Strażnik kruków - Christopher Skaife - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Strażnik kruków (twarda)

Moje życie wśród kruków w Tower

książka

 • Wydawnictwo Znak
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 288
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Strażnik kruków, Moje życie wśród kruków w Tower - opis produktu:

Legenda głosi, że jeśli kruki opuszczą londyńską Tower, to twierdza i królestwo upadną.

Tej katastrofie ma zapobiec jedna osoba, której zadaniem jest strzec siedmiu niezwykłych ptaków i losu Wielkiej Brytanii.
Oto opowieść człowieka, który wykonuje najniezwyklejszą pracę - strażnika kruków w londyńskiej Tower.

W sercu nowoczesnej metropolii Christopher Skaife opiekuje się wyjątkowymi zwierzętami. Zaprasza nas do fascynującego świata ptaków obdarzonych zaskakującą inteligencją i złożonymi osobowościami. Opowiada o karmieniu ich psimi ciasteczkami nasączonymi krwią i o pogoni za krukami-uciekinierami, które należy sprowadzić z powrotem do Tower. Pokazuje, jak bardzo przypominają ludzi, bo potrafią być zarówno okrutne, jak i wspaniałomyślne. Wyjaśnia, czemu odegrały tak ważną rolę w mitach i legendach - od prastarych podań po Grę o tron.

Przede wszystkim jednak opisuje niezwykłą przyjaźń, jaką go obdarzyły. W jego książce świat kruków, historia i magia splatają się w opowieść, która zaskakuje i porusza.

`Co za wspaniała książka!`
Neil Gaiman

`Pełna ciekawostek i anegdot, barwnie opisuje kruki z Tower i osobowość każdego z nich`.
George R. R. Martin

Książka Strażnik kruków Moje życie wśród kruków w Tower, pochodzi z wydawnictwa Znak. Autorem książki jest Christopher Skaife. Należy do gatunków: literatura popularno - naukowa. Książka Strażnik kruków liczy 288 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Strażnik kruków, Moje życie wśród kruków w Tower

4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Anna

 • 5-11-2019
 • 00:46

Niezwykle przedstawiona opowieść autorstwa Christophera Skaife
w książce pt. Strażnik kruków. Moje życie wśród kruków w Tower , w której to dzieli się w niej swoimi osobistymi spostrzeżeniami na temat życia kruków, a przy tym pozostaje ich wiernym przyjacielem.

Autor książki Christopher Skaife pracuje jako strażnik w londyńskiej Tower. Lubi wykonywać swoją pracę. Dzięki temu ma możliwość podzielenia się historią związaną z zagadnieniami roli mitów, legend, jaką odegrały na przełomie wielu lat dotyczących wiedzy o krukach.

Całość fabuły jak dla mnie była trafnie opisana ze względu na to, że zostały zawarte w niej wspomnienia, udzielone wskazówki ilustrujące obraz wyobraźni autora mający na celu ukazanie ścieżki, jaką podążają kruki.

Miło się czyta tego rodzaju powieści, gdyż niepoznany świat kruków będzie nam bliski dzięki opowieściom autora znakomitego obserwatora ich życia, który potrafi dobrze się z nimi komunikować.

Elementami dodatkowymi są tutaj: okładka nawiązująca do tytułu książki, dodatek-lista strażników kruków od 1946 roku, proponowana lista lektur o krukach, ptakach i innych stworzeniach.

Warto wspomnieć o tym, że autor nie zapomina o wszystkich użytkownikach społecznościowych, którzy obserwują wszelkiego rodzaju nowe informacje na temat kruków.

Książka ta składa się 29 rozdziałów opisanych językiem zrozumiałym z zachowaniem w tle lekkiego poczucia humoru wynikającego z miejsca pracy autora.

Na zakończenie posłużę się cytatem pochodzącym z rozdziału 29:

Ponad tym wszystkim szybowały kruki: do nieba, coraz wyżej i wyżej. I robią to po dziś dzień.

Polecam przeczytać tę powieść.

Czy recenzja była pomocna?
brak oceny

Iwona

 • 18-04-2019
 • 18:49

Christopher Skaife, oprócz tego, że wprawnie opiekuje się krukami z Tower, to jeszcze ma doskonały dar snucia opowieści, niczym bard, który swymi historiami zachęca ludzi. Lekkość tekstu połączona z dużą dawką wiedzy i subtelnym humorem autora, sprawiają, że ta książka jest wyjątkowo przyjemna.

Czy recenzja była pomocna?