Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g / Bożena Senkowska 20,86 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie
 • image

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g (miękka)

Zeszyt 3

książka

 • Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 36
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g, Zeszyt 3 - opis produktu:

Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
- rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
- doskonalą artykulację,
- poszerzają słownictwo,
- uczą dostrzegania rytmu i rymu,
- usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
- rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.

Bożena Senkowska, neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej "Sylaby, słowa, wyrazy" oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym "Myślę i mówię".
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -35%
Klub fanek W.M. Oliwia

Majka Milejko

miękka
19,44 zł 29.90
 • -38%
Pucio umie opowiadać

Marta Galewska-Kustra

twarda
24,74 zł 39.90
 • -30%
Dzień dobry, moje kłopoty!

Renata Malek

teczka
13,27 zł 18.96
 • -42%
Dziennik 29 Interaktywna gra książkowa

PRACA ZBIOROWA

miękka
17,30 zł 29.84
 • -30%
Trzy kroki od siebie (okładka filmowa)

Rachael Lippincott

miękka
24,37 zł 34.82

Zobacz również

 • -30%
Spór o rozumienie

PRACA ZBIOROWA

twarda
27,93 zł 39.90
 • -30%
nieSpełnieni

Agnieszka Jakubek

miękka
31,36 zł 44.80
 • -30%
Pytanie Początek myślenia

Algierd Tarachowicz

20,95 zł 29.93
 • -30%
Buka u psychiatry

Łukasz Święcicki

36,31 zł 51.87
 • RRecenzje
 • Książka
 • Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g, Zeszyt 3
4.7/5 ( 3 oceny )
  5
  2
  4
  1
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Qultura słowa

 • 5-09-2019
 • 09:00

Ćwiczenia buzi i języka
Gammacyzm i kappacyzm są to wady wymowy, które polegają na nieprawidłowej realizacji głosek tylnojęzykowych. Pierwszy z tych terminów oznacza nieprawidłową wymowa głoski ?g?, zaś kappacyzm - nieprawidłową realizację głoski ?k?. Zwykle głoski te albo w ogóle nie są realizowane, albo w miejscu zwartych, tylnojęzykowych, ?k? i ?g? pojawiają się zwarte przedniojęzykowo-zębowe ?t? i ?d?. Wynika to stąd, że w artykulacji tych głosek biorą udział te same partie mięśni ? w przypadku ?k? i ?g? mięsień podłużny dolny, który skraca język, uwypukla jego grzbiet i kieruje przód języka na dno jamy ustnej, zaś przy głoskach ?t? i ?d? ? mięsień podłużny górny, który skraca język, a jego przód unosi do góry.
Kiedy tylko zauważymy nieprawidłowy rozwój mowy u dziecka, należy zgłosić się wraz z maluchem do logopedy. Te nieprawidłowości mogą dotyczyć zarówno braku widocznych postępów w mówieniu, jak i niewłaściwie wymawianych głosek ?nie tylko wspomnianych k i g. Wizyta u logopedy pomoże albo uspokoić rodziców, albo przyspieszy proces korygowania wad wymowy lub zgryzu, które powodują nieprawidłowości w konstruowaniu dźwięków.
Sama wizyta, to jednak nie wszystko, bowiem nie obędzie się bez ćwiczeń, zarówno tych rozwijających uwagę i doskonalących pamięć słuchową, jak i tych doskonalących artykulację, poszerzających słownictwo czy rozwijających procesy myślenia oraz wyobraźnię. Ćwiczyć z dzieckiem będzie logopeda, ale także rodzice ? zarówno w jednym, ja i w drugim przypadku warto wspomóc się w realizowaniu tych ćwiczeń odpowiednią lekturą. Niezwykle przydatna może okazać się seria logopedyczna ?Słucham i wymawiam?, opublikowana nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego, która obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat (choć ja wykorzystuje obecnie te zeszyty do ćwiczeń z chłopcem 9-letnim). Seria autorstwa Bożeny Senkowskiej pozwala ćwiczyć zarówno głoski ?łatwiejsze?, których wymowa jest rzadziej zaburzona, jak i te głoski, które w rozwoju mowy pojawiają się nieco później. Zeszyt 3 ?Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski k, g?, to pozycja, która ? jak wskazuje tytuł ? proponuje ćwiczenia głosek /k/, /g/. Ćwiczenia zawarte w tej pozycji nie zawiera wyrazów z głoskami szumiącymi, głoska /r/ występuje sporadycznie. To sprawia, że proponowane zabawy logopedyczne mogą być przeznaczone dla dzieci z niedojrzałą bądź wadliwą artykulacją tych głosek.
W ćwiczeniach znajdziemy wiele propozycji powalających kształtować prawidłową wymowę. Polecenia kierują uwagę dziecka na słuchanie, zapamiętywanie rytmu sylab i słów. Sporo jest ćwiczeń pozwalających pracować nad rozwijaniem elementarnej świadomości językowej (słuchanie, identyfikowanie słów podobnie brzmiących, porównywanie długości słów, analiza sylabowa). Praca z ty zeszytem rozwija ponadto sprawność grafomotoryczną i percepcję wzrokową ? dziecko np. koloruje obrazki, zakreśla odpowiednie słowa, śledzi rysunki w poszukiwaniu brakującego elementu itd.
Zawartość merytoryczna zeszytu ćwiczeń oraz układ proponowanych zabaw sprawia, że książka może być wykorzystywana wszechstronnie ? zarówno przez nauczycieli edukacji przedszkolnej, logopedów i neurologopedów, jak i w domowym zaciszu przez samych rodziców.

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: rozwijają uwagę i pamięć słuchową, doskonalą artykulację, poszerzają słownictwo, uczą dostrzegania rytmu i rymu, usprawniają funkcje...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: rozwijają uwagę i pamięć słuchową, doskonalą artykulację, poszerzają słownictwo, uczą dostrzegania rytmu i rymu, usprawniają funkcje...

 • Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu,...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Inspiracją do powstania książki było dzieło meksykańskiego jezuity Eduarda Levy`ego o nazwie Spotkanie z Chrystusem. Od początku swojej zakonnej posługi starał się on z uwagą słuchać młodego człowieka, aby mądrze towarzyszyć mu w radosnym poznawaniu Boga. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia...