Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej - Andrzej Wróbel - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej (twarda)

książka

  • Wydawnictwo Wolters Kluwer
  • Oprawa twarda
  • Ilość stron 376
  • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej - opis produktu:

 W publikacji zaprezentowano różne sposoby rozumienia tożsamości konstytucyjnej przez sądy konstytucyjne w Unii Europejskiej. Wskazano istotne elementy charakteryzujące koncepcje ochrony tej tożsamości w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej (Niemcy, Francja, Czechy, Austria, Hiszpania, Włochy), a także przywołano ich cechy wspólne i różnicujące.
Czytelnik znajdzie tu rozważania na temat podstaw prawnych tożsamości konstytucyjnej, inspiracji i odniesień istotnych dla Trybunału Konstytucyjnego w sprawie konstytucyjności przepisów Traktatu z Lizbony, jej związku z normami niezmienialnymi oraz funkcji, jaką pełni w procesie hierarchicznej kontroli norm sprawowanej przez europejskie sądy konstytucyjne. Monografia jest wspólnym dziełem autorów, którzy prowadzą badania naukowe i wykładają prawo konstytucyjne, prawo międzynarodowe oraz prawo europejskie na polskich uczelniach wyższych. Autorzy są ekspertami w dziedzinie prawa konstytucyjnego poszczególnych państw członkowskich UE lub w zakresie prawa europejskiego i prawa konstytucyjnego porównawczego.
 Książka przeznaczona jest dla specjalistów z zakresu prawa europejskiego, konstytucyjnego oraz administracyjnego - prawników praktyków oraz osoby naukowo zajmujące się omawianą tematyką.

Książka Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Andrzej Wróbel, Michał Ziółkowski. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, konstytucyjne. Książka Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej liczy 376 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Andrzej Wróbel, Michał Ziółkowski - przeczytaj też

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Tożsamość konstytucyjna w wybranych państwach członkowskich Unii Europejskiej

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.