Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g / Bożena Senkowska | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g (miękka)

Zeszyt 3

książka

 • Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 36
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g, Zeszyt 3 - opis produktu:

Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
- rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
- doskonalą artykulację,
- poszerzają słownictwo,
- uczą dostrzegania rytmu i rymu,
- usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
- rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.

Bożena Senkowska, neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej "Sylaby, słowa, wyrazy" oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym "Myślę i mówię".
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -38%
Hej, Przedziadku!

Paul McCartney

twarda
27,90 zł 44.99
 • -35%
Cyberpunk 1982-2020

Michał Wojtas

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 5.3.2020
 • -35%
Klub fanek W.M. Alicja

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
Zapowiedź - 12.2.2020
 • -40%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński

miękka
23,94 zł 39.90
 • -41%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,49 zł 44.90

Zobacz również

 • -31%
Kronos 3/2019 Floreński

PRACA ZBIOROWA

miękka
13,76 zł 19.95
 • -14%
Logopedyczne rybki Zestaw 2

PRACA ZBIOROWA

teczka
36,15 zł 42.03
 • -14%
Logopedyczne rybki Zestaw 1

PRACA ZBIOROWA

teczka
39,82 zł 46.30
 • -14%
Logopedyczne rybki Zestaw 3

PRACA ZBIOROWA

teczka
36,15 zł 42.03
 • -14%
Logopedyczne rybki Zestaw 4b

PRACA ZBIOROWA

teczka
36,15 zł 42.03
 • -34%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
32,93 zł 49.90
 • RecenzjeRecenzje
 • Książka
 • Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g, Zeszyt 3
4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Qultura słowa

 • 5-09-2019
 • 09:00

Ćwiczenia buzi i języka
Gammacyzm i kappacyzm są to wady wymowy, które polegają na nieprawidłowej realizacji głosek tylnojęzykowych. Pierwszy z tych terminów oznacza nieprawidłową wymowa głoski ?g?, zaś kappacyzm - nieprawidłową realizację głoski ?k?. Zwykle głoski te albo w ogóle nie są realizowane, albo w miejscu zwartych, tylnojęzykowych, ?k? i ?g? pojawiają się zwarte przedniojęzykowo-zębowe ?t? i ?d?. Wynika to stąd, że w artykulacji tych głosek biorą udział te same partie mięśni ? w przypadku ?k? i ?g? mięsień podłużny dolny, który skraca język, uwypukla jego grzbiet i kieruje przód języka na dno jamy ustnej, zaś przy głoskach ?t? i ?d? ? mięsień podłużny górny, który skraca język, a jego przód unosi do góry.
Kiedy tylko zauważymy nieprawidłowy rozwój mowy u dziecka, należy zgłosić się wraz z maluchem do logopedy. Te nieprawidłowości mogą dotyczyć zarówno braku widocznych postępów w mówieniu, jak i niewłaściwie wymawianych głosek ?nie tylko wspomnianych k i g. Wizyta u logopedy pomoże albo uspokoić rodziców, albo przyspieszy proces korygowania wad wymowy lub zgryzu, które powodują nieprawidłowości w konstruowaniu dźwięków.
Sama wizyta, to jednak nie wszystko, bowiem nie obędzie się bez ćwiczeń, zarówno tych rozwijających uwagę i doskonalących pamięć słuchową, jak i tych doskonalących artykulację, poszerzających słownictwo czy rozwijających procesy myślenia oraz wyobraźnię. Ćwiczyć z dzieckiem będzie logopeda, ale także rodzice ? zarówno w jednym, ja i w drugim przypadku warto wspomóc się w realizowaniu tych ćwiczeń odpowiednią lekturą. Niezwykle przydatna może okazać się seria logopedyczna ?Słucham i wymawiam?, opublikowana nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego, która obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (choć ja wykorzystuje obecnie te zeszyty do ćwiczeń z chłopcem 9-letnim). Seria autorstwa Bożeny Senkowskiej pozwala ćwiczyć zarówno głoski ?łatwiejsze?, których wymowa jest rzadziej zaburzona, jak i te głoski, które w rozwoju mowy pojawiają się nieco później. Zeszyt 3 ?Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g?, to pozycja, która ? jak wskazuje tytuł ? proponuje ćwiczenia głosek /k/, /g/. Ćwiczenia zawarte w tej pozycji nie zawiera wyrazów z głoskami szumiącymi, głoska /r/ występuje sporadycznie. To sprawia, że proponowane zabawy logopedyczne mogą być przeznaczone dla dzieci z niedojrzałą bądź wadliwą artykulacją tych głosek.
W ćwiczeniach znajdziemy wiele propozycji powalających kształtować prawidłową wymowę. Polecenia kierują uwagę dziecka na słuchanie, zapamiętywanie rytmu sylab i słów. Sporo jest ćwiczeń pozwalających pracować nad rozwijaniem elementarnej świadomości językowej (słuchanie, identyfikowanie słów podobnie brzmiących, porównywanie długości słów, analiza sylabowa). Praca z ty zeszytem rozwija ponadto sprawność grafomotoryczną i percepcję wzrokową ? dziecko np. koloruje obrazki, zakreśla odpowiednie słowa, śledzi rysunki w poszukiwaniu brakującego elementu itd.
Zawartość merytoryczna zeszytu ćwiczeń oraz układ proponowanych zabaw sprawia, że książka może być wykorzystywana wszechstronnie ? zarówno przez nauczycieli edukacji przedszkolnej, logopedów i neurologopedów, jak i w domowym zaciszu przez samych rodziców.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -31%
Skaza / Wada

Robert Małecki

pakiet
34,35 zł 49.77
 • -31%
Parabellum Tomy 1, 2 i 3

Remigiusz Mróz

pakiet
54,99 zł 79.70
 • -48%
Kluseczka / Pudding

Julie Murphy

pakiet
25,88 zł 49.77
 • -37%
Salvator

Tomasz Kozłowski

miękka
14,40 zł 22.85
 • -38%
 • -37%
Kroniki Jaaru Koniec ery

Adam Faber

miękka
25,07 zł 39.81

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: rozwijają uwagę i pamięć słuchową, doskonalą artykulację, poszerzają słownictwo, uczą dostrzegania rytmu i rymu, usprawniają funkcje...

 • Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu,...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Inspiracją do powstania książki było dzieło meksykańskiego jezuity Eduarda Levy`ego o nazwie Spotkanie z Chrystusem. Od początku swojej zakonnej posługi starał się on z uwagą słuchać młodego człowieka, aby mądrze towarzyszyć mu w radosnym poznawaniu Boga. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia...

 • Zagadki dla maluchów to zbiór ponad 300 zagadek uporządkowanych m.in. w takich rozdziałach jak: Oto ja, Moja rodzina, Wakacje, Na ulicy, W sadzie i ogrodzie. Te uczące logicznego myślenia teksty powstały z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym, które z pasją poznają najbliższe otoczenie i to...