Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski t, d / Bożena Senkowska | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski t, d (miękka)

Zeszyt 2

książka

 • Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 36
 • UWAGA: Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed świętami!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski t, d, Zeszyt 2 - opis produktu:

Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.
Ćwiczenia te:
- rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
- doskonalą artykulację,
- poszerzają słownictwo,
- uczą dostrzegania rytmu i rymu,
- usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
- rozwijają procesy myślenia.
Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -41%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński

miękka
23,54 zł 39.90
 • -42%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,04 zł 44.90
 • -35%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
32,43 zł 49.90
 • -41%
Grudniowy gość

Siri Spont

twarda
29,44 zł 49.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski t, d, Zeszyt 2
4.3/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  0
  3
  1
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Qultura słowa

 • 4-10-2019
 • 18:12

Ćwiczymy artykulację!
Substytucja głosek [t] i [d] występuje stosunkowo rzadko, a jeśli się zdarza, to zwykle głoski te zamieniane są na [k] i [g]. Znaczenie częściej natomiast można zaobserwować międzyzębową realizację tych fonemów. W ćwiczeniach tych głosek warto uwzględnić nie tylko ćwiczenia uwrażliwiające miejsce artykulacji, ale również pionizujące język (szczególnie w przypadku artykulacji międzyzębowej). Do takich przykładowych ćwiczeń można zaliczyć m.in. mycie górnych zębów od wewnątrz, liczenie zębów (dotykanie czubkiem języka kolejno zębów na górze), dotykanie czubkiem języka na przemian górnych i dolnych zębów czy kląskanie.
Warto również sięgnąć po merytoryczne opracowania, służące ćwiczeniu przez dzieci wspomnianych głosek, takie jak te proponowane przez Bożenę Senkowską, neurologopedę pracującą w poradni psychologiczno-pedagogicznej, specjalizującą się w terapii dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Seria logopedyczna ?Słucham i wymawiam?, opublikowana nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego, obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat, choć tak naprawdę zgromadzony przez autorkę materiał można również wykorzystać do pracy dziećmi nieco starszymi czy niepełnosprawnymi (w moim przypadku są to dzieci w wieku 9 lat oraz dorosłe osoby niepełnosprawne intelektualnie). Głoskom [t] i [d] został poświęcony zeszyt 2 ?Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski t, d?.
Zeszyt ten, przeznaczony dla dzieci, u których wymowa tytułowych głosek jest nieprawidłowa, zawiera ćwiczenia, w których utrwalaniu artykulacji [t] i [d] towarzysza polecania mające na celu rozwój uwagi i pamięci słuchowej czy odtwarzanie rytmu sylab. Zgromadzone zadania mają również na celu zrozumienie przez dziecko pojęcia rytmu oraz sylaby, a także usłyszeć podobne brzmieniowo elementy słów.
Dzieci podczas zgromadzonych przez autorkę ćwiczeń bawią się doskonale, naśladując gaworzenie niemowlęcia, trąbienie słonia czy tupanie jeżyka, bądź też ? wraz z Adasiem ? dzwonienie telefonu. Ćwiczyć będą również sylaby od których zaczynają się nazwy przedstawionych obrazków czy też łączyć w pary pojazdy i drogi, nazywając przy tym ilustracje. Bawić się będziemy również w rymowanki-zgadywanki czy szukać wraz z motylami drogi do ich kwiatków. Zebrane w zeszycie ćwiczenia służą bowiem również doskonaleniu funkcji percepcyjno-motorycznych, rozwijają również wyobraźnię dziecka.
Walory merytoryczne ćwiczeń, w połączeniu z ich odpowiednim dla wieku i zainteresowań dziecka doborem (skorzystać z nich mogą również dzieci z niskimi kompetencjami w zakresie znajomości słownictwa czy budowania zdań) sprawiają, że seria logopedyczna autorstwa Senkowskiej jest nieocenioną pomocą w prowadzeniu terapii logopedycznej. Sięgnąć po nią mogą również nauczyciele wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a także sami rodzice i opiekunowie ? realizowane ćwiczenia są bowiem pracą poprzez zabawę i dzieci chętnie je wykonują, doskonaląc niejako ?przy okazji? wymowę [t] i [d].

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: rozwijają uwagę i pamięć słuchową, doskonalą artykulację, poszerzają słownictwo, uczą dostrzegania rytmu i rymu, usprawniają funkcje...

 • Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu,...

 • Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu,...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Inspiracją do powstania książki było dzieło meksykańskiego jezuity Eduarda Levy`ego o nazwie Spotkanie z Chrystusem. Od początku swojej zakonnej posługi starał się on z uwagą słuchać młodego człowieka, aby mądrze towarzyszyć mu w radosnym poznawaniu Boga. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia...

 • W ŚWIECIE BAJEK to zestaw ćwiczeń będący efektem autorskiego projektu, realizowanego w ramach Programu Edukacyjno-Rehabilitacyjnego: Słucham - Mówię - Czytam - Rozumiem przez specjalistów ze Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Radomiu: logopedę...