Tajemniczy świat baśni - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Tajemniczy świat baśni (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Sara
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 324
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Wyprawka do -40%. Zamów na gandalf.com.pl i skorzystaj z darmowej dostawy. Szkoła rusza!

Tajemniczy świat baśni - opis produktu:

Nowa seria baśni i legend z różnych zakątków świata, która przenosząc czytelnika do innych kultur, ukazuje ich bogactwo i różnorodność. Należą do niej m.in. bajki z Anglii, Szkocji, Walii, Skandynawii, oraz Francji, Włoch, Grecji, a także Chin, Japonii, Rosji, czy Ukrainy. Zbiór ten zawiera ciekawe i barwne opowiadania, które rozwiną wyobraźnię młodych czytelników. Pasjonującą lekturę wzbogacają przepiękne ilustracje, dzięki którym odbiorcy naszych bajek przeżyją niezwykłą przygodę, do której zechcą powrócić.

Książka Tajemniczy świat baśni pochodzi z wydawnictwa Sara. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, baśnie. Książka Tajemniczy świat baśni liczy 324 stron. Jej wymiary to 215x295. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Tajemniczy świat baśni

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 5 ocen )
 • 5
  3
 • 4
  2
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

emma tetka

ilość recenzji:426

brak oceny 12-05-2014 19:43

Baśnie od pokoleń nieustannie towarzyszą dzieciom dostarczając im rozrywki oraz będąc źródłem nauki. ?Świat Baśni? to jedna z takich właśnie niesamowitych publikacji. Jest to ogromny, bo liczący Az 27 opowieści, zbiór historii z różnych stron świata. Znajdziemy w nim bowiem baśnie pochodzące z Anglii, Skandynawii, Francji, Ukrainy, Japonii, Chin, Afryki, Rosji czy Włoch. Interesujące zestawienie, prawda? Tematyka opowieści jaką dzieci znajdą w tej książce jest bardzo różnorodna. Trudno jest mi tez wskazać, która urzekła mnie najbardziej, jednakże na pewno kilka na pewno utkwiło w mojej pamięci. Mam tu na myśli baśń o Kociej Skórce, w której księżniczka na co dzień nosząca strój uszyty z kociej skóry niczym kopciuszek oczarowuje młodego królewicza na balu. W innej bajce zaś Królewicz Iwan i Szary Wilk trzej bracia wyruszają w świat by odnaleźć Ognistego Ptaka. Nagroda za jego odnalezienie jest bardzo wysoka ? królestwo i korona. Zawiść gubi jednak starszych braci i tylko jeden cudownie powraca do swego ojca ? Ciekawa wydała mi się też baśń o Marynce i Irynce, której podobna wersja jest dość popularna w naszym kraju. Czytelnik poznaje tu dwie dziewczynki dobrą i złą. Dobra wygnana z domu za swe dobre serce i pracowitość zostaje sowicie wynagrodzona. Niedobra siostra również pragnąca bogactwa za swą nieżyczliwość i lenistwo ? no cóż, jaka praca taka płaca. Cały zbiór na pewno trafia do wyobraźni dzieci. Znajdują się w nim zarówno historyjki dla chłopców jak i dla dziewczynek. Ta duża różnorodność sprawia, że jest to bardzo interesująca publikacja tym bardziej, że wszystkie baśnie są w naszym kraju raczej nieznane. Co prawda znalazłam tu kilka nawiązań do popularnych opowieści jednakże przyjemnie było poznać inne ich wersje. Wszystkie baśnie napisane są tradycyjnym baśniowy językiem. Czyta się je raczej lekko. Ilustracje natomiast bardzo uprzyjemniają to czytanie. Ich autorzy Paweł Głodek i Andrzej Fonfara stanęli na wysokości zadania i stworzyli do każdej opowieści iście baśniowe i magiczne obrazy, które w połączeniu z całą szata graficzną nadają książce tajemniczości i czarowności. Świat Baśni jest magiczny dlatego, że jego bohaterowie uczą czytelnika nieśmiertelnych wartości. Pokazują, że dobro zawsze triumfuje nad złem a świat jest piękny i pełen magii. Wystarczy tylko nauczyć się to dostrzegać. Szczerze polecam ;)

Czy recenzja była pomocna?