SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Święty Maksymilian Maria Kolbe. Nie ma większej miłości

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo AA
Oprawa miękka
Liczba stron 144
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

80. rocznica męczeńskiej śmierci. Święty Maksymilian - franciszkanin, misjonarz, męczennik. Wielki czciciel Matki Bożej, który założył Rycerstwo Niepokalanej, miesięcznik Rycerz Niepokalanej, najliczniejszy na świecie klasztor w Niepokalanowie (ponad 700 zakonników w 1939 r.) i klasztor nazwany Ogrodem Maryi w japońskim Nagasaki. Można śmiało powiedzieć: gigant, który powołując do życia wszystkie te wielkie i odważne przedsięwzięcia, nie zagubił swego franciszkańskiego powołania. Co nim powodowało? W jaki sposób udało mu się znaleźć współpracowników i naśladowców?
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: AA
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 120x190
Liczba stron: 144
ISBN: 9788378643357
Wprowadzono: 06.07.2021

RECENZJE - książki - Święty Maksymilian Maria Kolbe. Nie ma większej miłości - Joanna Wieliczka-Szarkowa

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

5/5 ( 1 ocena )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    0
  • 2
    0
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Beata Woźniak.

ilość recenzji:53

12-10-2021 11:54

10 października 1982 r. Jan Paweł II kanonizował ojca Maksymiliana Kolbego (1894-1941). Niewielka książeczka Joanny Wieliczka-Szarakowej przybliża losy świętego męczennika, który zginął w Auschwitz . Czytelnik poznaj dzieciństwo Rajmunda, poznaje jego rodziców i rodzeństwo, ich wybory życiowe i dalsze losy. Autorka przedstawia także ideę powstania Rycerstwa Niepokalanej klasztoru w Niepokalanowie oraz gazety ?Rycerz Niepokalanej?. To jedynie zarys, będący zaproszeniem do głębszego przestudiowania życia i dzieła ojca Maksymiliana, wielkiego orędownika Niepokalanej.
"Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" (J 15, 13). 29 lipca 1941 r. podczas apelu w niemieckim obozie Auschwitz franciszkanin zgłosił się, by dobrowolnie oddać życie za współwięźnia Franciszka Gajowniczka, który był jednym z dziesięciu skazanych przez Niemców na śmierć głodową w odwecie za ucieczkę Zygmunta Pilawskiego. Więźniowie nie otrzymywali pożywienia ani wody. Po dwóch tygodniach przebywania w celi, Ojciec Maksymilian dostał zastrzyk fenolu. Zmarł 14 sierpnia 1941 r., w wigilię święta Najświętszej Marii Panny. Franciszek Gajowniczek przeżył wojnę. Zmarł w 1995 r. w Brzegu na Opolszczyźnie w wieku 94 lat. Pochowany został zgodnie z życzeniem na cmentarzu przyklasztornym franciszkanów w Niepokalanowie.
W książce znaleźć można liczne archiwalne fotografie, homilie wygłoszone na beatyfikacji i kanonizacji, kalendarium życia Ojca Maksymiliana oraz fragmenty z jego pism i modlitwy.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?