Spółdzielnie mieszkaniowe - Roman Dziczek - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Spółdzielnie mieszkaniowe (twarda)

Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych

książka

 • Wydawnictwo Wolters Kluwer
 • Oprawa twarda
 • Ilość stron 748
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 2 - 3 dni + czas dostawy

Spółdzielnie mieszkaniowe, Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych - opis produktu:

Komentarz jest aktualnym i praktycznym przewodnikiem po ustawie o spółdzielniach mieszkaniowych. W opracowaniu uwzględniono też przepisy ogólne ustawy - Prawo spółdzielcze z 1982 r., które odnoszą się do spółdzielczości mieszkaniowej oraz przepisy ustawy o własności lokali, w szczególności w zakresie, w jakim przepisy o autonomicznym zarządzaniu spółdzielczym odsyłają do przepisów tej ustawy.

W 8. wydaniu szczegółowo omówiono ostatnią nowelizację ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych, która weszła w życie 9.09.2017 r. Wprowadziła ona rewolucyjne zmiany dotyczące członkostwa, a także zmodyfikowała znacząco zasady zarządzania spółdzielczego nieruchomościami zabudowanymi, częściowo przewłaszczonymi na rzecz członków.

Szczególnie wnikliwej analizie poddano przepisy dotyczące najważniejszych praw realizowanych w spółdzielni mieszkaniowej:
- odrębnej własności lokali,
- spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu,
- nowych regulacji odnoszących się do spółdzielczego lokatorskiego prawa do lokalu mieszkalnego.
Wszystkie zmiany wprowadzone ostatnią nowelizacją i ich wpływ na prawa członków i spółdzielni zostały w komentarzu przedstawione w całościowym i szerokim spektrum dotychczasowych i nowych unormowań z uwzględnieniem zasad wykładni systemowej i funkcjonalnej.

Ponadto książka zawiera wzory ważniejszych pozwów i wniosków sądowych w zakresie praw i roszczeń spółdzielni i członków wraz z uwagami uzupełniającymi i odesłaniami do właściwych przepisów, wyciągi z najistotniejszych dla spółdzielczości mieszkaniowej ustaw, a także skorowidz przedmiotowy.

Autor przywołuje i omawia najnowsze orzecznictwo Trybunału Konstytucyjnego, Sądu Najwyższego, sądów apelacyjnych i sądownictwa administracyjnego, starając się uchwycić wiodące kierunki orzecznicze.

Książka Spółdzielnie mieszkaniowe Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorem książki jest Roman Dziczek. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, budowlane, handlowe i gospodarcze. Książka Spółdzielnie mieszkaniowe liczy 748 stron. Jej wymiary to 216X147. Oprawa jest twarda.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Spółdzielnie mieszkaniowe, Komentarz. Wzory pozwów i wniosków sądowych

4/5 ( 2 oceny )
 • 5
  1
 • 4
  0
 • 3
  1
 • 2
  0
 • 1
  0

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.