Szczęście, a polityka - Zbigniew Pańczuk - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Szczęście, a polityka (twarda)

Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa

książka

Szczęście, a polityka, Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa - opis produktu:

Książka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej "Scripta Philosophiae Classicae" i drugą z prac w tej serii dotyczących greckiej aretologii, tym razem społecznych uwarunkowań realizacji cnoty-arete w nawiązaniu do tekstów Platona i Arystotelesa. Autor przypomina klasyczną koncepcję polityki jako działalności ludzkiej związanej z moralnością. Sięgając do Platońskiej i Arystotelesowskiej aretologii autor ukazuje istotę klasycznie rozumianej filozofii polityki, która wiązała organizację poszczególnych kręgów życia społecznego z kształtowaniem sprawności (cnót) moralnych. Celem tak rozumianej polityki jest pełnia rozwoju człowieka, a więc jego szczęście. Autor ukazuje najpierw przyjaźń jako podstawowy warunek spełniania się arete w relacjach międzyludzkich, a następnie główne obszary życia społecznego, jak gospodarka i polityka, w których realizuje się arete. Za Platonem i Arystotelesem autor wydobywa znaczenie państwa-polis jako miejsca spełniania się człowieka, ukazując podobieństwa i różnice w politologii obu myślicieli.

Książka Szczęście, a polityka Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa, pochodzi z wydawnictwa Polskie Towarzystwo Tomasza z Akwinu. Autorem książki jest Zbigniew Pańczuk. Należy do gatunków: nauki humanistyczne, filozofia, historia filozofii. Książka Szczęście, a polityka liczy 303 stron. Jej wymiary to 145x215. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Szczęście, a polityka, Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.