rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Tajemnica Noelle - mobi, epub

D. Chamberlain

ebook, multiformat: mobi, epub

25,40 zł taniej -15%

Hipopotam Noelle

gry / zabawki

Molli Toys

58,33 zł taniej -15%

Tajemnica

P. Grimbert

książka

29,09 zł taniej -7%

Tajemnica

E. Hoffman

książka

18,59 zł taniej -29%

Tajemnica Księga Wszystkich Dusz tom 2

D. Harkness

książka

17,93 zł taniej -58%

Tajemnica faraona

C. Cussler

książka

29,50 zł taniej -34%

Tajemnica dinozaurów

P. ZBIOROWA

książka

14,95 zł

Tajemnica mroku

P. Patykiewicz

książka

21,24 zł taniej -29%

Tajemnica Leili

K. Karimi

książka

28,73 zł taniej -20%

Tajemnica damy

G. Burrowes

książka

28,59 zł taniej -28%

Tajemnica nocy

J. Borkowski

książka

19,95 zł taniej -20%

Tajemnica Noelle
ocena: 5, głosów: 2
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
Tajemnica Noelle

ROZDZIAŁ 6.

Emerson

Boże jedyny, czułam się jak żywy trup. Chociaż stypę zorganizowałyśmy u mnie w domu, nie mogłam sobie znaleźć miejsca. Twarze i głosy zlewały mi się w nieczytelną plamę. Chyba wszyscy prócz mnie byli ubrani na czarno. Ja miałam na sobie ulubioną zieloną bluzkę oraz kwiecistą spódnicę w zieleniach i beżach, ostatnio trochę przyciasną w pasie. Rano po prostu wyjęłam te rzeczy z szafy, bez zastanowienia. Zresztą Noelle nie podobałaby się ta cała czerń dookoła.
Jak przez mgłę widziałam, co się dzieje: Jenny i Grace uciekły przed dorosłymi na górę, wynajęta przez Tarę obsługa cateringu sunęła przez pokoje, roznosząc tace z grzankami i krewetkami. Ted miał mnie cały czas na oku. Wiedział, że ledwie się trzymam. Dobrze przynajmniej, że matka Noelle razem z opiekunką wyjechała od razu po nabożeństwie. Chybabym dłużej nie zniosła widoku jej smutku. Tara gładko weszła w rolę osoby podtrzymującej liczne rozmowy o niczym, przez większość czasu jednak miałam ją pod ręką. Ted i Ian, każdy z talerzykiem w ręku, stali w kącie salonu, pewnie dyskutowali o jakichś rozgrywkach sportowych. Jeszcze nie przywykłam do ich widoku tylko we dwóch, bez Sama. A teraz zabrakło No­elle. Mało tego, rano zadzwoniono do mnie z domu opieki, gdzie przebywał mój dziadek, z informacją, że trzeba go przenieść do hospicjum. Traciłam wszystkich po kolei. Świat mi się walił.
Przyszło kilka ochotniczek działających w ramach programu pomocy dzieciom prowadzonego przez Noelle. W zasadzie je znałam, chociaż niezbyt dobrze. Próbowałam z każdym z obecnych zamienić kilka słów, kiwałam głową, uśmiechałam się, podawałam rękę. Wszyscy miło wspominali Noelle. Nikt nie zapytał: „Dlaczego się zabiła?”. W każdym razie mnie nikt o to nie zapytał. Pytali o kawiarnię, a ja odpowiadałam jak zwykle: „Jest fantastycznie, zajrzyj przy okazji”. Tyle że cudze głosy, podobnie jak mój własny, docierały do mnie stłumione, niczym przez gęstą mgłę. Bez przerwy szukałam wzrokiem jedynej osoby, której brakowało: Noelle. Gdy przyłapałam się na tych poszukiwaniach, gwałtownie wróciłam do rzeczywistości. Najwyraźniej zaczynałam tracić zmysły.
Mniej więcej po godzinie – ciągnącej się jak co najmniej trzy – Tara uwolniła mnie od towarzystwa jakiejś kobiety zafascynowanej robieniem na drutach ubranek dla dzieci.
– Przerwa – szepnęła mi w ucho.
Pozwoliłam się zaprowadzić do cieplarni. Dobudowaliśmy ją w zeszłym roku. Tara objęła mnie za ramiona i posadziła na sofie, po czym opadła na otomanę stojącą naprzeciwko. Głosy z salonu docierały do nas w postaci niewyraźnego pomruku. Stłumione przez drzwi, wydawały się cudownie odległe. Podniosłam wzrok na Tarę.
– Dziękuję – powiedziałam. – Mało brakowało, a bym się załamała.
– Rzeczywiście, nie jest łatwo.
– Ciągle się rozglądam za Noelle – powiedziałam. – Kompletne wariactwo. – Skrzywiłam się niemiłosiernie. – Mówię poważnie. Cały czas się spodziewam zobaczyć ją w progu.
– Ja też – przyznała Tara. – Momentami nawet mi się wydaje, że widzę Sama. Któregoś dnia byłam przekonana, że mignął mi w spożywczym. A kiedyś zobaczyłam go za kierownicą na Water Street... o mało za nim nie zawróciłam.
– Nie rozumiem, dlaczego ludzie nie przyszli na mszę – powiedziałam. – Naprawdę sądziłam, że... że przyjdą wszystkie kobiety, którym pomagała rodzić... – Pokręciłam głową. – Przecież coś je z nią łączyło. Były sobie bliskie. Myślałam, że wszystkie się zjawią.
– Rzeczywiście. – Tara pogładziła mnie po dłoni bezwładnie spoczywającej na udzie. – Ja też się ich spodziewałam. Może nie widziały nekrologu?
Tara ułożyła treść, i zrobiła to naprawdę dobrze. Co prawda nie ustrzegła się szczypty egzaltacji, lecz taka już była.
– Powinny wiedzieć, niezależnie od nekrologu – oświadczyłam.
– Pewnie były zajęte przy dzieciach.
Uderzyłam pięścią w nogę.
– Nie rozumiem, dlaczego się zabiła! – Powtarzałam się niczym zarysowana płyta. – Co przegapiłyśmy? Czego nie zauważyłam? W czym ją zawiodłyśmy?
Tara pokręciła głową.
– Nie mam pojęcia. – Potarła czoło. – Chyba nie chodziło o kłopoty finansowe? Przecież miała pieniądze.
– A poza tym w ogóle jej one nie obchodziły – dorzuciłam. – Obie wiemy o tym doskonale.
– Ciągle podejrzewam, że była chora. Nie miała ubezpieczenia i może w tej sytuacji samobójstwo wydało jej się jedynym wyjściem. Czy są już wyniki sekcji?
– Jeszcze nie. Ale nie wydaje mi się, żeby była chora. Nie przypuszczam. Na pewno sekcja wykaże dużą ilość środków nasennych i uspokajających w organizmie.
Tara osunęła się na oparcie.
– Nie umiała prosić o pomoc.
– I nie okazywała słabości – dodałam. – Zawsze musiała być najsilniejsza.
Ktoś uchylił drzwi cieplarni, przez szparę zajrzała jakaś kobieta.
– Czy któraś z pań ma na imię Emerson?
– Ja.
Chciałam wstać, jednak ciało nie zamierzało mnie słuchać, więc zostałam, przyrośnięta do sofy.
Kobieta wmaszerowała do wnętrza niczym sierżant służbista – energiczna, kanciasta w ruchach, ekspansywna. Wyciągnęła do mnie rękę. Przyznaję, nie drgnęłam. Czułam się przy niej jak balon w rękach dziecka ze szpilką.
– Nazywam się Gloria Massey – obwieściła.
Była po sześćdziesiątce, miała krótko przycięte siwe włosy, spodnie khaki i granatowy blezer.
Tara wstała, podała jej rękę i zaprosiła gestem na otomanę. Tamta usiadła, celując we mnie kościstymi kolanami.
Gloria Massey. Coś dzwoniło, ale nie wiedziałam, w którym kościele. Zerknęłam na Tarę, ściągnęłam brwi. Zorientowałam się, że przyjaciółka także nie wie kto to taki. Obie miałyśmy w głowie sieczkę.
Przybyła najwyraźniej zorientowała się w sytuacji.
– Jestem lekarzem położnikiem w Centrum Położnic­twa w Forest Glen – wyjaśniła. – Noelle pracowała u nas jako położna.
– A, tak. – Wskazałam Tarę. – To jest Tara Vincent. Byłyśmy najbliższymi przyjaciółkami Noelle.
– Tak, pamiętam. Studiowałyście razem. University of North Carolina, prawda?
– Była trochę wyżej od nas – uściśliła Tara.
– Przykro mi, że dotarłam tak późno – powiedziała Gloria. – Rano musiałam zaczekać na dostawę i dlatego nie zdążyłam na mszę, ale bardzo mi zależało na spotkaniu z wami dwiema. Chciałam wam złożyć najserdeczniejsze kondolencje z powodu śmierci Noelle. Była wyjątkową osobą.
– Dziękujemy – wydukałam.
– Nie widziałam jej... pewnie już z dziesięć lat, jednak takiego człowieka się nie zapomina.
Dziesięć lat?
– Chyba z kimś panią pomyliłam – wyznałam zaskoczona. – Sądziłam, że Noelle zrezygnowała z pracy w Centrum Położnictwa nieco ponad rok temu.
Gloria Massey uniosła brwi.
– Ależ skąd. Szczerze powiedziawszy, zdziwił mnie nekrolog, bo wynikało z niego, że dwa lata temu Noelle jeszcze była u nas zatrudniona, a w rzeczywistości od jej odejścia minęło co najmniej dziesięć lat. Może nawet dwanaście, musiałabym chwilę pomyśleć. W każdym razie mniej więcej w tym czasie zaczęła rozkręcać swój projekt „Dzieci w potrzebie”.
Ściągnęłam brwi, szperając w pamięci.
– Byłam przekonana – odezwałam się w końcu – że cały czas dla was pracowała. – Spojrzałam na Tarę. – Czy jestem aż tak nieprzytomna? Nie była związana z Forest Glen tak długo, jak długo wykonywała swój zawód?
– Nie dalej niż dwa lata temu posłałam tam do niej kobietę szukającą położnej.
– Prawdą jest – zgodziła się Gloria – że od czasu do czasu ktoś jej u nas szukał, ale kierowaliśmy takie osoby do innych położnych.
– W takim razie gdzie Noelle pracowała? – spytałam ze zdziwieniem. – Nic nie rozumiem.
– Sądziłam... – Gloria przeniosła spojrzenie na Tarę. – Byłam całkowicie przekonana, że odchodząc od nas, zrezygnowała z wykonywania zawodu. Wiedziałabym, gdyby podjęła praktykę gdzie indziej.
Patrzyłyśmy na nią, nic nie rozumiejąc. Miałam wrażenie, że osuwam się w długi, ciemny tunel. Miałam serdecznie dosyć tajemnic związanych z Noelle. Głowa mnie bolała, nie mogłam myśleć. Najchętniej wrzasnęłabym na cały głos: „Noelle nie była tajemnicza! Dosyć tych pozornych sekretów!”.
– Może z jakichś względów – odezwała się Gloria – nie chciała wam zdradzać, że zmieniła miejsce pracy?
Zdecydowanymi ruchami, przywodzącymi na myśl robota, Gloria wyjęła z torebki przewieszonej przez ramię telefon komórkowy.
– Chwileczkę. – Szybko wybrała numer. – Laurie, to ja – rzuciła w słuchawkę. – Pamiętasz może, kiedy odeszła od nas Noelle? – Pokiwała głową, podniosła na mnie wzrok. – Pierwszego grudnia będzie dwanaście lat – przekazała. – Laurie pracuje u nas w biurze. Mówi, że dokładnie pamięta datę, bo tego samego dnia jej mąż zażądał rozwodu. Do rozwodu nie doszło i wszystko się jakoś ułożyło, prawda? – powiedziała w słuchawkę z uśmiechem.
Usiłowałam się oswoić z niezrozumiałą informacją.
– Dokąd się przeniosła? – spytała Tara.
– Czy wiesz – spytała Gloria koleżankę – dokąd przeszła? – Znowu pokiwała głową. – Hm. Tak myślałam. Dzięki. Zajrzę później. – Wrzuciła telefon do torebki. – Po odejściu od nas Noelle nie odnawiała certyfikatu. Dopuściła do jego wygaśnięcia.
– Co takiego? – zdumiałam się. – Niemożliwe!
– To kompletnie bez sensu. – Tara opadła obok mnie na sofę.
– Może Laurie pomyliła ją z jakąś inną waszą położną? – podsunęłam.
Gloria pokręciła głową.
– Nie przypuszczam. – Spojrzała mi prosto w oczy, miałam wrażenie, że słyszę jej krytyczne myśli. Jaką byłam przyjaciółką, skoro tak mało wiedziałam o Noelle? – Pamiętam, jak się o tym mówiło w firmie. Wszyscy wiedzieli, że chce się skupić na programie pomocy dzieciom. Cierpiała na bóle pleców. To też dobrze pamiętam. Dostała propozycję zatrudnienia z jednego z konkurencyjnych ośrodków, lecz odpowiedziała, że wycofuje się z zawodu.
– A przecież cały czas pomagała przy porodach! – wyrwało mi się.
– Cały czas! – poparła mnie Tara. – Bez żadnej przerwy praktykowała jako położna.
– Naprawdę? – Gloria spojrzała na nas z ukosa. – Pod czyim nadzorem?
Spojrzałam na Tarę, ona pokręciła głową.
– Nie wiem – powiedziała.
– Czasami wspominała, że była u pacjentki. – Starannie dobierałam słowa, nagle nie do końca pewna, co właściwie mówię. W zasadzie pozbawiona wszelkiej pewności. Czy rzeczywiście mi to mówiła? Przycisnęłam dłonie do skroni. – Dwanaście lat? Bez sensu.
O ile mi było wiadomo, Noelle miała przez ostatnie dwanaście lat trzy pasje: pracę w roli położnej, program pomocy dzieciom oraz to, co nazywała pracą w terenie. Co dwa lata spędzała kilka miesięcy w jakichś zubożałych wiejskich zakątkach, pomagając przy porodach. Pochodziła z takiej okolicy i w ten sposób wyrażała swoje przywiązanie do korzeni. Czyżbyśmy przez dwanaście lat nie miały pojęcia, co właściwie się z nią dzieje?
– Jestem pewna, że wspominała o pacjentkach – potwierdziła Tara.
Wobec tego, jeśli zwariowałam, to przynajmniej nie samotnie.
– Bardzo przepraszam – zreflektowała się Gloria. – Zdenerwowałam was, a absolutnie nie po to przyszłam. – Pochyliła się, uściskała mnie szybko i bezdusznie, tak samo potraktowała Tarę. – Muszę uciekać – oznajmiła. – Jeszcze raz proszę: przyjmijcie moje kondolencje. Śmierć Noelle jest ogromną stratą.
Wyszła, a Tara i ja zostałyśmy kompletnie skołowane. Utkwiłam niewidzące spojrzenie w drzwiach cieplarni.
W końcu Tara otrząsnęła się z osłupienia. Pogładziła mnie po plecach.
– Istnieje pewne wytłumaczenie – powiedziała.
– Aha, wiem – przytaknęłam. – Wiem, znam je i choć bardzo nie chcę, będziemy musiały je zaakceptować.
– Nie rozumiem.
– Wyjaśnienie jest takie, że w ogóle nie znałyśmy No­elle. – Popatrzyłam na Tarę, nagle oprzytomniała. – Musimy się dowiedzieć, dlaczego umarła. Koniecznie musimy poznać ją teraz.

przeczytaj fragment książki

Tajemnica Noelle (miękka)

książka

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Oprawa: miękka

Ilość stron: 472

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 30,53

Cena detaliczna: 35,92

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

28,74

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (2)

  • Inne wydania

Tajemnica Noelle - opis produktu:

Czy istnieją granice wybaczenia?

Szanowna pani Anno,

Trudno mi pisać o tym, co muszę pani przekazać, a przy tym zdaję sobie sprawę, że pani jeszcze trudniej będzie dać sobie z tym radę. Ogromnie mi przykro...

Niedokończony list to jedyny trop, który może odsłonić przed Tarą i Emerson przyczyny samobójstwa ich przyjaciółki, Noelle. Znały ją jako zaabsorbowaną swoim zajęciem, gotową do poświęceń położną, kobietę oddaną rodzinie i przyjaciołom, kochającą życie. Nie znały jednak całej prawdy...

Zagadkowy list, zdradzający istnienie bolesnej tajemnicy, stał się dla przyjaciółek zmarłej bodźcem do szukania prawdy o kobiecie o złożonej osobowości, która życie każdej z nich oraz losy trzeciej, nieznanej im osoby naznaczyła miłością i współczuciem, ale też zdradą i kłamstwem.

Tłumaczenie: Agnieszka Ciepłowska-Kwiatkowska

Tajemnica Noelle - wybrana recenzja:

aleksnadra 5/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książki

"Tajemnica Noelle" to niezwykła powieść wielowątkowa, opisująca trudne i skomplikowane ludzkie losy. Diane Chamberlain już od pierwszego słowa zadaje pytanie dotyczące przyjaźni, zaufania, wybaczenia, dotrzymywania obietnic i skrywania tajemnic. Dlaczego? Jedna z bohaterek książki,... (czytaj dalej)

Tajemnica Noelle - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Oprawa:miękka
Okładka:miękka
Wymiary:130x200
Ilość stron:472
ISBN:978-83-7839-258-3
Wprowadzono: 06.08.2012
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

Tajemnica Noelle - recenzje klientów

5/10/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

"Tajemnica Noelle" to niezwykła powieść wielowątkowa, opisująca trudne i skomplikowane ludzkie losy. Diane Chamberlain już od pierwszego słowa zadaje pytanie dotyczące przyjaźni, zaufania, wybaczenia, dotrzymywania obietnic i skrywania tajemnic. Dlaczego? Jedna z bohaterek książki, Noelle, popełnia samobójstwo. Jej przyjaciółki Tara i Emerson nie mogą w to uwierzyć. Znały ją jako kobietę delektującą się życiem, bo jako położna, narodziny i życie były dla niej na piedestale najważniejszych wartości. Dała się poznać również jako osoba poświęcająca się i dbająca o swoje pacjentki oraz pragnąca pomagać najbiedniejszym, a przede wszystkim dzieciom. Miała także znakomite relacje ze swoimi przyjaciółkami, zawsze mogły na niej polegać. Dlaczego więc odebrała sobie życie, co było motorem do podjęcia tego kroku? Tara i Emerson chcą wyjaśnić okoliczności samobójstwa Noelle. Jedyny trop, to list znaleziony w jej rzeczach osobistych: "Szanowna pani Anno, Trudno mi pisać o tym, co muszę pani przekazać, a przy tym zdaję sobie sprawę, że pani jeszcze trudniej będzie dać sobie z tym radę. Ogromnie mi przykro..." To, co odkryją, wstrząśnie ich światem, zburzy spokój i na zawsze zmieni ich życie i stosunek do kłamstwa, zdrady, zaufania i wybaczenia. Sposób prowadzenia narracji wydaje się specyficzny. Autorka udzieliła głosu swoim bohaterkom. Każdy rozdział jest zatytułowany imieniem i to właśnie ta osoba opowiada jedną, wspólną historię, ale ze swojego punktu widzenia. Poznajemy odczucia, problemy, przemyślenia Tary, Emerson, Grace- córki Tary czy Anny - kobiety, która odegra znaczącą rolę w życiu kobiet. W ten sposób Diane Chamberlain idealnie oddaje osobowość i emocje bohaterek, z którymi o wiele łatwiej jest się zaprzyjaźnić i odnaleźć w nich cząstkę siebie. "Tajemnica Noelle" to niezwykła powieść wielowątkowa, opisująca trudne i skomplikowane ludzkie losy. Diane Chamberlain ułożyła wyjątkową mozaikę. Przekonamy się, że macierzyństwo nie zawsze jest łatwe i przyjemne. Zobaczymy. jak matki radzą sobie z krnąbrnymi córkami. Poznamy trudny zawód położnej, wszystkie odcienie niespełnionej miłości, uczucia związane ze śmiercią niemowlęcia, adopcję, radość z odzyskanych korzeni, więzów rodzinnych czy kidnaping. Mnogość poruszonych życiowych aspektów może w pierwszej chwili wywołać efekt chaosu, ale zapewniam, że jest chwilowy, a fabuła jest doskonale przemyślana i niezwykle spójna. Diane Chamberlain nie moralizuje, nie przedstawia gotowych rozwiązań. Za to stawia przed nami pytania do późniejszych przemyśleń. Autorka nam, czytelnikom pozostawia ocenę i krytykę przedstawionych zachowań. W pierwszej chwili "Tajemnica Noelle" wydała mi się bardzo przewidywalna, ale z każdą przewracaną stroną to odczucie oddalało się z prędkością światła, by w finale zaskoczyć niespodziewanym zakończeniem. W książce nic nie jest proste ani zbyt skomplikowane, by pogmatwać losy przyjaciółek jeszcze bardziej. "Tajemnicę Noelle" polecam wszystkim tym, którzy lubią rozwiązywać rodzinne tajemnice i nie boją się natłoku emocji od bólu, żalu, złości po przyjaźń, miłość i oddanie. Musicie się przygotować, że powieść zmusza do wzruszeń, do empatii i do refleksji. Cytaty z książki: 1. "Człowiek na emeryturze traci poczucie czasu." 2. "Jego wiara we mnie stanowiła pożywkę dla mojej arogancji." 3. "Chciałam, by dożyła czasu buntu i wykrzyczała: "Nienawidzę cię!" w normalnym, odwiecznym tańcu wojennym matek i córek, trwającym od początku świata. " 4. "Gdyby rzeczywiście skrzywdził Haley w ten sposób, zabiłabym go gołymi rękami. Zamordowałabym bez litości." 5. "Nie sposób pomóc komuś, kto nie chce pomocy."

23/08/2012
recenzja dotyczy produktu: Książka

"Tajemnica Noelle" jest co prawda powieścią obyczajową, jednak daleko jej do taniego wyciskacza łez czy pospolitego czytadła - już choćby ze względu na ciężar gatunkowy podejmowanej tematyki. A jest ona bardzo zróżnicowana, obfitująca w kwestie trudne, kontrowersyjne, wymykające się jednoznacznej ocenie; jakby tego było mało, osadzenie ich w kontekście mrocznej tajemnicy, której charakter może mrozić krew w żyłach, dodatkowo szokuje i przeraża.
Tematy, jakie porusza autorka są bardzo zróżnicowane, dotyczą rozmaitych aspektów życia, relacji międzyludzkich oraz zjawisk społecznych i chociaż ich natłok może czytelnika dezorientować, w rzeczywistości są one ze sobą ściśle powiązane, zgodne z koncepcją autorki i tworzą zwartą nić fabuły. Blaski i cienie pracy położnej, adopcja, organizacje specjalizujące się w poszukiwaniu zaginionych dzieci, specyficzne i skomplikowane relacje między matką a córką, miłość rodzicielska, zmagania ze śmiertelną chorobą i postawy członków rodziny w obliczu próby, kobieca przyjaźń, przeżywanie żałoby i godzenie się ze stratą , poczucie winy i wyrzuty sumienia , z którymi tak trudno się uporać, ponure tajemnice z przeszłości, które zawsze kładą się cieniem na naszym życiu, moralne rozterki i trudne życiowe wybory, decyzje, których podjęcie świadczy o naszym człowieczeństwie - wszystko to układa się w poruszającą opowieść o losach trzech przyjaciółek, stanowi pryzmat, przez który poznajemy ich charaktery, osobowości, postawy życiowe - oraz siłę łączących je więzi.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Magiczne Drzewo. Opowieść IX. Berło

A. Maleszka

książka

22,08 zł taniej -40%

Labirynt duchów Tom 4

C. Zafon

książka

30,09 zł taniej -45%

Virion. Wyrocznia Imperium Achai

A. Ziemiański

książka

27,87 zł taniej -30%

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Diane Chamberlain - przeczytaj też

Jak gdybyś tańczyła

D. Chamberlain

książka

31,04 zł taniej -22%

Kłamstwa

D. Chamberlain

książka

22,03 zł taniej -31%

Latarnia z Kiss River

D. Chamberlain

książka

29,85 zł taniej -25%

Sekretne życie CeeCee Wilkes

D. Chamberlain

książka

27,46 zł taniej -31%

Szansa na życie

D. Chamberlain

książka

29,82 zł taniej -41%

Światło nie może zgasnąć

D. Chamberlain

książka

30,70 zł taniej -19%

W cieniu

D. Chamberlain

książka

28,01 zł taniej -22%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

17.14 zł

taniej -25%

Tajemnica mody Biuro detektywistyczne Lassego i...

Światowej sławy kreator mody odwiedza Valleby, żeby wyłonić w konkursie najlepiej ubranych mieszkańców. Nagrodą jest wyjazd do Paryża. Kiedy ukochana kotka projektanta znika w niewyjaśnionych okolicznościach, a on sam otrzymuje list, w którym porywacz żąda okupu w postaci teczki z planowaną kolekcją mody, Lasse i Maja muszą wkroczyć do akcji! Kolejne...

książka

29.50 zł

taniej -34%

Tajemnica faraona

Z ostatniej chwili: Clive Cussler uhonorowany Lifeti me Achievement Strand Criti cs Award (nagrodą krytyków i dziennikarzy najważniejszych amerykańskich mediów) za całokształt twórczości! Nowe przygody Kurta Austi na i Zespołu Specjalnego NUMA - Narodowej Agencji Badań Morskich i Podwodnych Pozbawiony skrupułów potentat zamierza zmienić Egipt w...

książka

17.89 zł

taniej -28%

Tajemnica Jacoba 3 Pożegnanie

Oto zakończenie cieszącej się ogromną popularnością serii Tajemnica Jacoba. Znajdą tu finał i rozwiązanie tajemnice znane z poprzednich książek, a także wątki rozpoczęte jeszcze w Pamiętniku nastolatki. A wszystko pod błękitem greckiego nieba, w bryzach turkusowej morskiej fali i promieniach słońca padających na opaloną skórę. Hej, dziewczyny, to...

książka

17.93 zł

taniej -58%

Tajemnica Księga Wszystkich Dusz tom 2

Ciąg dalszy międzynarodowego bestsellera wydanego w 34 krajach. Diana Bishop, młoda doktor historii i czarownica, w tomie pierwszym natrafiła w oksfordzkiej Bibliotece Bodlejańskiej na zaklętą księgę, której poszukują wszystkie magiczne rasy: czarnoksiężnicy, demony i wampiry. Wśród tych istot, których nie sposób odróżnić od ludzi, był urzekający Matthew...

książka

29.09 zł

taniej -7%

Tajemnica

Zakazana miłość, zagubione dziecko i druzgocąca zdrada, sięgająca czasów drugiej wojny światowej. Poruszająca historia o rodzinie, na której cieniem położyły się tajemnice z przeszłości. Główny bohater, Philippe, dorasta w powojennym Paryżu jako jedyne, chorowite i słabe dziecko wysportowanych i pięknych rodziców. Ma wrażenie, że nie spełniając ich...

książka

18.59 zł

taniej -29%

Tajemnica

Siedemnastoletnia Iris, która od wczesnego dzieciństwa przeczuwa, że w jej związku z matką tkwi jakaś mroczna tajemnica, odkrywa, że jest klonem. Wstrząśnięta, bezradna, rozdarta między miłością i nienawiścią, wyrusza na poszukiwanie swojej tożsamości. Czy klon, kopia, ma szanse na autentyczne, własne życie? Czy Iris może oderwać się od matki-matrycy i...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: