rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

TRAFNY WYBÓR

J. Rowling

książka

24,93 zł taniej -50%

Dobry wybór

K. Linde

książka

27,60 zł taniej -25%

Mój wybór

B. Gniazdowska

książka

18,43 zł taniej -23%

Transatlantyki / Wybór

Wykonawca:

Olek Grotowski & ...

muzyka cd

EMI

34,88 zł taniej -18%

Dobry wybór - mobi, epub

K. Linde

ebook, multiformat: mobi, epub

22,84 zł taniej -20%

Miś Uszatek. Wybór opowiadań

C. Janczarski

książka

21,77 zł taniej -27%

GOVERNANCE Wybór tekstów klasycznych

J. Hausner

książka

41,84 zł taniej -15%

Kodeks karny. Wybór orzecznictwa - ...

T. Sroka

ebook, multiformat: epub, pdf

123,96 zł taniej -15%

Filiżanka kawy. Wybór nowel - mobi, epub

H. Malsuk

ebook, multiformat: mobi, epub

15,89 zł taniej -15%

Żywe konflikty. Wybór pism

J. Strzelecki

książka

45,11 zł taniej -15%

Trafny wybór
ocena: 4, głosów: 5
 
powiększenie

Trafny wybór (miękka)

książka

Wydawnictwo: Znak

Oprawa: miękka

Ilość stron: 512

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 23,94

Cena detaliczna: 39,90

U nas taniej o 40%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń
Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (5)

Trafny wybór - opis produktu:

Gdy Barry Fairweather, bądąc ledwo po czterdziestce, umiera niespodziewanie maleńkie Pagford jest wstrząśnięte.
Pagford wydaje się być idyllycznym, angielskim miasteczkiem z brukowanym rynkiem i bardzo starym opactwem, ale za tą piękną fasadą kryje się miasto pełne konfliktów.
Bogaci walczą z biednymi, nastolatkowie z rodzicami, żony z mężami, nauczyciele z uczniami... Pagford nie jest tym, czym sie wydaje być.
Pusty fotel w radzie parafialnej po Barrym staję się katalizatorem dla największej wojny, jaki widziało dotąd miasto. Kto zatriumfuje w wyborach przepełnionych namiętnościami, dwulicowością i nieoczekiwanymi odkryciami?


J.K. Rowling - jest autorką serii książek o przygodach Harry'ego Pottera. Siedem książek opublikowanych od 1997 do 2007 roku sprzedało się w ponad 450 milionach egzemplarzy w przeszło 200 krajach. Książki zostały przetłumaczone na 74 języki, a na ich podstawie powstało osiem filmów, które stały się kinowymi hitami. Jest laureatką licznych nagród, w tym Orderu Imperium Brytyjskiego za zasługi dla literatury dziecięcej, Nagrody Księcia Asturii za osiągnięcia na rzecz zgody między narodami, Francuskiej Legii Honorowej i Nagrody Hansa Christiana Andersena. Autorka wspiera różne inicjatywy charytatywne poprzez swój fundusz Volant, jest także założycielką organizacji Lumos, zajmującej się opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi.
J.K. Rowling jest reprezentowana przez agencję literacką The Blair Partnership.

Tytuł oryginalny: Casual Vacancy

Trafny wybór - wybrana recenzja:

OlaKa 14/12/2012
recenzja dotyczy produktu: Książki

Właśnie skończyłam czytać i nadal mi smutno. Tragiczne zakończenie tragicznej historii. Rowling opisała to bardzo dobrze, to świetna pisarka. Polecam.

Sprawdź wszystkie recenzje

Trafny wybór - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Znak
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:145x205
Ilość stron:512
ISBN:978-83-240-2146-8
Wprowadzono: 19.11.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Trafny wybór - recenzje klientów

14/12/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Właśnie skończyłam czytać i nadal mi smutno. Tragiczne zakończenie tragicznej historii. Rowling opisała to bardzo dobrze, to świetna pisarka. Polecam.

19/12/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Syndrom drugiej książki (potraktujmy serię ?Harrego Pottera jako jedną) nie dotyczy J.K. Rowling. ?Trafny wybór? to bardzo wciągająca książka, pełna złożonych bohaterów o skomplikowanych relacjach. Śmierć członka rady miejskiej jest powodem ujawnienia się konfliktów lokalnej podzielonej społeczności, w której walka zaczyna się toczyć o miejsce po zmarłym Barrym. Ale to nie wszystko. Istotne wątki są związane z dorastającymi nastolatkami, zbuntowanymi i szukającymi własnego miejsca. Ten wyraźny kontrast między światem dorosłych a światem nastolatków to odbicie naszej rzeczywistości, może momentami wydawać się na wyrost, ale to tym bardziej pokazuje, jak ważne w życiu i potrzebne jest znalezienie porozumienia między pokoleniami, inaczej może to prowadzić do tragedii.

10/12/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

Książka jest bardzo ostra, wulgarna. Mamy w niej charaktery, których nie chcielibyśmy spotkać na swojej życiowej drodze. Gratulacje dla autorki za realistyczne podejście do tematu i całkowite odejście od fantastyki przy jednoczesnym zachowaniu sprawnego pióra!

29/11/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

?Trafny wybór? to realistyczny obraz brytyjskiego, ale nie tylko, społeczeństwa. Rowling przedstawia kilka tygodni z życia w małym miasteczku ? Pagford. Jej bohaterowie są raczej przewidywalni ? każdy zmierza do swojej osobistej porażki, przegrywa swoje życie. Niektórzy dosłownie, niektórzy w przenośni. jednak z każdą kolejną stroną, rozdziałem ich losy są coraz bardziej intrygujące. Książkę warto przeczytać choćby dlatego, aby przekonać się do czego mogą doprowadzić nasze występki. Zazwyczaj wydaje nam się, że nasze decyzje dotyczą tylko nas, że jesteśmy odpowiedzialni tylko za siebie. Jednak nasze życie jest połączone z życiem innych, choć nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Tak jak mieszkańcy Pagford. Rzeczywiście od śmierci Barryego, od której rozpoczyna się cała historia, nic już nie będzie jak dawniej.

25/11/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

O nieprzeciętnym talencie Rowling do opowiadania historii dowiedzieliśmy się dzięki napisanej przez nią serii o Harrym Potterze. Dzisiaj pisarka wydaje zupełnie inną książkę, chociaż styl opowiadania pozostaje u niej niezmiennie rewelacyjny. ?Trafny wybór? to opowieść o małym miasteczku (a może opowieść o ogóle ludzkości?), na przykładzie którego autorka przybliża nam problemy współczesnego świata. Wykreowani przez nią bohaterowie są bardzo złożeni, skomplikowani, a co za tym idzie prawdziwi, nie ma tu żadnej postaci, która byłaby jednoznacznie dobra lub zła. Rowling dotyka zagadnień uzależnienia, przemocy, hipokryzji, kłamstwa, strachu, miłości, choroby i wielu innych, które składają się na ogólny obraz świata, w którym problemy nie znikają za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Wydaje mi się, że pisarka uderzając brutalnie prawdziwymi obrazami stara się uświadomić nam jak bardzo pochłonięci jesteśmy własną osobą, jak często przymykamy oczy na tragedie rozgrywające się pod naszymi nosami, jak dla osiągnięcia własnych celów jesteśmy w stanie zaplątać się w sidła kłamstwa i hipokryzji. Bardzo polecam.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka

34,49 zł taniej -37%

Virion. Wyrocznia Imperium Achai

A. Ziemiański

książka

27,87 zł taniej -30%

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Lem. Życie nie z tej ziemi

W. Orliński

książka

34,84 zł taniej -30%

Joanne K. Rowling - przeczytaj też

Baśnie Barda Beedle`a

J. Rowling

książka

17,46 zł taniej -30%

Fantastyczne zwierzęta i jak je ...

J. Rowling

książka

18,70 zł taniej -25%

Harry Potter i przeklęte dziecko

J. Rowling

książka

27,23 zł taniej -30%

Harry Potter i Zakon Feniksa Tom 5. ...

J. Rowling

książka

41,16 zł taniej -25%

Quidditch przez wieki

J. Rowling

książka

17,46 zł taniej -30%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

29.68 zł

taniej -15%

Dźwigać się trzeba zawsze i walczyć ciągle ...

Książka Joanny Szyszko-Trojanowskiej to ciekawy, dobrze opracowany materiał źródłowy, dzięki któremu dyskusja na temat historii polskiego feminizmu zostaje uzupełniona o ważny głos ideowy. Zaprezentowanie czytelnikom publicystyki społecznej Cecylii Walewskiej okazuje się nie tylko istotnym poszerzeniem narracji dotyczącej ważnych kwestii ze sfery...

książka

108.53 zł

taniej -15%

Wybór najkorzystniejszej oferty w postępowaniu ...

Jak wybrać najkorzystniejszą ofertę i nie narazić się przy tym na unieważnienie postępowania lub wniesienie odwołania przez wykonawcę? Co zrobić, gdy kilka złożonych ofert uzyskało tę samą liczbę punktów? Z jakich środków ochrony prawnej może skorzystać wykonawca, którego oferta została odrzucona? Dzięki książce zamawiający unikną najczęstszych błędów...

książka

16.11 zł

taniej -15%

Ból ostry i przewlekły Optymalny wybór terapii

Ból jest doznaniem zarówno zmysłowym, jak i emocjonalnym, związanym z działaniem bodźca uszkadzającego (uraz, stan zapalny, przerzuty nowotworowe) lub takiego, którego działanie grozi wystąpieniem uszkodzenia. Ból jest zazwyczaj jednym z podstawowych objawów, który skłania pacjenta do wizyty u lekarza. Z tego powodu znajomość jego rodzajów i mechanizmów...

książka

27.60 zł

taniej -25%

Dobry wybór

Zakazany owoc kusi najbardziej. "Zawsze przestrzegam jednej zasady: nie łączyć spraw zawodowych z osobistymi". Kiedy po odniesionej kontuzji sportowej, zmagając się z nieudanym małżeństwem, Landon Wright niespodziewanie wraca do miasta i zostaje moim nowym, jakże seksownym szefem w swojej rodzinnej firmie, atmosfera w biurze staje się...

książka

24.93 zł

taniej -50%

TRAFNY WYBÓR

"Trafny wybór" to pełna czarnego humoru, błyskotliwa i prowokująca wielka powieść o małym miasteczku. Barry nie żyje. Ta niespodziewana śmierć pogrąża Pagford w chaosie. Na jaw wychodzą tajemnice mieszkańców. Urocze miasteczko z brukowanym rynkiem i wiekowym opactwem już nigdy nie będzie takie jak dotąd. Wybucha wojna bogatych z biednymi,...

ebook

22.84 zł

taniej -20%

Dobry wybór - mobi, epub

Zakazany owoc kusi najbardziej. "Zawsze przestrzegam jednej zasady: nie łączyć spraw zawodowych z osobistymi." Kiedy po odniesionej kontuzji sportowej, zmagając się z nieudanym małżeństwem, Landon Wright  niespodziewanie wraca do miasta  i zostaje moim nowym, jakże seksownym szefem w swojej rodzinnej firmie, atmosfera w biurze staje się...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: