Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej - Maria Jeznach - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej

książka

Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej - opis produktu:

Żywność funkcjonalna stała się nowym zjawiskiem występującym na rynkach wielu krajów. Zjawisko to przyczyniło się do wzbogacania nauki o żywieniu w nowe określenia, które są wynikiem rozwoju dyscyplin pokrewnych jak ekonomia i marketing.

W pracy tej zaprezentowano osiągnięcia badawcze i studia literaturowe naukowców niemieckich i polskich. Mamy nadzieję, że przedstawiony stan wiedzy stanowić będzie inspirację do realizacji dalszych badań dotyczących zachowań nabywczych konsumentów na rynku żywności funkcjonalnej.

Brak jednolitej, usankcjonowanej w prawie i powszechnie zaaprobowanej definicji żywności funkcjonalnej, zarówno na świecie, jak i w Polsce, sprzyja różnej jej interpretacji. Z konsumenckiego, a więc rynkowego punktu widzenia żywność ta z jednej strony powinna być taka jak powszechnie spożywana, a z drugiej strony powinna wyrażnie się różnić od innych produktów spożywczych. Ta pozorna sprzeczność stanowi o istocie żywności funkcjonalnej i związana jest z koniecznością wieloaspektowego rozważenia w ramach realizowanych działań z zakresu marketingu i ochrony konsumenta.

Książka Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej pochodzi z wydawnictwa Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego. Autorem książki jest Maria Jeznach. Należy do gatunków: nauki społeczne, ekonomia i biznes. Książka Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej liczy 136 stron. Jej wymiary to 168x238.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Stan i perspektywy rozwoju rynku żywności funkcjonalnej

4/5 ( 1 ocena )
  5
  0
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.