Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku - Natalia Anna Fechner - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku (miękka)

książka

Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku - opis produktu:

Fragment wstępu:
`Kluczowe znaczenie dla ewolucji współczesnego systemu międzynarodowego ma bezprecedensowy wzrost roli wzajemnych relacji między Unią Europejską a Chińską Republiką Ludową, które zdecydowanie nasiliły się na początku XXI wieku. Z uwagi na potencjały ekonomiczne obu partnerów oraz zakres ich wzajemnych powiązań wciąż na pierwszym planie obustronnej kooperacji znajduje się płaszczyzna gospodarcza. Dynamiczny rozwój unijno-chińskiej współpracy ekonomicznej stał się właśnie jednym z głównych trendów rozwojowych w międzynarodowych stosunkach gospodarczych. W XXI wieku, Państwo Środka jest nie tylko najważniejszym partnerem gospodarczym Unii Europejskiej w Azji, ale także drugim po Stanach Zjednoczonych w skali całego globu. Z kolei, dla Chin jednocząca się Europa jest bardzo ważnym partnerem handlowym we współczesnym świecie i źródłem bezpośrednich inwestycji zagranicznych.
Istotny aspekt wzajemnych relacji stanowi rozwijająca się współpraca sektorowa. Bardzo ważny jest również dialog polityczny, który pomimo podjętych środków w kierunku jego intensyfikacji i pogłębienia, nadal znajduje się w fazie in statu nascendi. Na tej właśnie płaszczyźnie uwidaczniają się wzajemne antagonizmy i różnice zdań, przede wszystkim w kwestiach standardów demokratycznych oraz przestrzegania praw człowieka1. Podjęta tematyka badawcza jest zatem zagadnieniem aktualnym i ważnym zarówno z punktu widzenia teoretycznego, jak i praktycznego.
Zarysowany potencjał chińskiej gospodarki oraz perspektywy dalszego dynamicznego wzrostu i rozwoju, jak również rosnąca współzależność Unii Europejskiej i Chin przemawiają za koniecznością konstruktywnej współpracy oraz kompleksowego i strategicznego partnerstwa obu stron. Zaistniała sytuacja inspiruje do refleksji nad obecnym kształtem wzajemnych relacji politycznych, gospodarczych i kulturowych. Rozwój wzajemnych stosunków postrzega się zatem zarówno w wymiarze gospodarczym, jak i politycznym oraz kulturowym. UE i Chiny stały się w rezultacie podmiotami tworzącymi drugie, co do wielkości partnerstwo gospodarcze na świecie`

Książka Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku pochodzi z wydawnictwa FNCE. Autorem książki jest Natalia Anna Fechner. Należy do gatunków: nauki społeczne, polityka. Książka Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku liczy 315 stron. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: nauki społeczne,  polityka
 • Wydawnictwo: FNCE
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 0x0
 • Ilość stron: 315
 • ISBN: 9788365096487
 • Wprowadzono: 12.05.2020

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Stosunki Unii Europejskiej z Chińską Republiką Ludową w XXI wieku

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.