Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii - Michael Evans - Książka | Gandalf.com.pl
SPRAWDŹ STATUS ZAMÓWIENIA
POMOC I KONTAKT
Ulubione
Kategorie

Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii

  • Promocja
    image-promocja

książka

Wydawnictwo Astra
Data wydania 2022
Oprawa miękka
Ilość stron 316
  • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy
  • Okazje na książki w promocji!

Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii - opis produktu:

Śmierć monarchy często oznaczała dramatyczny zwrot w historii królestwa - niosła zasadniczą zmianę polityczną, wywoływała kryzys dynastyczny, a nawet wojnę domową. Śmierć królów Michaela Evansa prezentuje udowodnione fakty oraz legendy na temat tego, jak w średniowieczu ginęli władcy Anglii. W ciekawy sposób opisuje ceremonie i zwyczaje funeralne na dworze, ale przede wszystkim przedstawia, w jaki sposób ówcześni interpretowali śmierć króla, zwłaszcza jeśli następowała ona nagle. Dzięki temu czytelnik otrzymuje fascynujący obraz poglądów i wyobraźni średniowiecznego społeczeństwa angielskiego, z całym bogactwem symboliki, jaka przynajmniej w części zachowała się do dziś. Średniowieczna duchowość i sztuka dobrej śmierci, stosunek do religii i Boga, polityczne kalkulacje i ambicje, spiski i zamachy polityczne, a przede wszystkim czysto ludzkie poczucie niespełnienia: oto - dzięki znakomitej pracy Evansa - znane z pomników i obrazów postaci średniowiecznych władców nabierają życia i stają się bliskie dzisiejszemu czytelnikowi.

Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii - o czym jest książka?


Przed Tobą kolejna pozycja książkowa warta uwagi- Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii, od Michael Evans. Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii spełnia wszystkie cechy swojego gatunku, przypadnie więc do gustu nawet tym najbardziej wymagającym czytelnikom. Jeśli zainteresowała Cię ta pozycja, sięgnij po inne tytuły autora- Michael Evans. Nie będziesz żałował! Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii i o wiele więcej tylko na Gandalf.com.pl!

Książka Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii pochodzi z wydawnictwa Astra. Autorem książki jest Michael Evans. Należy do gatunków: historia, inne, książki o historii i geografii danego regionu. Książka Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii liczy 316 stron. Jej wymiary to 148x205. Oprawa jest miękka.
S
Szczegóły
Dział: Książki
Kategoria: historia,  inne,  książki o historii i geografii danego regionu
Wydawnictwo: Astra
Oprawa: miękka
Okładka: miękka
Rok publikacji: 2022
Wymiary: 148x205
Ilość stron: 316
ISBN: 9788366625914
Wprowadzono: 21.05.2022

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

RECENZJE - książki - Śmierć królów Tragiczne zgony władców średniowiecznej Anglii - Michael Evans

Zaloguj się i napisz recenzję - co tydzień do wygrania kod wart 50 zł, darmowa dostawa i punkty Klienta.

0/5 ( brak ocen )
  • 5
  • 4
  • 3
  • 2
  • 1

Wpisz swoje imię lub nick:
Oceń produkt:
Napisz oryginalną recenzję: