Trybunał Konstytucyjny 1982-2018 - Joanna Knapińska - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Trybunał Konstytucyjny 1982-2018 (miękka)

Rola Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów w postępowaniach przed TK...

książka

Trybunał Konstytucyjny 1982-2018, Rola Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów w postępowaniach przed TK... - opis produktu:

Przedmiotem publikacji jest analiza funkcji, jakie pełnią Rada Ministrów, Prezes Rady Ministrów oraz członkowie Rady Ministrów w toku postępowań przed Trybunałem Konstytucyjnym w świetle ustrojowej roli Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów, z uwzględnieniem zróżnicowania postępowań prowadzonych przez Trybunał Konstytucyjny. Rząd i jego członkowie występują przed Trybunałem Konstytucyjnym jako organy, które wydały akty poddawane badaniu konstytucyjności. Premier ma także prawo zainicjowania abstrakcyjnej kontroli konstytucyjności aktu prawnego. Wyłącznie Radzie Ministrów przysługuje kompetencja przedstawienia Trybunałowi informacji o skutkach finansowych przyszłego orzeczenia. Ważna jest także część publikacji poświęcona sposobowi realizowania w latach 2015-2016 prawnego obowiązku uczestnictwa rządu w postępowaniach przed TK.
W publikacji omawiane są również zagadnienia dotyczące trybu ogłaszania i wykonywania orzeczeń TK oraz znaczenia orzeczeń TK dla brzmienia tekstu jednolitego aktu normatywnego stanowiącego przedmiot orzeczenia. Osobiste doświadczenie autorki w tej dziedzinie czyni prezentowane analizy szczególnie interesującymi zarówno dla przedstawicieli świata nauki oraz studentów, jak i dla osób czynnie zaangażowanych w szeroko rozumiane funkcjonowanie Trybunału Konstytucyjnego, w tym pełnomocników uczestników postępowań prowadzonych przez TK.

Książka Trybunał Konstytucyjny 1982-2018 Rola Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów w postępowaniach przed TK..., pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Warszawski. Autorem książki jest Joanna Knapińska. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka, prawo, konstytucyjne. Książka Trybunał Konstytucyjny 1982-2018 liczy 238 stron. Jej wymiary to 206x145. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Mikołaj Poleca

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Trybunał Konstytucyjny 1982-2018, Rola Rady Ministrów i Prezesa Rady Ministrów w postępowaniach przed TK...

4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  1
  4
  2
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.