Świadkowie Tajemnicy / Janusz Rosikoń | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Świadkowie Tajemnicy (twarda)

Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych

książka

 • Wydawnictwo ROSIKON PRESS
 • Oprawa twarda w obwolucie
 • Ilość stron 336
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Świadkowie Tajemnicy, Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych - opis produktu:

`Świadkowie Tajemnicy` to fascynująca opowieść będąca zapisem dziennikarskiego dochodzenia do prawdy o materialnych śladach pozostawionych przez Jezusa z Nazaretu.

Dwaj autorzy - reporter Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń - ruszają tropem relikwii Chrystusowych i w różnych krajach świata zbierają bogatą dokumentację na temat konkretnych przedmiotów, jakie do dnia dzisiejszego pozostały po Jezusie. Przeczesują archiwa, rozmawiają z historykami, spotykają światowej sławy naukowców, zapoznają się z wynikami ich prac. Niczego nie przyjmują na wiarę, lecz starają się znaleźć potwierdzenie w źródłach historycznych i ekspertyzach naukowych. W wyniku reporterskiego śledztwa udaje im się zidentyfikować część czczonych do dziś relikwii jako autentyki. Wśród nich szczególne miejsc zajmują relikwie pasyjne, czyli przedmioty związane z męką, śmiercią i pochówkiem Chrystusa. Niektóre z powodu swych właściwości stanowią dla naukowców zagadkę, której nie są w stanie rozwiązać. Dotyczy to choćby Całunu Turyńskiego. Nie było na świecie obiektu, który byłby częściej, gruntowniej i bardziej wielostronnie przebadany niż właśnie to lniane płótno z Turynu. Im więcej jednak było wyników analiz, tym bardziej wśród badaczy rosła świadomość Tajemnicy.

Podobne wrażenia towarzyszą czytelnikowi podczas lektury tej książki. Czytając dokumentalne opisy Grzegorza Górnego i oglądając fotografie Janusza Rosikonia, niemal namacalnie obcujemy z konkretnymi przedmiotami, a jednak nie opuszcza nas poczucie, że dotykamy rzeczywistości, która pozostaje za zasłoną tajemnicy.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Janusz Rosikoń, Grzegorz Górny - przeczytaj też

Zobacz również

 • -27%
 • -40%
Modlitwy zatroskanych o Polskę

Wincenty Łaszewski

miękka
20,95 zł 34.91
 • -37%
Wewnętrzne modlenie się

PRACA ZBIOROWA

twarda
16,34 zł 25.94
 • -37%
Słowa Ojca także do Ciebie

PRACA ZBIOROWA

twarda
16,34 zł 25.94
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Świadkowie Tajemnicy, Śledztwo w sprawie relikwii Chrystusowych
4.5/5 ( 17 ocen )
  5
  13
  4
  2
  3
  0
  2
  2
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

brak oceny

Marta Kicińska

 • 1-04-2013
 • 13:22

recenzja nagrodzona 5.00pkt

"Świadkowie tajemnicy" to owoc wzorowo przeprowadzonego śledztwa. Wzorowo to znaczy, że nie było ono robione pod założoną tezę. U początku dwuletnich podróży w celu prowadzenia wnikliwych badań jest jedynie autentyczna i zarażająca nawet wcześniej niezainteresowanych tematem potrzeba dotknięcia tajemnicy. Relikwie Chrystusowe "rozsypane" są po świecie. Tunika, gwoździe, chusta, kolumna biczowania, kawałki krzyża, całun, korona cierniowa i inne... Czy wszystkie (choć czczone) są autentyczne? Co się z nimi działo w zawieruchach historii? Skąd wzięły się w miejscach odległych od Golgoty? Jak wytłumaczyć zjawiska wobec których wysoko rozwinięta nauka podnosi ręce w geście poddania. Badaniem relikwii zajęli się specjaliście różnych dziedzin - między innymi kryminalistyki, hematologii, palinologii, matematyki, fizyki, informatyki i obrazowania spolaryzowanego. Znamienity Instytut Genetyki Molekularnej, Instytut Badań Kosmicznych NASA, znany Instytut Optyki i inne - wydają zaskakujące wyniki badań. Dwa lata podróży, rozmów, wywiadów, dociekań. Tysiące przejrzanych dokładnie dokumentów i fotografii brali pod lupę dziennikarz Grzegorz Górny i fotograf Janusz Rosikoń. Piękny, masywny album, w którym nauka przenika się z wiarą.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Sosenka

 • 1-10-2013
 • 12:03

"Świadkowie tajemnicy" to już druga książka i album w jednym, autorstwa Janusza Rosikonia i Grzegorza Górnego. Niektórzy pamiętają pewnie pierwszą z tej serii, "Dowody tajemnicy", którą bardzo zachwalałam, bo jest warta polecenia. W przypadku drugiej, bałam się, że może być ona powieleniem pierwszej, bez nowych zaskoczeń i dowodów, że będzie zawierać jedynie stare, przedstawione w pierwszym tomie wątki, jednak nie zawiodłam się i moje obawy nie spełniły się ani trochę. Czytając już kilka książek wydawnictwa Rosikon press, mogę z całą pewnością stwierdzić, że jest to moje ulubione jeśli chodzi o taką tematykę, a już na pewno najbardziej rzetelne i dokładne. Tak było i tym razem.
"Świadkowie tajemnicy" to potężna, ciężka książka w twardej oprawie z papierową obwolutą. W środku jest tak wiele zdjęć, właściwie każdy artykuł ma zdjęcie na potwierdzenie treści, że mogę śmiało twierdzić, że jest to też po części album. Jednak również treści jest w książce bardzo dużo i choć jest ona przede wszystkim naukowa, bo i taki jest gatunek tytułu, to jest to podane w tak przystępny sposób, a zdania tak ciekawie skonstruowane, że nie tylko wszystko pojęłam, ale i zadziwiająco dużo wyniosłam z tej lektury, a w mojej pamięci pozostało mnóstwo faktów.
Autorzy nie tylko zebrali najbardziej fascynujące zagadki religijne świata w jedną całość, ale i sporządzili mnóstwo wywiadów z ludźmi na co dzień badającymi relikwie, przekopali archiwa i przebadali każdy zakamarek świątyń i świętych miejsc, a wyniki ich trudu zawarte są na stronach książki. To rzetelne sprawozdanie z lat poszukiwań, podczas których udało się uzyskać wiele trapiących nas od wieków odpowiedzi. Mnie osobiście najbardziej interesują zagadki związane ze śmiercią Chrystusa, z przedmiotami, które mu wtedy towarzyszyły. Mimo lat badań i ogromnej wiedzy ludzi, nie udaje się uzyskać zadowalającej odpowiedzi lub potwierdzenia na autentyczność postaci Chrystusa.
W przypadku tego typu książek, wiele osób twierdzi, że nie będąc religijnym nie jest się zainteresowanym taką lekturą. Uważam to za duży błąd, bo ta seria zdecydowanie nie jest jedynie dla wierzących, czasami wręcz bardziej nadaje się dla niepraktykujących, bo mogą oni na niektóre fragmenty i fakty spojrzeć obiektywnie. Autorzy nie zawarli tu religijnych poglądów, nie wyczuwa się w książce podniosłych emocji, religijności, wiary. Jest to obiektywny i czysto naukowy zapis próby zbadania autentyczności najbardziej znanej postaci wszech czasów. Dlatego też polecam ją każdemu, kto lubi takie zagadki ale i tym, których pytania odnośnie religii nurtują od zawsze, a takich osób jest mnóstwo.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

ania

 • 26-08-2013
 • 14:24

Polecam , bardzo ciekawa pozycja. Dowiedziałam się o niej przypadkiem.
Dostałam ją w prezencie , z którego jestem zadowolona. Chciałabym jeszcze przeczytać drugą część (Dowody Tajemnicy...).Nadaje się na prezent prawie dla każdego (dla młodego, starszego, wierzącego, sceptyka, na komunię).

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -34%
Źródło Jak zmienić swoje życie na lepsze

Tara Swart

twarda
26,33 zł 39.90
 • -34%
Żywica

Ane Riel

twarda
26,33 zł 39.90
 • -20%
Niebo na uwięzi

Christina Leunens

miękka
31,92 zł 39.90
 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77
 • -31%
Parabellum Tomy 1, 2 i 3

Remigiusz Mróz

pakiet
54,99 zł 79.70
 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Zbiór studiów Wojciecha Iwańczaka poświęcony jest "świadkom historii". Pojęcie to ma - według autora - dwojakie znaczenie i znajduje odbicie w układzie książki. Część pierwsza analizuje różne średniowieczne źródła i próbuje ukazać specyfikę widzenia zjawisk przez ówczesnych autorów....

 • Świadkowie. Kulisy Samoobrony to drugi tom zbeletryzowanej opowieści, której wartka akcja, autentyczne postacie i dialogi dotyczą wydarzeń historycznych związanych z ruchem rolników domagających się od władz rządowych pomocy w oddłużaniu ich gospodarstw. Do ruchu tego włączył się Andrzej Lepper....

 • Powieść, której akcja powstała na podstawie opowiadań świadków - uczestników powojennych wydarzeń toczących się na tzw. Ziemiach Odzyskanych, w powiatowym mieście na Pomorzu w Lęborku i okolicznych obszarach rolniczych zasiedlonych ludnością wypędzoną z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej.Ukazuje...

 • Relacje bliskich ze śmierci, spotkania z Bogiem i Jego miłosierdziem Świadectwa dane w odpowiedzi na pytania przyjaciół i znajomych Świadectwa dane na życzenie Pana Pan mówi sam o swoich dzieciach - ludziach

 • Trwające procesy beatyfikacyjne Sług Bożych - ofiar nazizmu i komunizmu z terenu dawnej diecezji warmińskiej, stanowią odpowiedź na wezwanie św. Jana Pawła II zawarte w liście apostolskim Tertio millenio adveniente, przygotowującym jubileusz roku 2000. Podjęte w Archidiecezji Warmińskiej prace...

 • Centrum Strona to ekipa zajarana brzmieniem Nowego Jorku lat 90. Ich boom bap - bo taki rap, pełen trzeszczących basów, mocnych perkusji, wysokich temp, robią - jest pełen społecznych treści i mocnego przekazu. Dwóch MC: Matis i Złoty nie mają żadnych oporów, by na mikrofonach wyrażać swoje dość...