rozwiń
rozwiń
zwiń
zwiń
wpisz minimum 3 znaki

Wybierz z dostępnych produktów

Sługa Boży - mobi, epub

J. Piekara

ebook, multiformat: mobi, epub

23,89 zł taniej -15%

Sługa Boży - mp3

J. Piekara

ebook mp3

25,02 zł taniej -15%

Sługa boży książka audio mp3

J. Piekara

audiobook cd

27,85 zł taniej -20%

Sługi Boże

Reżyseria:

M. Gawryś

film dvd + książeczka

19,99 zł taniej -34%

Sługi boże

A. Forman

książka

27,52 zł taniej -31%

Sługa Boży o. Mateusz z Agnone - mobi, ...

H. Bejda

U. Szcz...

ebook, multiformat: mobi, epub, pdf

20,83 zł taniej -15%

Sługi boże - mobi, epub

A. Forman

ebook, multiformat: mobi, epub

23,61 zł taniej -20%

Leksykon polskich świętych, ...

G. Turkowski

książka

52,52 zł taniej -15%

SŁUGA BOŻY
ocena: 6, głosów: 3
 
powiększenie

Fragmenty

przeczytaj fragment książki
SŁUGA BOŻY

Mężczyzna, który podszedł do mnie, miał siwe, rzadkie włosy, krogulczy nos i małe, blisko osadzone oczy. Ubrany w czarny kaftan z bufiastymi rękawami, przypominał starego, zafrasowanego ptaka, który zaraz zacznie iskać sobie skrzydła. Ale bystremu spojrzeniu waszego uniżonego sługi nie mogło umknąć, iż na palcach tego człowieka pyszniły się pierścienie z oczkami szlachetnych kamieni, a aksamitny, wyszywany złotem kubrak musiał być wart przynajmniej tyle co niezła szkapa.
– Mistrzu Madderdin, pozwolicie na słówko? – Spodziewałem się głosu skrzeczącego lub piskliwego, bo taki pasowałby do jego fizys, tymczasem mężczyzna miał głos spokojny, niski, o miłym brzmieniu.
– Służę wam najuprzejmiej – odparłem, wstając od stołu.
Wagner z dwoma rajcami wyśpiewywali właśnie piosnkę autorstwa niezrównanego trubadura Piedra Usta ze Złota. Jak zwykle była ona co najmniej mało przyzwoita i obecne w komnacie damy udawały, że niczego nie słyszą. Co nie było łatwe, zważywszy na to, jak Wagner głośno wywrzaskiwał poszczególne zwrotki. W każdym razie na tyle był zajęty śpiewaniem, że nie zauważył nawet, iż odchodzę. Przystanęliśmy w przedsionku.
– Nazywam się Mathias Klingbeil, panie Madderdin, i jestem kupcem bławatnym z Regenwalde... – zaczął mój nowy znajomy.
– Dzień drogi od Ravensburga, nieprawdaż? – przerwałem mu.
– Może półtora – mruknął.
– Czym wam mogę służyć?
– A płeć miała jak śnieg białą, drżała, gdy ją częstowali pałą – śpiew Wagnera przebił się przez hałas i miałem wrażenie, że autorem tej piosenki nie był już Piedro.
Jednak nie usłyszeliśmy dalszego ciągu. Zerknąłem przez drzwi i zobaczyłem, że mój konfrater w chwili słabości jakże uprzejmie wstał od stołu (by nie peszyć zebranych), lecz, niestety, siły go zawiodły i złożył przetrawioną wieczerzę oraz przetrawiony napitek na kolana pewnej zacnej matrony, żony miejskiego rajcy. Potem rzygnął raz jeszcze, tym razem obryzgując ramię i głowę samego rajcy, aż wreszcie zawołał radośnie:
– Jak tam było dalej?
Odwróciłem się.
– Wybaczcie, proszę – zwróciłem się w stronę mego rozmówcy. – Kontynuujcie, jeśli łaska.
– Mój syn – westchnął, jakby samo słowo „syn” napełniało go goryczą – dwa lata temu został skazany i uwięziony za zabójstwo pewnej dziewczyny. Przyrodniej siostry jednego z rajców, człowieka bogatego, zawziętego, mającego wielkie wpływy i od lat nienawidzącego mojej familii. Bóg obdarzył mnie zdolnościami handlowymi, ale pomimo że mam pieniądze, nic nie mogę uczynić, by go ratować... A wierzcie mi: próbowałem.
– Ano tak, złoty klucz nie otwiera wszystkich bram – rzekłem. – Zwłaszcza takich, które zamknięto kłódką ludzkiego gniewu.
– Dobrze powiedziane – zgodził się. – Mój syn jest niewinny. Nie wierzę, by mógł skrzywdzić tę dziewczynę. Jedyne, co mi się udało, to ocalić go od stryczka. Tyle że dziesięciu lat w dolnej wieży nikt nie przetrzyma.
Rodziny nigdy nie wierzą w zbrodnie popełnione przez swych bliskich. Tak było, jest i będzie. Mathias Klingbeil nie był w tym wypadku wyjątkiem, a to, że w jego głosie słyszałem żarliwą pewność siebie, niczego nie zmieniało. Miał jednak niewątpliwie rację co do kary w dolnej wieży. Nikt nie przetrzyma dziesięciu lat w niej spędzonych. Choroby, brud, zimno, wilgoć, głód i samotność żrą gorzej od szczurów. Widziałem wielkich, silnych, młodych mężczyzn, którzy po roku czy dwóch spędzonych w dolnej wieży wychodzili za bramy więzienia jako skurczeni, pokoślawieni starcy.
– Wielce wam współczuję, panie Klingbeil, lecz raczcie mi wyjaśnić, dlaczego właśnie do mnie zwracacie się z tym problemem? – zapytałem. – Officjum nie zajmuje się zbrodniami kryminalnymi, jeśli w grę nie wchodzą przestępstwa związane z atakiem na naszą świętą wiarę. A w tym wypadku przecież nie ma o tym mowy.
– Wiem – rzekł. – Lecz czy nie moglibyście przyjrzeć się sprawie? Jesteście człowiekiem uczonym, potraficie odsiać ziarno prawdy od plew kłamstwa...
Nie wiedziałem, czy stara się mnie zjednać, czy naprawdę tak uważa. Jednak faktycznie było, jak mówił. Inkwizytorów kształcono w trudnej sztuce badania ludzkich serc i umysłów, co w większości przypadków pozwalało na nieomylne rozpoznanie prawdy.
– Panie Klingbeil, rady miejskie i sądy niechętnie patrzą, kiedy Inkwizytorium interesuje się sprawami, które nie powinny go obchodzić. A i moi przełożeni nie byliby pewnie zachwyceni, że zamiast ścigać kacerzy, heretyków i czarownice, zajmuję się zwykłym morderstwem.
Święte Officjum nie przejmowało się gniewem, niechęcią czy utyskiwaniami nawet bogatych, ustosunkowanych mieszczan (znacznie bardziej musieliśmy się liczyć ze szlachtą, zwłaszcza tą pochodzącą z wysokich rodów), lecz zupełnie inna była sytuacja oficjalnego wysłannika Inkwizytorium, a inna inkwizytora usiłującego wtykać nos w nie swoje sprawy i zajmującego się prywatnym dochodzeniem. Sytuacja zmieniała się diametralnie, gdy inkwizytor trafiał na wyraźne ślady uprawiania czarów lub herezji. Wtedy mógł objąć władzę nad miastem w imieniu Świętej Inkwizycji. Jeśli jednak uczynił to pochopnie, nieroztropnie lub z niskich pobudek, mógł być pewien, że zostanie ze swego postępowania dokładnie rozliczony.
– Sporo zapłacę, panie Madderdin. – Klingbeil obniżył głos, chociaż w biesiadnej komnacie śpiewano tak głośno, że nikt nie byłby w stanie nas usłyszeć. – Tylko raczcie zająć się sprawą.
– Sporo? Czyli?
– Sto koron zaliczki – rzekł. – A jeżeli wyciągnięcie mojego syna z więzienia, dołożę tysiąc. No, niech będzie: półtora tysiąca.
To była iście królewska gratyfikacja. Za półtora tysiąca koron większość obywateli naszego pięknego Cesarstwa zarżnęłoby własną matkę, a w charakterze premii dołożyło poszatkowanego ojca wraz z rodzeństwem. Lecz wysokość sumy świadczyła również o tym, że Klingbeil uważał zadanie za niezwykle trudne, a kto wie czy może nawet nie niebezpieczne.
– Dajcie mi czas do rana – powiedziałem. – Zastanowię się nad waszą szczodrobliwą propozycją.
– Jutro rano? – Wzruszył ramionami. – Jutro rano pójdę z tym do waszego przyjaciela. – Wskazał głową wejście do sali, w której Wagner wybijał właśnie rytm na blacie stołu wielką, do połowy ogryzioną kością.
– Dacie dwieście zaliczki, kiedy zjawię się w Regenwalde – zdecydowałem, bo po pierwsze, korony nie rosły na drzewach, a po drugie, lubiłem trudne wyzwania. – A jak nie, to wolna wola. – Popatrzyłem na Wagnera, który akurat w tym momencie wylądował twarzą w misce pełnej polewki.
– Przybite, mistrzu Madderdin. – Wyciągnął dłoń, a ja ją uścisnąłem.
– Aha, jak nazywa się ten wasz wróg?
– Griffo Fragenstein.
– A syn?
– Zachariasz.
– Dobrze. Teraz ustalmy jedno – rzekłem. – Nie znam was i nigdy nie gadaliśmy ze sobą. Postaram się przyjechać do Regenwalde z oficjalną misją, jeżeli tylko otrzymam zezwolenie Inkwizytorium. Wtedy mi wypłacicie zaliczkę. Jeśli nie pojawię się w ciągu tygodnia, szukajcie kogoś innego.
– Niech i tak będzie – zgodził się, po czym już bez słowa pożegnania skinął mi głową.
Nie wrócił do biesiadnej komnaty, lecz ruszył w stronę drzwi wyjściowych. Była to godna pochwały przezorność, gdyż im mniej ludzi zobaczy nas razem, tym lepiej.

SŁUGA BOŻY (twarda)

książka

Wydawnictwo: Fabryka Słów

z serii: O Mordimerze Madderdinie

Oprawa: twarda

Ilość stron: 400

Dostępność: niedostępny

Nasza cena: 40,05

Cena detaliczna: 47,11

U nas taniej o 15%

dodaj do przechowalni dodaj do listy życzeń

Przy zakupie 5 egz.
Cena hurtowa:

37,69

Powrót GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
  • Opis

  • Szczegółowe informacje

  • Recenzje (1)

SŁUGA BOŻY - opis produktu:

Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci bolesną rozkosz stosu. To on - Inkwizytor Jego Ekscelencji Biskupa. Miecz w ręku Pana i sługa Aniołów. Sługa Boży to przeredagowane i uzupełnione wznowienie tomu opowiadań o inkwizytorze Mordimerze Madderdinie, zawierające między innymi nigdy nie publikowany tekst Czarne płaszcze tańczą. W Słudze Bożym czarnoksiężnicy odprawiają bluźniercze rytuały, demony zstępują na świat, czarownice knują mroczne intrygi. A temu wszystkiemu musi przeciwstawić się człowiek, którego serce jest tak gorące jak ogień stosów, na które posyła swe ofiary.

SŁUGA BOŻY - wybrana recenzja:

hajfa 20/02/2008
recenzja dotyczy produktu: Książki

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Jest to drugie wydanie 'Sługi Bożego' – poprawione i rozszerzone o dodatkowe opowiadanie 'Czarne płaszcze tańczą'. Siedem opowiadań (powyższe oraz 'Sługa boży', 'Szkarłat i śnieg', 'Siewcy grozy', 'Owce i wilki', 'W oczach Boga') ukazuje nam chrześcijańską Europę oczami inkwizytora... (czytaj dalej)

SŁUGA BOŻY - szczegółowe informacje:

Dział: Książki
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Oprawa:twarda
Okładka:twarda
Wymiary:130x205
Ilość stron:400
ISBN:978-83-7574-531-3
Wprowadzono: 07.07.2011
i zgarniaj nagrody napisz recenzję

SŁUGA BOŻY - recenzje klientów

hajfa(at)skim.com 20/02/2008
recenzja dotyczy produktu: Książka

recenzja nagrodzona 2.00pkt

Jest to drugie wydanie 'Sługi Bożego' – poprawione i rozszerzone o dodatkowe opowiadanie 'Czarne płaszcze tańczą'. Siedem opowiadań (powyższe oraz 'Sługa boży', 'Szkarłat i śnieg', 'Siewcy grozy', 'Owce i wilki', 'W oczach Boga') ukazuje nam chrześcijańską Europę oczami inkwizytora Mordimera Madderdina. Jest to świat, w którym Chrystus nie umarł na krzyżu ale z niego zszedł i 'wraz ze swymi Apostołami wyrżnął pół Jerozolimy' mówiąc 'nie pokój lecz miecz wam przyniosłem' i, jak twierdzi Mordimer, 'miał całkowitą rację, gdyż motłoch uwalniający Barabasza zasługiwał tylko by ofiarować mu szybką śmierć' (cytaty z trzeciej części). W tym świecie istnieją anioły, demony, wampiry i czarna magia. Co ciekawe w tomie 'Łowcy dusz' dowiadujemy się też że istnieje Polska. Tekst jest pełen specyficznego, często wisielczego humoru 'Ale nim Merwid spalił miasto, spalono jego i pomysł umarł śmiercią naturalną'. Najbardziej w opowiadaniach o Mordim uderza pomysłowość autora – nie jest to typowa kolejna fantastyka w typie anglosaskim, pełna kalek i zapożyczeń. Cała seria jest moim zdaniem bardzo wyrównana i nie potrafiłabym wybrać najlepszej części. Każda jest wyśmienita.

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

Ania. Biografia Anny Przybylskiej

G. Kubicki

książka

31,41 zł taniej -30%

Trening życia Motywacja, dieta, ...

M. Trenuje

książka

34,84 zł taniej -30%

Słup ognia

K. Follett

książka

34,84 zł taniej -30%

Błękitne sny Leśna trylogia, Tom 3

K. Michalak

książka

25,77 zł taniej -30%

Jacek Piekara - przeczytaj też

Ja, inkwizytor. Kościany galeon

J. Piekara

książka

32,70 zł taniej -27%

Ja, inkwizytor. KOŚCIANY GALEON

J. Piekara

książka

48,75 zł taniej -11%

Ja, inkwizytor. Miecz Aniołów

J. Piekara

książka

30,65 zł taniej -23%

Ja, inkwizytor. Łowcy dusz

J. Piekara

książka

29,05 zł taniej -27%

Ciekawe pomysły Gandalfa

książka

21.12 zł

taniej -15%

Sługa Boży o. Mateusz z Agnone Pomocnik ...

Nie dar prorokowania, nie dana mu przez Boga moc czynienia cudów, ale walka z szatanem - posługa egzorcysty - była szczególnym charyzmatem i najważniejszym rysem zakonnej działalności ojca Mateusza z Agnone. Chociaż przypisuje się mu uwolnienie ze szponów demona ponad 650 opętanych, to najbardziej niezwykłe jest to, że śmierć ojca Mateusza w 1616 r. nie...

książka

41.55 zł

taniej -15%

Dla Boga i Kościoła. Sługa Boży ks. Wincenty...

Dnia 11 maja 1978 r. podczas wręczenia nagrody naukowej im. ks. Idziego Radziszewskiego ks. prof. Wincentemu Granatowi, kard. Karol Wojtyła powiedział: "uświadomiłem sobie przy tej okazji, ten ogrom pracy twórczej, którą to pracą zasilił on naszą polską teologię, naszą polską chrześcijańską kulturę. Gratulując więc tej pracy, która ma swą własną...

ebook

20.83 zł

taniej -15%

Sługa Boży o. Mateusz z Agnone - mobi, epub, ...

Nie dar prorokowania, nie dana mu przez Boga moc czynienia cudów, ale walka z szatanem - posługa egzorcysty - była szczególnym charyzmatem i najważniejszym rysem zakonnej działalności ojca Mateusza z Agnone. Chociaż przypisuje się mu uwolnienie ze szponów demona ponad 650 opętanych, to najbardziej niezwykłe jest to, że śmierć ojca Mateusza w 1616 r. nie...

ebook

23.89 zł

taniej -15%

Sługa Boży - mobi, epub

OTO ŚWIAT, w którym Chrystus zstąpił z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców. Świat gdzie słowa modlitwy brzmią: i daj nam siłę, byśmy nie przebaczali naszym winowajcom. Świat, w którym nasz Pan i jego Apostołowie wyrżnęli w pień pół Jerozolimy. OTO ON - inkwizytor i Sługa Boży. Człowiek głębokiej wiary. Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w...

ebook

25.02 zł

taniej -15%

Sługa Boży - mp3

Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! "Sługa boży"! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli...

audiobook cd

27.85 zł

taniej -20%

Sługa boży książka audio mp3

Najbardziej wstrząsająca i bluźniercza wizja w historii polskiej fantastyki! Oto świat, w którym Chrystus zszedł z Krzyża i objął władzę nad ludzkością. Świat tortur, stosów i prześladowań. Czuwa nad tym, by Twoja wiara była czysta. Strzeże Twych myśli przed zgorszeniem. Śledzi Twe uczynki, abyś nie zgrzeszył. A jeśli przyjdzie taka potrzeba, ofiaruje Ci...

Brak list życzeń:

Utwórz

zamówienie tradycyjne
Brak produktów w koszyku
Brak produktów w koszyku
10.00
Łączna wartość zamówienia: 0 zł0 zł
Dostawa i płatność › Płatność ›
rozwiń
Wpisz numer
Swojego zamówienia (xxxxxx/rrrr)
Sprawdź

Powiadom kiedy produkt będzie dostępny

Wpisz swój adres e-mail: