Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata (miękka)

Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej, tom II

książka

Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata, Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej, tom II - opis produktu:

Monografia jest drugim tomem serii wydawniczej Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata. Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej. Stanowi kontynuację powołanego w 2017 r. cyklu monografii poświęconych szeroko rozumianej kulturze, sztuce oraz edukacji artystycznej, którego intencją było wyjście naprzeciw potrzebie stworzenia przestrzeni do wy­miany poglądów i opinii środowiska naukowo-artystycznego. Dlatego również drugi tom ma za zadanie zebranie i upowszechnienie w postaci artykułów nowoczesnych koncepcji, interesujących idei, analiz, wyników badań, metod pracy utrwalających dorobek środowisk, które taką problematyką są żywo zainteresowane. Innym celem, jaki stawiają sobie twórcy tej monografii, jest integracja wspomnianych środowisk, a także przekonanie, że wspólne zabieranie głosu na tak ważne tematy i zwiąa­zana z tym wymiana poglądów pozwoli uświadomić przedstawicielom innych środowisk i instytucji istotne znaczenie edukacji artystycznej.

Tematem przewodnim drugiego tomu jest teoria i praktyka kultu­ry, sztuki i edukacji artystycznej. Monografia pokazuje różne konteksty refleksji nad kulturą, sztuką i edukacją artystyczną na dwóch płaszczyznach: twórczej partycypacji i refleksji teoretycznej.

Książka Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej, tom II, pochodzi z wydawnictwa Uniwersytet Mikołaja Kopernika. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: nauki humanistyczne, kulturoznawstwo, sztuka. Książka Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata liczy 248 stron. Jej wymiary to 160x230. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

RECENZJE - Książka - Świat z perspektywy sztuki, sztuka w perspektywie świata, Wyzwania współczesnej edukacji artystycznej, tom II

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: