Świetlista Brygada - Peter Snejbjerg - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie
 • Promocja
  image-promocja

książka

 • Wydawnictwo Mucha Comics
 • Oprawa twarda
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Świetlista Brygada - opis produktu:

Stavros podczas pobytu na froncie II wojny światowej dowiedział się, że w wyniku wypadku samochodowego jego żona zginęła a syn został ranny. Od tej pory ma jeden cel pragnie bezpiecznie powrócić do domu, by pomóc dziecku. Nie będzie to proste zadanie, bo jego brygada otrzymała właśnie niezwykłe, niemal niemożliwe do wykonania zadanie. Amerykanie muszą powstrzymać grupę niezniszczalnych niemieckich żołnierzy, pragnących zdobyć boski Miecz i zaatakować bramy niebios! Nieumarłym nazistom na drodze stanąć może jedynie Świetlista brygada!

Świetlista Brygada - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Świetlista Brygada, od Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi. Świetlista Brygada spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi. Nie będziesz żałował! Świetlista Brygada i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Świetlista Brygada - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Świetlista Brygada, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Świetlista Brygada - Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Świetlista Brygada nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Świetlista Brygada, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Świetlista Brygada pochodzi z wydawnictwa Mucha Comics. Autorami książki są Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi. Należy do gatunków: komiks, historyczny. Jej wymiary to 175x262. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: komiks,  historyczny
Wydawnictwo: Mucha Comics
Oprawa: twarda
Okładka: twarda
Wymiary: 175x262
ISBN: 9788361319603
Wprowadzono: 14.03.2019

RECENZJE - książki - Świetlista Brygada - Peter Snejbjerg, Bjarne Hansen, Peter J. Tomasi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4/5 ( 1 ocena )
 • 5
  0
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Froszti

ilość recenzji:675

29-04-2022 10:55

Akcja komiksu przenosi nas do roku 1944 w belgijskie lasy. To właśnie tam na zapomnianym przez ludzi i Boga cmentarzu z okresu I Wojny Światowej stacjonuje grupa amerykańskich żołnierzy. Jednostka, której zadaniem jest opóźnienie ataku nieprzyjaciela. Jednym z nich jest szeregowy Chris Stavros. Wojak, którego umysł zaprząta myśl o rodzinie. Dopiero co dowiedział się o śmiertelnym wypadku swojej żony i ciężkim stanie syna. Nic więc dziwnego, że chce on jak najszybciej wrócić do kraju i zająć się swoim dzieckiem. Zanim jednak to nastąpi, trzeba odeprzeć przeciwnika, który na pewno nie da się łatwo pokonać.

Peter J. Tomasi (scenarzysta) początek swojego dzieła kreśli jako ?konwencjonalną? historię wojenną. Ukazuje on wycinek frontu, na którym grupa żołnierzy boryka się z wieloma osobistymi problemami. Tęsknota za domem, smutek, strach, złość, odwaga ? wszystko to miesza się tutaj w jedną fabularną całość. W momencie, kiedy dochodzi do pierwszego starcia z przeciwnikiem, przed czytelnikiem zaczyna być kreślony zupełnie nowy obraz historii. Zostaje ona coraz bardziej wypełniona okultyzmem i mocno fantastycznymi treściami. Tytułowa Brygada znajdzie się bowiem w samym centrum niezwykłych wydarzeń, których preludium są spadające na Ziemię anioły. Okazuje się, że rozpoczęła się wielka bitwa ?dobra i zła?, w której muszą wziąć udział amerykańscy chłopcy. Tylko oni mogą przeciwstawić się nieumarłym nazistom, którzy chcą sprowadzić na świat apokalipsę.

Ogólny koncept fabuły jest więc na swój sposób specyficzny. Potrafi on jednak zaintrygować i co najważniejsze zapewnić odbiorcy solidną dawkę widowiskowej akcji. Autor sprawnie łączy nadprzyrodzone elementy z typowo wojennymi wstawkami, gzie sporą rolę odgrywają ludzkie dramaty. W centralnej części scenariusza osadzono wątek ?wiary?. Nadaje to historii nie tylko potrzebnej głębi, ale również skłania czytelnika do pewnych rozważań. Całość dzięki temu czyta się z niekłamaną przyjemnością.

Pewnym zarzutem w stronę fabuły, są jednak ?braki? w wyrazistości przedstawionych tutaj postaci. Poza wspomnianym Stavrosem pozostałym bohaterom brakuje charyzmy i należytego zróżnicowania. W wielu scenach stają się oni wręcz statystami biorącymi udział w widowiskowej akcji. Trochę szkoda, bo w pierwszej części komiksu twórca pokazał drzemiący w nich potencjał.

Bardzo mocną stroną albumu są za to świetne rysunki Petera Snejbjerga. Artysta postawił tu na precyzyjny styl, który doskonale potrafi podkreślić zarówno wojenne, jak i fantastyczne walory historii. Plansze są pełne szczegółów i zawsze coś się na nich dzieje (nie tylko na pierwszym planie). Kiedy fabuła tego wymaga, potrafią one również zaserwować dość sugestywną przemoc (ukazującą brutalność wojny). Zachwycają również projekty postaci, które emanują masą ludzkich emocji (szczególnie w mocnym i szalonym finale).

Czy recenzja była pomocna?