Specustawa mieszkaniowa - Martyna Sługocka - Książka | Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Specustawa mieszkaniowa (miękka)

Przewodnik dla gmin

książka

Specustawa mieszkaniowa, Przewodnik dla gmin - opis produktu:

W publikacji zostały omówione nie tylko przepisy prawa, lecz także problemy, które mogą pojawić się przy ich stosowaniu. Specustawa mieszkaniowa umożliwia bowiem realizację inwestycji mieszkaniowej i towarzyszącej bez względu na to, czy na danym terenie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, a nawet z pominięciem jego ustaleń. Jednoczesny brak szczegółowego uregulowania procedury przygotowania i podejmowania uchwały lokalizacyjnej powoduje, że zastosowanie znajdują również przepisy Prawa budowlanego.
Konieczna więc jest odpowiedź na pytanie, które z tych przepisów organy gminy mogą stosować bez narażania się na konsekwencje ze strony organu nadzoru oraz sądu, np.:
- czy możliwe jest przeniesienie uchwały lokalizacyjnej, podobnie do pozwolenia na budowę
- jakie działania ma podjąć rada gminy, kiedy przepisy stanowią, że uchwała wygasa
- czy uchwała powinna być zgodna ze wszystkimi przepisami, np. z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, czy też uchwała stanowi jedynie wytyczne, które mogą być potem modyfikowane, jak w przypadku decyzji o warunkach zabudowy
Autorzy przedstawili proponowane rozwiązania mogących się pojawić trudności, wskazali ich możliwe konsekwencje

Książka Specustawa mieszkaniowa Przewodnik dla gmin, pochodzi z wydawnictwa Wolters Kluwer. Autorami książki są Martyna Sługocka, Michał Bursztynowicz. Należy do gatunków: nauki społeczne, prawo, budowlane. Książka Specustawa mieszkaniowa liczy 120 stron. Jej wymiary to 148x210. Oprawa jest miękka. Publikacja dostępna jest również w formie elektronicznej.
S
Szczegóły

Recenzje
image Nie wiesz, czy kupić? Sprawdź recenzje
Książka
Specustawa mieszkaniowa, Przewodnik dla gmin

0/5 ( brak ocen )
    5
    4
    3
    2
    1

Zaloguj się i napisz recenzję na min. 700 znaków. Akceptując regulamin bierzesz udział w cotygodniowym plebiscycie. Do wygrania kupon 50 PLN i 15 punktów klienta.

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Podobał Ci się ten tytuł? Zainspirował Cię? A może nie zgadzasz sie z autorem, opowiedz nam o tym, opisz swoje doznania związane z lekturą.