Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego - Joanna Bodio - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego (twarda)

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 508
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego - opis produktu:

Przedmiotem książki jest status dziecka, zarówno małoletniego, jak i nasciturusa, jako uczestnika postępowania nieprocesowego (kodeksowego i pozakodeksowego).

Autorka szczegółowo omawia kwestie związane z uzyskaniem przez dziecko statusu uczestnika postępowania nieprocesowego, jego kwalifikacje podmiotowe: zdolność sądową, procesową i postulacyjną, interes prawny, legitymację procesową. Uwzględnia również praktykę stosowania prawa, wykorzystując orzecznictwo Sądu Najwyższego i sądów powszechnych, dokonuje analizy prawnoporównawczej z zagranicznymi systemami prawnymi, prezentuje także wnioski de lege ferenda.

W monografii przedstawiono różne formy udziału dziecka w postępowaniu nieprocesowym związane z jego uczestnictwem w charakterze wnioskodawcy i uczestnika postępowania nieprocesowego (w tym uczestnika z mocy prawa), jak też występowanie w roli świadka. Zakres rozważań obejmuje również zagadnienia związane z uprawnieniami i ciężarami procesowymi dotyczącymi dziecka w postępowaniu nieprocesowym oraz z utratą przez nie statusu uczestnika postępowania nieprocesowego.

Książka Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Joanna Bodio. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, inne. Książka Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego liczy 508 stron. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Status dziecka jako uczestnika postępowania nieprocesowego

0/5 ( brak ocen )
  5
  4
  3
  2
  1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.