Trenuj umysł - Katarzyna Sabela - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Impuls
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 252
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

Trenuj umysł - opis produktu:

Na polskim rynku wydawniczym mało jest pozycji prezentujących w sposób praktyczny, jak radzić sobie z naszym umysłem. Dlatego z ukontentowaniem należy przyjąć najnowszą publikację Impulsu pt. Trenuj umysł autorstwa Katarzyny Sabeli oraz Mirosławy Cuper. Niniejszy tytuł został zainspirowany (jak przyznają same autorki) publikacją Trenuj pamięć Ursuli Normann. A zebrane w książce materiały są wynikiem wieloletniej praktyki i pracy z osobami cierpiącymi na zaniki pamięci.

Docierające do nas każdego dnia w tysiącach informacje, konieczność ich przetwarzania, nasz wiek, ewentualne schorzenia przyczyniają się niewątpliwie do niewydolności pamięci. Specjaliści w ramach działań profilaktycznych doradzają nieustanne ćwiczenie tego jakże ważnego organu. Niestety dopóki nas nie zawodzi bagatelizujemy sprawę. Trenuj umysł wydaje się być pozycją, która może być skierowana nie tylko do osób już cierpiących na zaburzenia pamięci. Zróżnicowany charakter zadań daje bowiem szansę na pracę z różnymi grupami wiekowymi i o różnym stopniu opanowania wiedzy. Sposób przygotowania zadań pozwala zarówno na pracę indywidualną jak i grupową. Cenne jest także to, że autorki dostosowały wielkość czcionki do odbiorcy. Wiele publikacji kierowanych do osób cierpiących na zaburzenia percepcyjne lekceważy tę ważną stronę wydawniczą i potem trzeba powielać materiał i dostosowywać do możliwości chorego. Autorki nie bazują w swojej książce na jednej metodzie i wykorzystują do skonstruowania zadań różnorodną tematykę. Dzięki temu unikniemy nudy w pracy z tym zbiorem ćwiczeń. Staranność arkuszy i zaopatrzenie ich w gotowe rozwiązania pozwalają na samodzielną pracę pacjenta.

Autor: Katarzyna Bocheńska-Włostowska

Książka Trenuj umysł pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorami książki są Katarzyna Sabela, Mirosława Cuper. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, psychologia. Książka Trenuj umysł liczy 252 stron. Jej wymiary to 209x297. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki humanistyczne,  psychologia
 • Wydawnictwo: Impuls
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 209x297
 • Ilość stron: 252
 • ISBN: 9788380950825
 • Wprowadzono: 06.06.2016

RECENZJE - Książka - Trenuj umysł

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.3/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Oficyna Wydawnicza "Impuls"

ilość recenzji:103

brak oceny 21-02-2018 10:45

W ciągu ostatnich stuleci długość życia wzrosła co najmniej dwukrotnie. Równolegle ze starzeniem się populacji, coraz więcej osób boryka się z problemem chorób mających związek z wiekiem, do których należą zaburzenia pamięci oraz otępienie starcze.

Na szczęście nie oznacza to, że po przekroczeniu magicznej granicy "przydatności do spożycia? jesteśmy skazani na zapominanie, bowiem utrata pamięci wcale nie jest nieodłącznym elementem procesu starzenia się. Tak naprawdę nasze możliwości zapamiętywania zaledwie nieznacznie się obniżają wraz z wiekiem, pod warunkiem oczywiście, że tak, jak o ciało, zadbamy również o nasz mózg. Odpowiednie treningi mogą usprawnić naszą pamięć i zdolności intelektualne, dlatego warto poświęcić choć piętnaście minut dziennie na naukę języka obcego, rozwiązywanie krzyżówek czy też zagadek logicznych.

Można także pracować z książką opublikowaną nakładem Oficyny Wydawniczej Impuls pt. "Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci". Autorki: Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper, udostępniają nam zestaw zadań dotyczących ?rehabilitacji? pamięci zarówno dla osób, które chcą pobudzić powstawanie nowych połączeń w mózgu i usprawnić pamięć, logiczne myślenie oraz kojarzenie, a także dla specjalistów, zajmujących się pracą z osobami z zaburzeniami pamięci.
Książka zawiera zestaw ćwiczeń - kart prac, wraz z rozwiązaniami, a różny stopień ich trudności pozwoli dopasowywać je do indywidualnych potrzeb osoby pracującej nad poprawą bądź zachowaniem funkcji poznawczych. Autorki proponują anagramy, wykreślanki, krzyżówki i zadania opierające się na skojarzeniach oraz podstawowej wiedzy matematycznej i humanistycznej, zaś różnorodność ćwiczeń pozwala na ich zastosowanie zarówno podczas samodzielnej pracy w domu, jak i w czasie zajęć indywidualnych czy grupowych. Można też łączyć ze sobą zadania w różnych konfiguracjach - tak, by jak najlepiej spełniły one swoje zadanie.

Zbiór rozpoczynają ćwiczenia z rysunkiem (m.in. zaznaczanie tych obrazków, które nie pasują do pozostałych czy identyfikowanie figur o określonych kształtach), następnie zamieszczone zostały ćwiczenia z kalendarzem (m.in. dopasowanie nazwy miesiąca do cyfry, która go symbolizuje). Mamy też ćwiczenia wspomagające zapamiętywanie (listy wyrazów czy par wyrazów), ćwiczenia językowe (np. wstawianie odpowiednich rzeczowników do zdań czy tworzenie stopnia wyższego i najwyższego) oraz wciągające anagramy, ćwiczenia geograficzne (wymienianie polskich rzek i miast, których nazwy rozpoczynają się od określonej litery czy obliczanie różnic czasowych). To nie wszystkie ćwiczenia, jednak ich mnogość oraz różnorodność dostarcza prawdziwego bodźca dla naszego mózgu.

"Trenuj umysł. Zeszyt ćwiczeń do pracy z osobami z zaburzeniami pamięci" Katarzyny Sabeli i Mirosławy Cuper to narzędzie do walki ze słabnącą pamięcią, pomagające usprawnić orientację myślenia i umiejętności wzrokowo-przestrzenne. Ćwiczenia powinny być wykonywane systematycznie, zaś czas na nie przeznaczony i dobór ćwiczeń, powinien być dostosowany do możliwości psychofizycznych osoby trenującej. Im trudniejsze ćwiczenie, tym bardziej efektywny jest trening mózgu, warto jednak dla rozgrzewki zacząć od tych najprostszych, jak identyfikacja przedmiotów, dopasowanie ich nazw, czy też wskazanie rysunku, który nie psuje do pozostałych. Pamiętajmy, że zapamiętywanie to wyuczona umiejętność, która może być rozwijana i? trenujmy już dziś!

Oficyna Wydawnicza "Impuls" http://impulsoficyna.com.pl/wyszukaj/trenuj-umysl,1336.html

Czy recenzja była pomocna?

Anna Szewczyk

ilość recenzji:398

brak oceny 9-12-2016 22:11

Autorki Katarzyna Sabela i Mirosława Cuper w sposób umiejętny przedstawiły - ćwiczenia na rozwiązanie problemu z zaburzeniami pamięci , o którym w społeczeństwie mówi się na ogół niechętnie.
W zeszycie tym znajdziesz czytelniku: ćwiczenia z rysunkiem, z kalendarzem , ćwiczenia na zapamiętywanie, ćwiczenia językowe, anagramy, wykreślanki, krzyżówki, ćwiczenia z wykorzystaniem przysłów i piosenek, ćwiczenia geograficzne, ćwiczenia matematyczne, ćwiczenia oparte na skojarzeniach.
Zapoznałam się jako odbiorca i próbowałam wykonać podane ćwiczenia i opracowane są precyzyjnie. Wykonywałam te ćwiczenia z zeszytu i uważam ,że trening czyni mistrza na każdym poziomie niezależnie od wieku.
Ta książka sprawia wiele radości podczas czytania i w przejrzysty sposób jest zaprezentowana. Dzięki temu, że autorki posiadają inspirację w innej osobie zajmującej się również tą tematyką- ?Trenuj pamięć? Ursula Normann mogły podzielić się swoją wiedzą zaprezentowaną i udoskonalić swój warsztat wiedzy i go nam zaprezentować.
Jeśli masz kłopot z zapamiętaniem, rozwiązaniem krzyżówek z wykreślanką , ćwiczeniami matematycznymi to na łamach stron Wydawnictwa Impuls zapraszam Cię do przeczytania tej pozycji.

Czy recenzja była pomocna?