Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski w, f / Bożena Senkowska | Książka w Gandalf.com.pl
Ulubione
Kategorie
 • image

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski w, f (miękka)

Zeszyt 4

książka

 • Wydawnictwo Wydawnictwo Edukacyjne
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 36
 • UWAGA: Ten produkt może nie dotrzeć do Ciebie przed świętami!
 • Wysyłamy w 3 - 5 dni + czas dostawy
 • Dostępność mały zapas
  Brak na naszym magazynie.
  Spróbujemy go sprowadzić dla Ciebie.
  Szansa na realizację 60%.
  Potrzebny czas 3-5 dni roboczych.

Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski w, f, Zeszyt 4 - opis produktu:

Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Ćwiczenia te:
- rozwijają uwagę i pamięć słuchową,
- doskonalą artykulację,
- poszerzają słownictwo,
- uczą dostrzegania rytmu i rymu,
- usprawniają funkcje percepcyjno-motoryczne,
- rozwijają procesy myślenia.

Dwa pierwsze zeszyty serii dotyczą głosek łatwiejszych, których wymowa jest rzadziej zaburzona (/b/, /p/, /t/, /d/). W kolejnych zeszytach ćwiczone są głoski, które w rozwoju mowy dziecka pojawiają się nieco później (/v/, /f/, /g/, /k/ oraz głoski syczące).
Oprócz ćwiczeń prawidłowej artykulacji pojawiają się też zadania rozwijające funkcje słuchowe oraz takie, które kierują uwagę dziecka na dźwiękową strukturę słowa, jednak jeszcze w jej bardzo ogólnym rozumieniu.

Bożena Senkowska, neurologopeda, pracuje w poradni psychologiczno-pedagogicznej. Zajmuje się dziećmi w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, z opóźnionym lub zaburzonym rozwojem mowy, występującym również na tle innych zaburzeń rozwoju. W swojej pracy skupia się nie tylko na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji, lecz także na rozwijaniu i doskonaleniu procesów myślenia oraz funkcji percepcyjno-motorycznych. Dba również o to, aby terapia była dla dziecka atrakcyjna, ciekawa i nie stała się przykrym obowiązkiem.
Jest autorką serii logopedycznej "Sylaby, słowa, wyrazy" oraz serii dla dzieci w wieku przedszkolnym "Myślę i mówię".
S
Szczegóły

Książkowe bestsellery z tych samych kategorii

 • -41%
Tool - Parabola

Bartek Koziczyński

miękka
23,54 zł 39.90
 • -42%
Nela w krainie orek

Nela

twarda
26,04 zł 44.90
 • -35%
Stanisław Bareja alternatywnie

Maciej Replewicz

miękka
32,43 zł 49.90
 • -41%
Grudniowy gość

Siri Spont

twarda
29,44 zł 49.90
 • RRecenzje
 • Książka
 • Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski w, f, Zeszyt 4
5/5 ( 1 ocena )
  5
  1
  4
  0
  3
  0
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

Qultura słowa

 • 25-09-2019
 • 16:31

Mówimy pięknie i wyraźnie
Bezdźwięczność jest specyficznym rodzajem dyslalii, w którym zaburzona jest korelacja dźwięczności w trzynastu parach opozycyjnych. W praktyce oznacza to, że głoski dźwięczne w obrębie poszczególnych par realizowane są w postaci ich bezdźwięcznych odpowiedników, czyli są wymawiane bez udziału więzadeł głosowych. Niekiedy mogą być one realizowane jako głoski półdźwięczne, w których dźwięczna jest tylko faza początkowa głoski, albo tylko faza końcowa głoski, co w konsekwencji prowadzi do deformacji brzmienia słowa. Wśród par opozycji fonologicznych, które mogą ulegać zaburzeniom dźwięczności, jest m.in. w ? f.
Nieprawidłowa wymowa głosek /f/ i /w/ może być następstwem słabej pracy mięśni warg, złej ruchomości szczęki i nieprawidłowego zgryzu. Znakomitym ćwiczeniem, które przygotowuje do wywołania tych głosek, jest naprzemienne zagryzanie górnej i dolnej wargi. Najczęściej głoski te są uzyskiwane w wyniku demonstracji ich prawidłowej wymowy. Po wyjaśnieniu różnicy pomiędzy nimi, bardzo często wystarczy poprosić dziecko, by uruchomiło więzadła głosowe w trakcie wymawiania głosek bezdźwięcznych (np. poprzez naśladowanie pojazdów: motor, traktor, urządzeń: pralka, mikser, wirówka). Doskonałym sposobem są również różnego rodzaju ćwiczenia, które znaleźć możemy m.in. w książce Bożeny Senkowskiej, neurologopedy pracującej w poradni psychologiczno-pedagogicznej, która w swojej pracy koncentruje się na rozwijaniu mowy i korygowaniu wad artykulacji. Stworzona przez autorkę seria logopedyczna ?Słucham i wymawiam? obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku 3 do 6 lat, choć ja osobiście wykorzystuję je również w pracy z dziećmi starszymi oraz dorosłymi osobami niepełnosprawnymi.
W zeszycie czwartym, pt. ?Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków. Głoski w, f?, opublikowanym nakładem Wydawnictwa Edukacyjnego, znajdziemy ćwiczenia obejmujące tytułowe głoski, z wykorzystaniem prostego słownictwa i interesujących propozycji zabaw słowem. Prezentowane zadania umożliwiają utrwalenie danego słowa, jego poprawnej wymowy, uzyskanie prawidłowych wzorców słuchowo-motorycznych. Ćwiczenia dotyczą m.in. naśladowania jadących pojazdów czy śpiewu ptaków (fiu, fiu, fiu?), dzielenia na sylaby nazw obrazków, poszukiwania rymów czy wskazanych sylab.
Jak sama autorka podkreśla, praca z zeszytem rozwija funkcje percepcyjno- motoryczne, a także myślenie i wyobraźnie. Co więcej, na podstawie prezentowanych w zaszycie ćwiczeń, możemy tworzyć własne, dzięki temu dziecko nie będzie się nudziło. Zarówno zawartość merytoryczna zeszytu, jak i atrakcyjna szata graficzna sprawiają, że bardzo dobrze się z nim pracuje ? zarówno dzieciom, jak i specjalistom. Dlatego też seria ta może być wykorzystywania przez logopedów, nauczycieli, a nawet przez samych rodziców czy opiekunów, pragnących wesprzeć terapeutów w ich pracy.

Czy recenzja była pomocna?
image

Rekomendowane

 • -35%
Wieczna wojna

Joe Haldeman

twarda
29,18 zł 44.90
Zapowiedź - 14.2.2020
 • -35%
Małe kobietki (okładka filmowa)

May Louisa Alcott

twarda
26,00 zł 39.99
Zapowiedź - 17.1.2020
 • -35%
Andyjski dysk

Czesław Kierzk

miękka
30,54 zł 46.99
Zapowiedź - 12.1.2020
 • -35%
Excalibur Dziedzictwo ludzkości

Delfina Chmielecka

miękka
24,70 zł 37.99
Zapowiedź - 16.1.2020
 • -35%
Anioł trzeciego świata

Sylwester Wysocki

miękka
23,39 zł 35.98
Zapowiedź - 23.12.2019
 • -30%
Wiedźmin Tomy 1-8 (okładka filmowa)

Andrzej Sapkowski

pakiet
499,00 zł
Zapowiedź - 22.12.2020
 • -30%
Moc słowa / Moc wiary / Moc nadziei

Grzegorz abp Ryś

pakiet
69,76 zł 99.66

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: rozwijają uwagę i pamięć słuchową, doskonalą artykulację, poszerzają słownictwo, uczą dostrzegania rytmu i rymu, usprawniają funkcje...

 • Seria logopedyczna "Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków" obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu,...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Seria logopedyczna Słucham i wymawiam. Dla maluchów i starszaków obejmuje zeszyty ćwiczeń przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ćwiczenia te: - rozwijają uwagę i pamięć słuchową, - doskonalą artykulację, - poszerzają słownictwo, - uczą dostrzegania rytmu i rymu, - usprawniają...

 • Inspiracją do powstania książki było dzieło meksykańskiego jezuity Eduarda Levy`ego o nazwie Spotkanie z Chrystusem. Od początku swojej zakonnej posługi starał się on z uwagą słuchać młodego człowieka, aby mądrze towarzyszyć mu w radosnym poznawaniu Boga. Czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia...

 • W ŚWIECIE BAJEK to zestaw ćwiczeń będący efektem autorskiego projektu, realizowanego w ramach Programu Edukacyjno-Rehabilitacyjnego: Słucham - Mówię - Czytam - Rozumiem przez specjalistów ze Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu PZG w Radomiu: logopedę...