Stulecie trucicieli - Linda Stratmann - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stulecie trucicieli

 • Promocja
  image-promocja

książka

Stulecie trucicieli - opis produktu:

W XIX wieku w Europie, zwłaszcza na Wyspach Brytyjskich, panował powszechny strach przed? trucicielami, którzy, jak wierzono, czaili się wśród zwykłych ludzi. Lęk budziły służące dosypujące arszeniku do posiłków swoim gospodarzom. Potępiano rodziców trujących swoje dzieci, by wyłudzić pieniądze od firm ubezpieczeniowych. Wśród `narzędzi zbrodni` prym wiodły arszenik, strychnina i opium, wówczas łatwo dostępne jako tanie leki i trutki na robactwo. To, że uwolniono świat od wszechobecnego strachu przed trucicielami, było ? jak się można dowiedzieć z tej pełnej mrocznych opowieści książki ? zasługą zarówno wytrwałości prokuratorów i policjantów, jak i dociekliwości naukowców.
Linda Stratmann przedstawia zarówno głośne, jak i prawie nieznane przypadki otruć w wiktoriańskiej Anglii oraz kreśli portrety najgroźniejszych trucicieli tamtych czasów. Opowiada o trwającym całe stulecie pojedynku na spryt i środki, o szybkim postępie w toksykologii sądowej i próbach urzędowego ograniczenia sprzedaży trujących substancji.

Przebiegli truciciele, efektowne morderstwa, kryminalne zagadki ? fascynująca opowieść o prawdziwych zbrodniach!

Stulecie trucicieli - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Stulecie trucicieli, od Linda Stratmann. Stulecie trucicieli spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Linda Stratmann. Nie będziesz żałował! Stulecie trucicieli i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Stulecie trucicieli - opinie


Jeśli nadal nie jesteś pewny książki Stulecie trucicieli, zapoznaj się z ocenami i recenzjami naszych klientów. Może oni przekonają Cię, że Stulecie trucicieli - Linda Stratmann to pozycja warta Twojej uwagi. Po przeczytaniu książki Stulecie trucicieli nie zapomnij zostawić swojej recenzji i wziąć udziału w konkursie! Wybierz książkę Stulecie trucicieli, sprawdź inne tytuły, których autorem jest Linda Stratmann i przeczytaj biografię. To wszystko tylko na Gandalf.com.pl!
Zobacz pozostałe recenzje!

Książka Stulecie trucicieli pochodzi z wydawnictwa RM. Autorem książki jest Linda Stratmann. Należy do gatunków: historia, inne. Książka Stulecie trucicieli liczy 312 stron. Jej wymiary to 166x240. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  inne
Wydawnictwo: RM
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 166x240
Ilość stron: 312
ISBN: 9788381514569
Wprowadzono: 20.05.2021

RECENZJE - książki - Stulecie trucicieli - Linda Stratmann

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.8/5 ( 16 ocen )
 • 5
  14
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Czytanie Naszym Życiem

ilość recenzji:113

brak oceny 6-05-2018 11:46

Nikt mi nie powie, że książka z czaszką na okładce i z tytułem "Stulecie trucicieli" nie będzie fascynująca! "Stulecie trucicieli" to zbiór krótkich historii, z których wszystkie wydarzyły się naprawdę. Są to ciekawostki, przyczyny procesów sądowych, spory, które nigdy nie zostały rozwiązane. Wszystkie przedstawione zbrodnie miały miejsce w XIX wieku, czyli w najbardziej dynamicznym i najciekawszym okresie w historii. Osobiście uważam, że zatrucie kogoś podejrzanymi substancjami chemicznymi to jeden z najbardziej tajemniczych i wyjątkowych sposobów na zabójstwo (lub samobójstwo). Może zabrzmi to dziwnie, ale pomyślcie sami - porównując zabicie kogoś siekierą a kwasem siarkowym, arszenikiem czy cyjankiem potasu. Zbrodnie przedstawione w książce Lindy Stratmann są przemyślane, wykwintne i trudne do udowodnienia bez profesjonalnej pomocy specjalisty. Śmiejemy się, że postać Sherlocka Holmesa byłaby wtedy niezbędna, jednak w rzeczywistości w XIX wieku takimi "Sherlockami" byli lekarze, którzy wcale nie byli aż tak "ciemni" jak się niektórym wydaje. XIX wiek to stulecie rozwoju i rozkwitu wszystkich dziedzin nauki, łącznie z medycyną. Nie bez powodu to właśnie wtedy truto ludzi na potęgę!
Zarówno "Stulecie trucicieli" jak i "Krótka historia opium" zostały napisane bardzo przystępnym, lekkim językiem. Uwierzcie mi, że nie są to lektury typowo naukowe, przez które nie moglibyście przebrnąć. Jeżeli choć trochę interesuje Was ta tematyka, na pewno będziecie zadowoleni. Ze swojej strony nie pozostaje mi nic innego jak tylko polecić Wam obie te książki i mieć nadzieję, że spodobają Wam się tak bardzo jak mnie. :)

Czy recenzja była pomocna?