TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę - Masaru Emoto - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę

książka

 • Wydawnictwo Medium
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 164
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Okazje na książki w promocji!

TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę - opis produktu:

Jeśli weżmiemy pod uwagę fakt, że zanim staliśmy się ludżmi, istnieliśmy jako woda, łatwiej będzie odpowiedzieć na zasadnicze pytanie, czym jest człowiek. Jeśli dobrze zrozumiemy wodę, lepiej też zrozumiemy, czym jest ciało ludzkie, a nawet rozwiążemy zagadkę naszego pochodzenia i istnienia.
Czym zatem jest woda? Od razu narzuca się odpowiedż, że to siła życiowa. Utrata połowy wody zawartej w ciele oznacza ustanie funkcji życiowych. Woda, zawarta we krwi i płynach organicznych, rozprowadza pokarm po całym organizmie. Przepływ wody umożliwia aktywne życie. Woda służy jako środek transportu energii w ciele.
Transport energii przypomina przewóz ładunku w otwartych wagonach towarowych. Jeśli w ciele są zatory i brudy, ładunek ulega zanieczyszczeniu. Jest zatem niezbędne, by woda zawsze pozostawała czysta.
Obecnie coraz więcej lekarzy rozumie, że woda przenosi energię, i wykorzystuje tę jej właściwość w leczeniu. Jedną z dziedzin medycyny, w której uznaje się bezcenną wartość wody, jest homeopatia.
Homeopatia powstała w Niemczech w pierwszej połowie dziewiętnastego wieku. Zapoczątkowało ją dzieło Samuela Hahnemanna (1791-1843), jednak jej korzenie sięgają w odległą przeszłość, do czasów ojca medycyny, Hipokratesa (ok. 460-370 p.n.e.), który opisał wiele przypadków chorobowych leczonych metodami przypominającymi homeopatię. Mówiąc w skrócie, owi pionierzy medycyny nauczyli nas leczyć podobne podobnym, zwalczać truciznę trucizną.
Można, na przykład, złagodzić objawy zatrucia ołowiem, podając choremu wodę ze śladową zawartością ołowiu gdzie stosunek ilości ołowiu do ilości wody waha się między 1: 1012 (1 do biliona) a 1: 10400!
Przy takim rozcieńczeniu w wodzie nie ma już praktycznie ołowiu w postaci materii, ale pozostają w niej c e c h y tej materii. Tak nacechowana woda leczy zatrucie ołowiem.
W homeopatii przyjmuje się, że im większe rozcieńczenie, tym większa jest skuteczność leku. Prowadzi to do wniosku, że im większe jest stężenie trucizny w organizmie, tym większe powinno być rozcieńczenie.
Tę samą ideę można wyrazić inaczej: objawy choroby ustępują nie wskutek działania materialnej substancji wyjściowej, lecz dzięki informacji, która z a p i s a ł a s i ę w wodzie i która kasuje zapis informatyczny objawów wywołanych trucizną.
Woda ma zdolność zapisywania i zapamiętywania informacji. Można też powiedzieć, że woda w oceanie przechowuje pamięć o żyjących w nim stworzeniach.
W pamięci lodowców ziemskich zapisane są miliony lat historii planety.
Woda krąży po planecie, przepływa przez nasze ciała, po czym obiega cały świat. Gdybyśmy potrafili odczytać informację utrwaloną w pamięci wody, odsłoniłaby się przed nami prawdziwie epicka opowieść.
Zrozumieć wodę - to zrozumieć wszechświat, cuda przyrody i samo życie.
Tajemnice wody; Emoto Masaru

Książka TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę pochodzi z wydawnictwa Medium. Autorem książki jest Masaru Emoto. Należy do gatunków: ezoteryka, literatura popularno - naukowa. Książka TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę liczy 164 stron. Jej wymiary to 145x205.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - TAJEMNICE WODY i jej wpływ na cłowieka i naszą planetę

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.7/5 ( 13 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: