SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Stulecie kryminału

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Czwarta Strona
Oprawa miękka
Ilość stron 400
  • Dostępność niedostępny
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Osiemnaście mistrzowskich kryminalnych opowiadań. Opowieści o zbrodni i sprawiedliwości.

Historie policyjne inspirowane prawdziwymi zdarzeniami. Nie do zapomnienia.

W lipcu 1919 roku ogłoszono w Polsce dekret o powołaniu Policji i tym samym narodziła się polska kryminalistyka. Od ponad stu lat policjanci stanowią niekiedy jedyną pomoc w walce z niesprawiedliwością, ludzką podłością i złem.

Jak wyglądała praca policji wtedy, sto lat temu? Z jakimi wyzwaniami funkcjonariusze policji mierzą się dziś? I jak może wyglądać tropienie przestępców za kolejnych sto lat?


Zyski ze sprzedaży książki zostaną przeznaczone na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Ilość stron: 400
ISBN: 9788366517608
Wprowadzono: 15.04.2020

RECENZJE - książki - Stulecie kryminału - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

3.3/5 ( 3 oceny )
  • 5
    1
  • 4
    0
  • 3
    1
  • 2
    1
  • 1
    0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Książkowe Zacisze

ilość recenzji:1

4-05-2020 09:03

Nie jestem miłośniczką krótkiej formy, więc opowiadania nie mają ze mną lekko. Są takie, które ubóstwiam, ale zdecydowana większość, które czytam, wywołuje we mnie obojętność.

Stulecie kryminału to zbiór krótkich historii, w których główną bohaterką jest zbrodnia. Bardzo podoba mi się, że mamy tu trzy rodzaje opowiadań: z przeszłości, teraźniejszości i przyszłości, bo dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć coś dla siebie.

Mnie osobiście urzekł współczesny kryminał i każde opowiadanie osadzone w czasach obecnych, chciałabym zobaczyć w dłuższej formie. Moim zdaniem te historie mają potencjał, by pewnego dnia przepoczwarzyć się w świetne powieści!

Kryminał z przeszłości był w porządku, ale bez fajerwerków. Autorzy stworzyli przyjemne historie, lecz w tej kategorii częściej czuć było znużenie niż ekscytację.

Najmniej polubiłam się z kryminałem za sto lat - tylko ostatnie opowiadanie w jakiś sposób mnie zaintrygowało, reszty, niestety, nie ogarniam. Podziwiam autorów, gdyż myślę, że niełatwo było wykreować coś ciekawego mając do dyspozycji tak ograniczoną ilość miejsca. Ja się w takiej futurystycznej rzeczywistość nie odnalazłam - na szczęście nie muszę, bo za sto lat, to mnie już tu nie będzie... :)

Stulecie kryminału oceniam jako zbiór, który można przeczytać, ale nie trzeba. Podoba mi się inicjatywa i pomysł na stworzenie książki, w której nieznani twórcy mogli zaistnieć.


Wszystkim autorom opowiadań serdecznie gratuluję!

Czy recenzja była pomocna?

czytanie.na.platanie

ilość recenzji:1002

30-04-2020 10:41

Po przeczytaniu zbioru opowiadań kryminalnych, które zwyciężyły w konkursie zorganizowanym z okazji stulecia istnienia Policji Państwowej, nasunęło mi się porównanie do sznura pereł, prawdziwych pereł. I nie tylko dlatego, że znajdziemy tu opowiadania napisane przez szanowne jury, ale i dzięki trzem tematom, w których się można było wykazać. Czy zajrzenie przez ramię policjantom pracującym przed stu laty, współcześnie i za lat sto nie jest intrygujące?

Jak wielki skok technologiczny nastąpił w tym czasie w kryminologii? Jak zmieniały się metody wykrywania przestępstw? Jak wyglądały początki kobiecej policji? Te ciekawe informacje można uznać za bonus czerpany z opowiadań na naprawdę wysokim poziomie.

W kryminałach retro bardzo podobało mi się powoływanie na istniejące dokumenty (Ryszard Ćwirlej ?Świnia, czerwona chusteczka i daktyloskopia?), czy wplatanie w fabułę prawdziwych postaci jak Stanisława Paleolog, szefowa kobiecej policji(Anna Bińkowska ?Prima inter pares?, Marcel Woźniak ?Granatowa cisza?).

Kryminały przyszłości czytało się jak najlepsze science fiction. Czy rzeczywiście rolę człowieka zdominuje technologia, a może modyfikacje genetyczne? Czy prorocze okażą się słowa Wojciecha Chmielarza, że zarobki policjantów nadal będą niskie, za to zwiększą się ich uprawnienia? Oby nie.

Z opowiadań współczesnych jak zwykle nie zawiódł Robert Małecki, ale i zwycięskie były niesamowite, jak choćby ?Teczka? Magdaleny Lewandowskiej-Rosy, czy ?Tyś jedność, jam pełnia? Katarzyny Skręt.

Gorąco Was zachęcam do zapoznania się z antologią, tym bardziej, że zysk z jej sprzedaży zostanie przeznaczony na Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom Po Poległych Policjantach. Można więc połączyć przyjemne z pożytecznym.

Opinia bierze udział w konkursie

Czy recenzja była pomocna?