Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Przyjaciółka   Książka 37,28 zł
Paderborn Langer Tom 2   Książka 32,93 zł
Tajemnica domu Uklejów   Książka 37,49 zł

Ta trzcina żyje

książka

Wydawnictwo Muza
Oprawa miękka
  • Dostępność niedostępny

Opis produktu:

Trylogią Ziemski dom (Łaskawa ziemia, Synowie, Dom w ruinie) Pearl S. Buck zapoczątkowała świetną serię barwnych, zapadających w pamięć powieści, dzięki którym Chiny i Japonia stały się czytelnikom równie bliskie, jak ich własne strony. Teraz przyszedł czas na Koreę.
Ta trzcina żyje to powieść o czterech pokoleniach potężnej, koreańskiej rodziny. Śledzimy ich zmagania, dzielimy ich radości i smutki, szczęście i nieszczęścia. Ta wspaniała saga rozpoczyna się w 1881 roku, za rządów ostatniej koreańskiej królowej, a kończy tuż przed wybuchem drugiej wojny światowej.

Tłumaczenia: Jędrzej Burakiewicz, Jędrzej Polak
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Muza
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wprowadzono: 14.10.2010

RECENZJE - książki - Ta trzcina żyje

4.7/5 ( 6 ocen )
  • 5
    4
  • 4
    2
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

ilo99

ilość recenzji:2408

brak oceny 27-11-2011 19:18

Epicka powieść opisująca dzieje Korei od 1881 roku do ponownego odzyskania niepodległości pod koniec lat czterdziestych XX w. Książkę poprzedza wstęp autorki wprowadzający czytelnika w świat powieści i przybliżający mu historię tego regionu. Drobiazgowa analiza wydarzeń tego okresu, motywów postępowania bohaterów powoduje, że czujemy się niemalże uczestnikami tych zdarzeń. Podziwiamy nieustanne dążenie postaci z kart powieści, do odzyskania niepodległości, ich odwagę w obliczu niebezpieczeństwa oraz wielki szacunek do swojej historii i kultury. Widzimy jak dużą rolę odegrało chrześcijaństwo w dwudziestowiecznej historii Korei. Jednakże oprócz niewątpliwych zalet popularno-naukowych, książka ma również swoje wady. Relacje międzyludzkie są niespójne, dorosłe wymagania względem małych dzieci; małżonka, która czasami jest partnerem do rozmowy, a czasami istnieje tylko po to, by zajmować się mężem i domem, sprzeczne informacje o najbliższej rodzinie głównej bohaterki, to wszystko sprawia, że warstwa obyczajowa narracji jest ułomna. Mamy wrażenie, że niektóre decyzje bohaterów są podyktowane chęcią opisania przez autorkę konkretnych wydarzeń, a nie wynikają bezpośrednio z treści książki. Priorytet warstwy historycznej nad obyczajową sprawia, że książka miejscami jest po prostu nudna.