Spotkania z Innymi - Przemysław Paweł Grzybowski - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Spotkania z Innymi (miękka)

przeczytaj fragment przeczytaj fragment

książka

Spotkania z Innymi - opis produktu:

Spotkania z Innymi to bogato ilustrowany zbiór siedemnastu czytanek o osobach wyróżniających się pod pewnym względem, zwykle postrzeganych jako niezrozumiałe, dziwaczne, wręcz niebezpieczne, będących tematem plotek i stereotypowych opinii - często niesprawiedliwych i krzywdzących. Główna bohaterka czytanek, Kamila, poznaje osoby niepełnosprawne, chore, starsze, wywodzące się z obcych narodów i kultur, praktykujące odmienne religie oraz charakteryzujące się różnymi stylami życia i możliwościami. Ich sytuacja jest zwykle wynikiem wydarzeń z przeszłości, które ukształtowały ich charakter, poglądy na świat i wpłynęły na zachowanie. Kamila dowiaduje się, że nie wszyscy ludzie są tacy sami, lecz są w równym stopniu ważni i tak samo zasługują na szacunek, przyjaźń i miłość.

Podstawowe treści wychowania leżące u podstaw Spotkań z Innymi to tolerancja, szacunek dla odmienności, przekonanie o konieczności poznania drugiego człowieka, zanim wyda się o nim opinię i zacznie oceniać jego zachowanie. W podstawie programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego w poszczególnych typach szkół czytamy: `W rozwoju społecznym bardzo ważne jest kształtowanie postawy obywatelskiej, postawy poszanowania tradycji i kultury własnego narodu, a także postawy poszanowania dla innych kultur i tradycji`. Zgodnie z wytycznymi ministerialnymi Spotkania z Innymi mogą służyć przy realizacji tego założenia jako książka pomocnicza.

To pierwsza w Polsce pomoc naukowa dla najmłodszych zawierająca tak bogaty wybór tematów w tej dziedzinie. Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-10 lat. Może służyć rodzinie w domowym zaciszu lub na lekcjach i zajęciach pozalekcyjnych dla uczniów w klasach 0-III. Z pewnością zainteresuje nauczycieli, studentów nauk społecznych i humanistycznych, animatorów świetlic i kół zainteresowań, członków organizacji pozarządowych, wolontariuszy itp. Oprócz czytanek zawiera poradnik metodyczny, listy lektur uzupełniających dla dzieci i dorosłych oraz wykaz stron internetowych z materiałami do edukacji międzykulturowej.

Książka Spotkania z Innymi pochodzi z wydawnictwa Impuls. Autorem książki jest Przemysław Paweł Grzybowski. Należy do gatunków: dla dzieci i młodzieży, inne. Książka Spotkania z Innymi liczy 124 stron. Jej wymiary to 160x235. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły
 • Dział: Książki
 • Kategoria: dla dzieci i młodzieży,  inne
 • Wydawnictwo: Impuls
 • Oprawa: miękka
 • Okładka: miękka
 • Wymiary: 160x235
 • Ilość stron: 124
 • ISBN: 978-83-7587-048-0
 • Wprowadzono: 13.01.2012

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - Książka - Spotkania z Innymi

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.4/5 ( 11 ocen )
 • 5
  7
 • 4
  2
 • 3
  1
 • 2
  1
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję:

Agata D

ilość recenzji:1

15-04-2021 20:43

"Spotkania z innymi" są to krótkie opowiadania, które ukazują czytelnikowi jak różnych kulturowo ludzi możemy spotkać wokół nas, ludzi odmiennej religii i różnych poglądów jednak pomimo to wszyscy winni okazywać sobie szacunek i zrozumienie. Opowiadania te adresowane są do wszystkich jednak osobiście uważam że są wspaniałym dodatkiem do Lekcji zarówno 6latkow jak i klas 1 do 3.Mam nadzieję, że coraz więcej rodziców oraz nauczycieli sięgać będzie po tego typu literaturę, która ucząc- bawi. Odmienność, różnorodność i wielokulturowosc jako pozytywne cechy pięknie różniących się ludzi dlatego warto rozmawiać i warto czytać.W opowiadaniach przeczytamy o ludziach odmiennych kulturowo, często dotkniętych chorobami,którzy dla niektórych mogą wydawać się dziwni. Książka porusza ważny temat empatii, poszanowania różnic i odmienności, każdy z nas jest inny- dlatego tak ciekawy i różnorodny.

Czy recenzja była pomocna?

Oficyna Wydawnicza Impuls

ilość recenzji:103

brak oceny 4-04-2018 12:23

Z recenzji wydawniczej: ?Książka stanowi wprowadzenie w szeroko pojętą problematykę rozumienia odmienności kulturowych. Przygotowuje do dialogowych interakcji z przedstawicielami kultur innych niż własna. Rozwija u dzieci umiejętność formułowania pytań o skutki określonych strategii wobec Innego. Zachęca odbiorcę do poszukiwania także we własnym środowisku lokalnym osób różniących się pod wieloma względami, często nierozumianych przez otoczenie. Nauczycielom dostarcza materiał metodyczny przydatny w projektowaniu sytuacji edukacyjnych wspomagających rozwój i kształtowanie tożsamości dziecka, a także w przeciwdziałaniu uprzedzeniom i dyskryminacji ze względu na pochodzenie etniczne, narodowość, wiek, (nie)pełnosprawność, odmienność wyznaniową, religijną, językową i z innych przyczyn.
Zamieszczone w niej opowiadania oswajają z innością i odmiennością ludzi, rozwijają wrażliwość na drugiego człowieka. [...] Podręczniki do klas 0 ? III nie zawierają zbyt wielu tekstów prezentujących poruszaną w recenzowanej pracy tematykę. Książka ?Spotkania z Innymi? znakomicie wypełnia tę lukę, dostarczając wartościowego materiału do analiz i dobrych przykładów zachowań w stosunku do bliźniego?.

Czy recenzja była pomocna?