Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda - Cindy Jefferies - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda

książka

 • Wydawnictwo Akapit-press
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 140
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Dostępność niedostępny
 • Książki w promocji!

Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda - opis produktu:

Kolejny raz możemy towarzyszyć Chloe w zmaganiach na drodze do sławy. Tym razem w Szkole Gwiazd wszyscy czekają na wielki koncert na zakończenie semestru.
Chloe zaczyna się coraz bardziej stresować, co może okazać się fatalne dla jej występu. Czy uda się jej pokonać tremę i zaśpiewać przed wszystkimi uczniami bez cienia kompromitacji? Dla czytelników 12+

Książka Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda pochodzi z wydawnictwa Akapit-press. Autorem książki jest Cindy Jefferies. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, literatura dla nastolatek. Książka Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda liczy 140 stron. Jej wymiary to 130x200.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Szkoła gwiazd. Wschodząca gwiazda

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 11 ocen )
 • 5
  11
 • 4
  0
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

cyniaa3

ilość recenzji:23

brak oceny 10-07-2011 00:07

Druga część perypetii Chloe. Tym razem w Szkole Gwiazd uczniowie przygotowują się do koncertu na zakończenie semestru. Jest to dla nich szczególnie ważne, gdyż w imprezie uczestniczą łowcy młodych talentów. Każdemu z uczniów zależy na tym, by zaistnieć w branży muzycznej. Chloe również należy do tej grupy. Dziewczyna ma jednak problem ze swoim głosem... Coś jest nie tak i nie potrafi nim operować tak jak kiedyś. Czy muzycy grający z nią w zespole nie zawiodą się? Czy uda jej się na czas powrócić do dawnej formy? Jaki udział będą w tym mieli jej przyjaciele? Czasu jest coraz mniej, a stan Chloe się nie poprawia... Równie dobra co poprzednia część, ciekawa, przyjemna w odbiorze. Polecam szczególnie młodszym nastolatkom. Co tu dużo pisać - przeczytajcie sami.

Czy recenzja była pomocna?

Switty

ilość recenzji:1

brak oceny 2-11-2014 17:03

przeczytałam narazie 2 część bo 1 nie było i mi sie bardzo podobała ! CHCE WIĘCEJ !!!!!!!!!!!!!

Czy recenzja była pomocna?

Sylwusia2

ilość recenzji:104

brak oceny 9-04-2009 11:32


Na polskim rynku wydawniczym pojawiła się już druga część z serii książek "Szkoła Gwiazd" Cindy Jefferies. "Wschodząca Gwiazda" (2006, Akapit Press), bo taki tytuł nosi kolejna część serii, przedstawia losy Chloe, która zapragnęła być sławną piosenkarką. W pierwszej części "Szkoły Gwiazd" bohaterce udało się zdobyć stypendium do prestiżowej szkoły Rockley Park, gdzie kształcone są przyszłe gwiazdy show bussinesu. W części następnej ukazane zostały losy Chloe już po zamieszkaniu w internacie szkoły i podczas pierwszego szkolnego semestru. Po raz kolejny zaś książka Jefferies stawia naszą bohaterkę przez licznymi trudnościami, przez które przeżywa ona wiele ciężkich chwil, ale przede wszystkim uczy się najważniejszych w życiu wartości.

Chloe trafiła do szkoły kształcącej przyszłe gwiazdy i już od pierwszego dnia pobytu w niej zdarzają jej się różne przykre sytuacje, przez co też z dnia na dzień traci wiarę w siebie. Tragedia zaś dzieje się, kiedy nasza bohaterka zostaje poinformowana o tym, iż straciła głos. Nie wie komu ma opowiedzieć o swojej przypadłości, nie wie komu zaufać i czy strata głosu nie będzie powodem odsunięcia się od niej nowo poznanych przyjaciół. Jednak podobnie jak w części pierwszej Chloe może liczyć na pomoc Jess, przyjaciółki z poprzedniej szkoły. To ona wskazuje Chloe właściwą drogę i jak się okazuje, przyjaciele z nowej szkoły nie tylko nie odsuwają się od niej, ale pomagają jej w najtrudniejszych chwilach.

Po raz kolejny zatem Jefferies uczy czytelników swoich książek tego, na czym polega prawdziwa przyjaźń, uczy zaufania i otwartości na innych i ich własne problemy. Dzięki niej także zniszczone zostały stereotypy, wedle których uważa się, iż bogaci i sławni mają łatwe życie i są bardzo nieprzystępnymi osobami. Kiedy przyglądamy się postępowaniu Lolly i Pop Lowther, przyjaciółek Chloe ze szkolnego internatu i sławnych modelek, możemy przekonać się, że sława wymaga wiele wyrzeczeń i nie zawsze czyni z ludzi snobów. To też jest najważniejsze przesłanie książek z serii "Szkoła Gwiazd" - żeby być prawdziwie wielką i szanowaną gwiazdą, trzeba nade wszystko być dobrym człowiekiem i nie szczędzić wysiłku w dążeniu do wymarzonego celu. To główne przesłanie książek Jefferies, ale nie jedyne, bo tutaj dowiadujemy się także, iż nigdy nie można tracić wiary w siebie, a dzięki ciężkiej pracy zawsze zajdziemy daleko. Nie oznacza to, że w życiu zawsze dostaje się to, co się chce, czasem ludzkie marzenia spełniają się w trochę inny sposób, niż zostało to zaplanowane. Najważniejsze jest jednak by nieustannie ćwiczyć swoje umiejętności i nie myśleć przy tym o sławie i pieniądzach, bo zdobyte zbyt wcześnie mogą prawdziwą gwiazdę zniszczyć na zawsze. Na wszystko przychodzi odpowiedni czas, a to co najlepsze, w nagrodę za determinację i silną wolę. "Wschodząca Gwiazda" pokazuje także, że w życiu każdego człowieka pojawiają się i gorsze chwile. Czasem tęsknota, czasem brak wiary w siebie, niekiedy zaś paraliżujące zniechęcenie. Losy Chloe uczą nas, iż w takich chwilach nie należy się poddawać, bo jeśli tylko skorzystamy z pomocy przyjaciół i rodziny z pewnością wszystko się ułoży, trzeba tylko powiedzieć im o swoich problemach i nie bać się własnych uczuć. Wszystko to razem czyni z książki Jefferies niezwykle wartościową pozycję dla każdej nastolatki.

Warto także wspomnieć, iż również "Wschodząca Gwiazda" została wydana w bardzo ciekawy sposób. Po raz kolejny powtórzony został motyw gwiazdy i interesująca okładka, a wszystko to w niebieskim kolorze. Z pewnością zatem szata graficzna drugiej części "Szkoły Gwiazd" podwyższa wartość książki. W jej zakończeniu możemy znaleźć zaś kolejne rady dotyczące tego, co należy zrobić, kiedy chce się zostać gwiazdą muzyki, albo jeśli po prostu pragnie się, by to co się wymarzy zostało spełnione.

Zachęcamy zatem do przeczytania i tej książki Cindy Jefferies, po raz drugi już autorka nas nie zawiodła tworząc znakomitą opowieść o nastolatce, tak jak wiele dziewczynek w jej wieku, pragnącej zostać sławna piosenkarką. Każdy czytelnik "Wschodzącej Gwiazdy" będzie zachwycony kolejnymi zmaganiami Chloe, nastolatki, która przekonała się, że osiągnięcie wymarzonego celu nie jest łatwe i wymaga bardzo silnej woli, dużo wysiłku i prawdziwych przyjaciół. A to zapewnić może tylko dobroć płynąca prosto z serca. Z pewnością także, każdy kto przeczytał już choć jedną z książek Jefferies z niecierpliwością czekać będzie na kolejną część przygód bohaterów ze "Szkoły Gwiazd".

Czy recenzja była pomocna?