Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy - Anna Brzezińska-Rawa - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy (miękka)

Aspekty prawne

książka

Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy, Aspekty prawne - opis produktu:

Powstanie opracowania Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy. Aspekty prawne wynikało z potrzeby głębszej refleksji nad zasadami prawa planowania przestrzennego: ich podstawami aksjologicznymi, sposobem sformułowania, funkcją, znaczeniem, współzależnościami i praktycznym zastosowaniem. Istnieją pewne idee towarzyszące planowaniu przestrzennemu (spójność i ciągłość), które nie zostały wyraźnie sprecyzowane w sposób normatywny, lecz które mają na tyle silne uzasadnienie aksjologiczne i na tyle istotne znaczenie, że mogą pretendować do miana zasad prawa planowania przestrzennego. Przyjęte pole badawcze obejmowało przejawy stosowania idei spójności oraz idei ciągłości w podstawowych aktach planowania przestrzennego gminy (studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy i miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego), w szczególności w ich treści, formie graficznej i w sposobie przeprowadzania procedury opracowywania i uchwalania, a także relację pomiędzy tymi aktami. Analiza cech spójności i ciągłości oraz przykładów ich zastosowania w odniesieniu do podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy pozwoliła na pozytywną weryfikację tezy, że spójność i ciągłość są zasadami prawa planowania przestrzennego mającymi zastosowanie do powyższych aktów.

Książka Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy Aspekty prawne, pochodzi z wydawnictwa Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierownictwa. Autorem książki jest Anna Brzezińska-Rawa. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, administracyjne. Książka Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy liczy 335 stron. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Spójność i ciągłość podstawowych aktów planowania przestrzennego gminy, Aspekty prawne

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.