Storytelling danych - Knaflic Cole Nussbaumer - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Storytelling danych (miękka)

Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów

książka

 • Wydawnictwo OnePress
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 272
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
 • Okazje na książki w promocji!

Storytelling danych, Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów - opis produktu:

Rozwój technologiczny nie tylko zwiększył ilość i dostępność danych, ale również zaowocował wszechobecnością narzędzi do ich obróbki i prezentacji. W zasadzie każdy może tworzyć diagramy i prezentacje. Aby przykuć uwagę odbiorcy i przekazać mu informację zawartą w zbiorze danych, sama wiedza techniczna nie wystarczy. Problem wynika z tego, że większość ludzi nie ma naturalnej umiejętności przekładania danych na interesujące historie. Tego się po prostu trzeba nauczyć. Dopiero wtedy można mówić o skutecznym przekazie.

Ta książka jest przewodnikiem dla każdego, kto musi przekazywać informacje, robiąc przy tym użytek z danych. Szczególnie wartościowa będzie dla analityków, studentów i naukowców, a także dla każdego, kto w swojej komunikacji odwołuje się do danych. Pokazano tu prostą i intuicyjną technikę przedstawiania historii przy użyciu danych w sześciu krokach (`lekcjach`). Skuteczność tej metody potwierdzono wieloma przykładami zaczerpniętymi z przeróżnych branż. Poszczególne procesy zaprezentowano za pomocą instrukcji `krok po kroku`, opisano także tok rozumowania podczas realizacji projektu graficznej wizualizacji danych. Przy tym wszystkim zawarte w książce praktyczne wskazówki są gotowe do natychmiastowego zastosowania.

Sześć kluczowych lekcji skutecznej komunikacji wizualnej:

Zrozumienie kontekstu.
Wybór odpowiedniego wykresu.
Eliminacja śmieci.
Kierowanie uwagą odbiorców.
Myślenie niczym projektant.
Przedstawianie historii.
Dane nadają sens prezentacji!

Książka Storytelling danych Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów, pochodzi z wydawnictwa OnePress. Autorem książki jest Knaflic Cole Nussbaumer. Należy do gatunków: informatyka, Grafika komputerowa, poradniki, praca, biznes. Książka Storytelling danych liczy 272 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Storytelling danych, Poradnik wizualizacji danych dla profesjonalistów

4.7/5 ( 3 oceny )
 • 5
  2
 • 4
  1
 • 3
  0
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

W sercu książki

21-10-2020 11:28

recenzja nagrodzona 10.00pkt

Cole Nussbaumer Knaflic stawia na praktyczne zagadnienia, krok po kroku pokazuje nam jak sprawić by sposób w jaki przedstawiamy dane był czytelniejszy i prowadził do konkretnych wniosków. Wszystkie swoje porady ilustruje odpowiednimi grafikami i etapami pokazuje jak zmienia się zarówno graficzna strona wykresu jak i jego przekaz. Co więcej, często sygnalizuje nam nie tyle rzeczy, których "nigdy, przenigdy nie robimy" ile takie, które robimy w sytuacji gdy chcemy powiedzieć jedno, a nie robimy gdy chcemy powiedzieć drugie. Takie elastyczne podejście bardzo mi się spodobało, bo biznes i nauka czasami mają jednak odmienne potrzeby. Bardzo ważne jest także to, że książka nie skupia się wyłącznie na wizualizacji (a w taką pułapkę spokojnie mogła wpaść, bo o wykresach i błędach można napisać naprawdę wiele), ale pokazuje nam także co z tymi wykresami zrobić. Autorka uczy nas jak przedstawiać swoje informacje, dane, wyniki, wnioski w taki sposób, by odbiorca nam się po drodze nie zgubił. Daje nam bardzo praktyczne wskazówki jak tworzyć prezentacje/raporty, które będą logiczne, powiązane z naszymi wykresami, interesujące i po prostu profesjonalne.

Kolejnym atutem "Storytellingu danych" jest to, że nie ma tu chaosu. Zwykle przy takich tematach po prostu skacze się po najciekawszych lub najważniejszych zagadnieniach. W tej pozycji mamy porządek godny człowieka, który uczy nas jak przedstawiać historię w sposób ciekawy i zrozumiały.

Książka jest przemyślana również pod względem technicznym. Są barwne wykresy, celne podtytuły, najważniejsze rzeczy są podkreślone lub pogrubione, część informacji dla większej przejrzystości jest zapisana w punktach, a część w ciągłym tekście. Na końcu można także znaleźć bibliografię.

Powiem uczciwie - jak dla mnie "Storytelling danych" był książką doskonałą i dokładnie taką jaką oczekiwałam. Wbrew pozorom jest to naprawdę króciutka pozycja, ale tak przemyślana, merytoryczna i praktyczna tak, jak to tylko możliwe. Nie ma znaczenia czy jesteś rządowym pracownikiem administracyjnym, czy pracujesz dla wielkiej korporacji, czy robisz doktorat - ta książka nauczy Cię tworzyć historię na podstawie Twoich wyników analiz oraz właściwie ją przedstawiać. Cole Nussbaumer Knaflic pisze naprawdę prosto i celnie, a to co przekazuje czytelnikowi podpiera bardzo konkretnymi przykładami. Ogromnie polecam!

Czy recenzja była pomocna?