Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy - Elżbieta Kasprzak - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy

książka

Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy - opis produktu:

Książkę Elżbiety Kasprzak przeczytałem z zainteresowaniem rosnącym w miarę zapoznawania się z kolejnymi rozdziałami. Rozdział l jest udaną próbą zwartego przedstawienia Czytelnikowi rozproszonej w literaturze przedmiotu wiedzy na temat pracy i bezrobocia. Zamiar ten zrealizowany został z ogólnej perspektywy jakości życia.<BR> Rozdział II [koncentruje się] na kategorii sukcesu, podstawowej dla całej pracy. Duże znaczenie książki dla rozwoju teorii w psychologii wynika z trafnego wyboru [...] modelu indywidualno-środowiskowego dopasowania jednostki, który Autorka stosuje do generowania problemów badawczych oraz wyjaśniania uzyskanych wyników. Efektywnie wspomaga się w tym zadaniu koncepcją wielkiej piątki i modelem heksagonalnym J. Hollanda. Podkreślić chciałbym konsekwentne stosowanie przez Autorkę zasady wykorzystania tej samej bazy teoretycznej do stawiania pytań i wyjaśniania uzyskanych rezultatów. Za udanie wyodrębnione i trafnie zanalizowane z perspektywy psychologicznej oraz demograficznej należy uznać skupienia grup bezrobotnych, które odniosły sukces oraz grup, które poniosły porażkę.<BR> Podsumowując, praca Elżbiety Kasprzak jest interesującą i udaną próbą realizacji tematu równie ważkiego co aktualnego, a ponadto trudnego. Z kolei ważkość pragmatyczna pracy polega na zainteresowaniu się przez Autorkę opisem i eksplanacją zachowań młodych bezrobotnych na niepewnym współczesnym polskim rynku pracy. Z pełnym przekonaniem rekomenduję więc tę pracę...<BR> <BR> Romuald Derbis<BR>

Książka Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy pochodzi z wydawnictwa Stowarzyszenie Psychologia i Architektura. Autorem książki jest Elżbieta Kasprzak. Należy do gatunków: nauki społeczne, socjologia. Książka Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy liczy 181 stron. Jej wymiary to 161x239.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Sukces i porażka bezrobotnych na rynku pracy

4.7/5 ( 10 ocen )
 • 5
  8
 • 4
  1
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.