raczej wskazać powieści Jeana Raspaila i Vladimira Volkoffa, gdyby je pokryć odrobiną szlachetnej literackiej patyny.
Staroświeckie rysy ma cała „Trylogia...”. W dziele Lewisa doskonale widać, jak dalece zmieniła się nasza wiedza o świecie i wyobraźnia. Wizje Marsa i Wenus mogą się dziś wydawać zabawne, a ostatnia z powieści wywołuje dreszczyk tego typu, jaki wywołują kryminały starej daty.
W pierwszym tomie dr Elwin Ransom, młody dżentelmen i dystyngowany wykładowca w Cambridge, zostaje uprowadzony i trafia na obcą planetę. Tam spotyka tajemnicze istoty i z właściwą sobie kulturą osobistą zawiązuje miedzycywilizacyjny dialog. Cała wyprawa bardziej przypomina poczciwe przygody „Trzech panów w łódce, nie licząc psa” niż dramatyczne spotkania z obcą cywilizacją, opisywane przez późniejszą science fiction. Podróż Ransoma pełna jest pewnego rodzaju naiwności i staroświeckiego rysu, które, ujmując jej nieco wiarygodności, nadają jej zarazem uroczego, verne’owskiego czy wellsowskiego klimatu.
Jednocześnie ktoś, kto rozsmakował się w „Ślepowidzeniu” czy „Hexenhammerze” jako nowoczesnych obrazach zetknięcia ludzkości z obcymi, nie powinien czuć obaw – proza Lewisa jest tak różna i tak odległa od dzisiejszego wyobrażenia o pierwszym kontakcie, że w najmniejszym stopniu nie razi swoją naiwnością. To trochę tak, jak z motoryzacją – jeszcze niedawno trabant mógł wywoływać śmiech politowania, dziś stanowi obiekt życzliwego zainteresowania, a za lat kilka może stanowić prawdziwą atrakcję. Lewisa odbiera się już nawet nie jako spotkanie z klasyką, ale wręcz z prehistorią gatunku. I jest to spotkanie na swój sposób fascynujące.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Asia

asia_jecz(at)wp.pl
 • 22-12-2009
 • 21:06

Książka jest po prostu fantastyczna!!! Czytałam ją z wypiekami na twarzy. Każda cześć Trylogii ma swoją wyjątkowość. Szczególnie uderzyła mnie część II Trylogii gdzie dr Ransom musi ocalić Wenus od Nie-człowieka. Więcej nie zdradzę. Gorąco polecam!!! Naprawdę warto!!!

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 99.74 zł
  77.79 zł

  Zbiorcze wydanie jednego z najbardziej intrygujących współczesnych komiksów. Trylogia Nikopola to futurystyczna wizja Europy po wojnach atomowych. W rozgrywkę między dyktatorem państwa-miasta Paryża a bogami z kosmosu wplątuje się zwykły człowiek, który doprowadza do prawdziwej rewolucji...

 • Są książki zwykłe i książki szczególne, dające wielką moc ich posiadaczom. Ich magiczna siła może wyrządzić wiele zła, dlatego przed wiekami uczeni ukryli je w bezpiecznym miejscu. Wiele lat później tajemniczy poszukiwacze obsesyjnie pragną dotrzeć do Zapomnianych Ksiąg i wywracają przy tym do góry...

 • 69.83 zł
  57.26 zł

  Ta wyjątkowa publikacja zachwyci miłośników twórczości Henryka Sienkiewicza - trzy powieści w jednym tomie! Czytelnicy znajdą tu więc: Ogniem i mieczem (tomy 1-2), Potop (tomy 1-3) oraz Pana Wołodyjowskiego. Przygody bohaterów zostały wzbogacone pięknymi, kolorowymi, malarskimi ilustracjami. Ten...

 • 129.62 zł
  81.66 zł

  Trylogia, ponadczasowe dzieło Henryka Sienkiewicza, zawiera w jednym tomie wszystkie części: Ogniem i mieczem, Potop oraz Pana Wołodyjowskiego.

 • 69.73 zł
  52.99 zł

  Wydawnictwo REA-SJ prezentuje jednotomową edycję "Trylogii" w całości opartą na pierwodrukach sygnowanych przez Henryka Sienkiewicza. Oryginalny tekst został opracowany na nowo, aby współczesny Czytelnik mógł w pełni cieszyć się przygodami nietuzinkowych bohaterów, które potrafią...

 • 44.30 zł
  37.65 zł

  Porywające interpretacje Trylogii w wersji audio po raz kolejny przenoszą nas więc do pasjonującego świata krwawych bitew w imię ojczyzny, honorowych rycerzy, wielkich miłości w burzliwych czasach, polskich królów, szwedzkich najeźdźców, kozackich atamanów i miłośników siemienia konopnego...