SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Sobotnia szkoła piękności

O Akcji

Akcja Podziel się książką skupia się zarówno na najmłodszych, jak i tych najstarszych czytelnikach. W jej ramach możesz przekazać książkę oznaczoną ikoną prezentu na rzecz partnerów akcji, którymi zostali Fundacja Dr Clown oraz Centrum Zdrowego i Aktywnego Seniora. Akcja potrwa przez cały okres Świąt Bożego Narodzenia, aż do końca lutego 2023.
Dowiedz się więcej

książka

Wydawnictwo W.A.B.
Oprawa miękka
Ilość stron 320
 • Dostępność niedostępny
 • Płatności Twisto 11.23

Opis produktu:

  W budynku noszącym imię bohaterki powieści Lwa Tołstoja grupa mieszkańców odkrywa znaczenie i moc literatury oraz postanawia kultywować na emigracji kulturę i tradycję narodową.

  Po przybyciu do Buenos Aires Zadi Heirati, wraz z malutką córeczką Maryam, zamieszkuje w budynku przeznaczonym dla irańskich emigrantów, nazwanym Anna Karenina. Otwiera też mały salon piękności. Heirati poznaje kolejnych sąsiadów: Haji Khanoum, która jest sercem społeczności, i Capitana, gromadzącego wokół siebie miłośników poezji. Wkrótce niewielka grupa wielbicieli literatury pięknej zaczyna rozumieć, że chodzi w niej o coś więcej niż tylko o słowa. By kultywować irańską tradycję, podtrzymują starożytny zwyczaj snucia opowieści. Mieszkańcy Anny Kareniny zaczynają się otwierać przed sobą nawzajem i opowiadać najważniejsze, wzruszające wspomnienia z ich życia, głównie dotyczące różnych odcieni miłości: nieszczęśliwej, rodzicielskiej, homoseksualnej, do ojczyzny, a także... miłości do Zadi.
  Tymczasem gdy Margaret Thatcher wypowiada wojnę Argentynie, w budynku pojawia się tajemnicza nowa lokatorka, która z pewnych powodów nie przedstawia się swoim prawdziwym nazwiskiem…
  Kim jest ta kobieta? Czy Zadi znajdzie prawdziwą miłość? Jak poradzi sobie z pracą, wieczorkami poezji i wychowaniem dziecka? Kim jest ojciec małej Maryam? I czy można ocalić kulturę kraju oddalonego o tysiące kilometrów?


Marsha Mehran (1977-2014) - pisarka, od drugiego roku życia mieszkała w Argentynie, potem w Stanach Zjednoczonych, Australii i Irlandii. Jej pierwsza powieść "Zupa z granatów" została międzynarodowym bestsellerem. Marsha Mehran zmarła w 2014 roku w niewyjaśnionych okolicznościach.


Tytuł oryginalny: The Margaret Thatcher School of Beauty
Przekład: Jolanta Kozak
S
Szczegóły
Dział: Książki
Wydawnictwo: W.A.B.
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Wymiary: 123x194
Ilość stron: 320
ISBN: 978-83-280-1581-4
Wprowadzono: 29.05.2015

RECENZJE - książki - Sobotnia szkoła piękności - Marsha Mehran

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

4.6/5 ( 11 ocen )
 • 5
  9
 • 4
  0
 • 3
  2
 • 2
  0
 • 1
  0

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: