Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni (miękka)

Poszukiwania formy

książka

Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni, Poszukiwania formy - opis produktu:

Tłumaczenie form, tyleż nieuniknione, co i oczywiste, jawi się jako efekt uboczny tłumaczenia poezji, jak gdyby te dwie wartości były rozdzielne. Oczywistość tłumaczenia formy podlega jednak polaryzacji pomiędzy stanowiskiem określającym formę jako czynnik tożsamy w wielu językach, a zatem niepodlegający przekładowi i przekładu niewymagający, a stanowiskiem, że każda realizacja formy w innym języku jest inwariantem abstrakcyjnego wzorca, zatem jest "przekładem" nie tylko formy istniejącej w jednym języku na tę samą formę w innym języku, ale jest "przekładem" także formy wzorcowej na konkretny język. Dopiero tak sprzężone ujęcie tego zagadnienia pozwala na ustalenie znaczenia formy w źródłowym tekście literackim i w jego tłumaczeniach. Autorzy zebranych w tomie tekstów dobitnie wskazują, że tłumaczenie form otwiera nowe przestrzenie wyobraźni, języka, poznania i że przekład tekstu poetyckiego to zadanie dla artysty - wirtuoza, który gra na dwóch językach i właściwych im tradycjach literackich.

Książka Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni Poszukiwania formy, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki humanistyczne, językoznawstwo, literaturoznawstwo. Książka Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni liczy 190 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Tłumaczenie poezji - negocjowanie wyobraźni, Poszukiwania formy

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.