Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym - PRACA ZBIOROWA - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym (miękka)

książka

Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym - opis produktu:

Książka przedstawia jedną z najgłośniejszych polemik krytycznoliterackich dwudziestolecia międzywojennego, zainicjowaną głośnym tekstem Karola Irzykowskiego pt. "Niezrozumialstwo". Dyskusję z autorem inicjującego spór tekstu podejmują wybitni literaci i krytycy międzywojnia (T. Peiper, Witkacy, J. Ujejski, J. N. Miller, J. Hulewicz, J. Brzękowski, Z. Drohocki, M. J. Wielopolska, W. Pietrzak). Przeprowadzona przez Sylwię Panek analiza zaprezentowanych w tomie tekstów źródłowych pokazuje, że spór o "niezrozumialstwo" należy do najważniejszych dysput krytycznoliterackich międzywojnia nie tylko dlatego, że zyskująca dzięki niemu na rozgłosie kategoria "niezrozumialstwa" współtworzyć będzie - już na stałe - jedną z podstawowych "figur lektury" (W. Bolecki) utworów literackich, ale także z tego powodu, że budowana przeciw poezji ciemnej i hermetycznej kampania Irzykowskiego odsłania nieoczywiste powinowactwo literackich estetyk i pisarskich strategii młodopolskich i awangardowych.

Książka Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym pochodzi z wydawnictwa Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk Redakcja Wydawnictw. Publikacja jest pracą zbiorową . Należy do gatunków: historia, nauki humanistyczne, literaturoznawstwo. Książka Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym liczy 411 stron. Jej wymiary to 115x195. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Spór o niezrozumialstwo w dwudziestoleciu międzywojennym

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.