Terroryzm międzynarodowy - Tomasz R. Aleksandrowicz - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
przeczytaj fragment

Terroryzm międzynarodowy (miękka)

książka

Terroryzm międzynarodowy - opis produktu:

Publikacja poświęcona jest podstawowym zagadnieniom terroryzmu międzynarodowego i sposobom jego zwalczania. Autor przedstawia fenomen terroryzmu jako zjawiska interdyscyplinarnego, wymagającego zaangażowania wiedzy z zakresu psychologii i socjologii, prawa karnego, kryminologii, prawa międzynarodowego, nauk politycznych i stosunków międzynarodowych.

Od poprzedniego wydania zaszły we współczesnym świecie istotne zmiany; dotyczyły one także zagrożeń ze strony terroryzmu międzynarodowego. Niniejsze wydanie wymagało zatem aktualizacji, zarówno od strony faktograficznej, jak i uwzględnienia zmian prawnych.

W nowym wydaniu rozbudowano część poświęconą najnowszej historii terroryzmu, dodano kwestie dotyczące interpretacji współczesnego terroryzmu w kategoriach walki informacyjnej, uzupełniono także część poświęconą omówieniu prawa Unii Europejskiej - było to konieczne wobec wejścia w życie Traktatu Lizbońskiego.

Książka Terroryzm międzynarodowy pochodzi z wydawnictwa Editions Spotkania. Autorem książki jest Tomasz R. Aleksandrowicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Terroryzm międzynarodowy liczy 201 stron. Jej wymiary to 165x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Terroryzm międzynarodowy

4.4/5 ( 7 ocen )
  5
  6
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

dr Magdalena El Ghamari

 • 19-01-2016
 • 11:18

[?] Terroryzm nie ma żadnego usprawiedliwienia ?Nie ma dobrego ani usprawiedliwionego terroryzmu. Może być tylko słuszna sprawa, którą hańbi niewinnie przelana krew. Na szczęście, krew nie została przelana. Problematyka terroryzmu zachowuje stale aktualność, a istnieje zapotrzebowanie na prace z tego zakresu [...] ? jak podkreśla dr hab. Tomasz Aleksandrowicz.
Monografia została napisana zrozumiałym, przejrzystym językiem. Analiza zjawiska jest logiczna i spełnia wszystkie kryteria pracy naukowo - badawczej. Ponadto została poparta bardzo dobrymi źródłami z kraju i ze świata. Metodologicznie, praca zawiera wiele treści poznawczych, które spełniają cele uniwersalne oraz utylitarne. Postawione pytania badawcze oraz tezy zawarte w pracy, słusznie ukazują złożoność zjawiska terroryzmu, co AUTO doskonale pokazuje na podstawie przedstawionej definicji operacyjnej terroryzmu.
Książka dr hab. Tomasza Aleksandrowicza, ukazuje cenną wiedzą z obszaru nauk o bezpieczeństwie, której atutem jest interdyscyplinarny charakter wydanej monografii.
Zasadnym jest stwierdzenie, iż przez pryzmat terroryzmu, dostrzegamy istotę zagrożeń asymetrycznych i hybrydowych. Dogłębna analiza umożliwia zrozumienie mechanizmów, które służą zapewnieniu bezpieczeństwa państwa oraz pokoju międzynarodowego.
Autor przedstawia potrzebę połączenia nauk o bezpieczeństwie z socjologia, psychologią, kryminalistyką, prawem oraz stosunkami międzynarodowymi. Wskazuje podstawowe źródła i kierunki zagrożeń oraz sposoby ich przeciwdziałania.
Książka adresowana jest nie tylko do tych, którzy zawodowo zajmują się badaniami nad terroryzmem, ale i tym, którzy jemu przeciwdziałają, Poprzez obszerne omówienie zjawiska terroryzmu, monografia stanowi również podręcznik akademicki dla studentów oraz słuchaczy wyższych szkół policyjnych, a także pracowników urzędów publicznych i służb specjalnych.dr Magdalena El Ghamari
Zakład Bezpieczeństwa Międzynarodowego
Uniwersytet w Białymstoku

Czy recenzja była pomocna?