SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Społeczne i polityczne formy oporu na bliskim wschodzie

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej
  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo WUJ
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Liczba stron 146
  • Wysyłamy w 24h
  • DPD dostawa za półdarmo

Opis produktu:

Niniejsza monografia, analizująca zjawisko oporu zarówno w ujęciu teoretycznym, jak i praktycznym - na przykładzie konkretnych wydarzeń w regionie, stanowi unikatową na polskim rynku pozycję, ukazującą bunt na Bliskim Wschodzie jako niezwykle zróżnicowany, wieloaspektowy fenomen o różnorodnej proweniencji. Zebrane w niej teksty dostarczą czytelnikowi rzetelnych informacji na temat wybranych ruchów oporu w regionie, a także teoretycznych podstaw do poszerzenia wiedzy i indywidualnej kontynuacji badań.
fragment Wprowadzenia

Recenzowana książka stanowi interesującą próbę uchwycenia współczesnych form oporu i działalności ruchów społeczno-politycznych na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Punktem wspólnym są tu szeroko rozumiane współczesne studia bliskowschodnie (Middle Eastern studies), a w poszczególnych rozdziałach można zauważyć współistnienie ujęć socjologicznych, politologicznych i z dziedziny nauk prawnych, a także zaczerpniętych ze studiów postkolonialnych i, w pewnym zakresie, z gender studies. Jest to ciekawe połączenie, dowodzące dużych ambicji młodych naukowców i studentów, którzy stworzyli tę książkę.
z recenzji dr. hab. Michała Mocha, prof. PAN

Kamil Kozak - absolwent studiów bliskowschodnich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2019-2020 prezes Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ. Organizator i uczestnik licznych konferencji naukowych oraz autor artykułów poświęconych tematyce bliskowschodniej. Szczególny obszar jego zainteresowań to transformacje polityczne, fundamentalizm i terroryzm islamski oraz rozwój turystyki na Bliskim Wschodzie.

Aneta Tyszko - studentka studiów bliskowschodnich w Instytucie Bliskiego i Dalekiego Wschodu Uniwersytetu Jagiellońskiego. W latach 2020-2021 prezeska Bliskowschodniego Koła Naukowego UJ. Szczególny obszar jej zainteresowań to islamska teologia feministyczna, queer w kulturze arabskiej i islamie oraz prawa człowieka w regionie MENA.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia
Wydawnictwo: WUJ
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 160x235
Liczba stron: 146
ISBN: 9788323350804
Wprowadzono: 18.02.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Społeczne i polityczne formy oporu na bliskim wschodzie - PRACA ZBIOROWA

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: