Słowo blisko ciebie / Anselm osb Grün 29,83 zł | Książka w Gandalf.com.pl
Kategorie

Słowo blisko ciebie (miękka)

Mądrość Biblii na co dzień

książka

 • Wydawnictwo Św. Wojciech
 • Oprawa miękka
 • Ilość stron 248
 • GRATIS! Do każdego zamówienia zakładka mola książkowego!
 • Wysyłamy w 24h - 48h + czas dostawy

Słowo blisko ciebie, Mądrość Biblii na co dzień - opis produktu:

Biblia podpowiada nam, jak mądrze i dobrze żyć.
Kim jesteśmy? Jak mamy radzić sobie z presją, której jesteśmy poddawani każdego dnia? W jaki sposób możemy osiągnąć wewnętrzny spokój? Jak powinniśmy podchodzić do swoich problemów, cierpień, emocji, myśli, potrzeb, namiętności, win, błędów? I jak mamy przyjmować to, że nasze życie kiedyś się skończy?

Na te ważne pytania Biblia odpowiada nie wprost, lecz poprzez przypowieści i rozmaite historie. A my, odnosząc je do własnego życia, mamy szansę wybrać dobrą drogę. `Słowo to bowiem jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić` (Pwt 30,14). Sięgajmy więc po nie na co dzień.

W tej książce Anselm Grün proponuje interpretacje fragmentów biblijnych, które mogą nam pomóc w konkretnych życiowych sytuacjach.
S
Szczegóły

Zobacz również

 • -30%
Jam Jest Bogo-Człowiek

Ekspander

miękka
23,75 zł 33.93
 • -30%
 • -30%
Duch święty Wielki Nieznany

de Maurizio Sanctis

miękka
15,29 zł 21.84
 • -30%
Moc uwielbienia działa

Merlin Carothers

miękka
20,88 zł 29.83
 • -30%
Gnoza i gnostycyzm

Jerzy Prokopiuk

miękka
6,09 zł 8.69
 • RRecenzje
 • Książka
 • Słowo blisko ciebie, Mądrość Biblii na co dzień
4.6/5 ( 9 ocen )
  5
  7
  4
  0
  3
  2
  2
  0
  1
  0
imię, nazwisko lub nick:
Twoja ocena:
Twoja recenzja:
Wprowadź tekst z obrazka:

W przypadku naruszenia Regulaminu Twój wpis zostanie usunięty.

Uwaga!!! Nie jesteś zalogowany. zaloguj się by zgłosić recenzję do konkursu i mieć szansę na wygraną w cotygodniowym plebiscycie!

brak oceny
 • 25-01-2017
 • 19:26

Biblia to niewyczerpana skarbnica mądrości, w której odnajdujemy odpowiedzi na nurtujące nas pytania.
Autor w swej książce dokonuje interpretacji tekstów biblijnych odpowiadających na ważne pytania z zakresu naszego życia, jak również problemy nas nurtujące, jednak Pismo Św. nie udzieli nam gotowych odpowiedzi.
Zamiast tego podsuwa nam słowa, które musimy zrozumieć i przemyśleć.
Mają one w nas pracować i stać się dla nas słowami życia.
Biblia nigdy się nie zestarzeje, ani jej słowa nie stracą nigdy na ważności.
Autor swoje rozważania podzielił na pięć rozdziałów:
- Wszystko w życiu ma swój czas
- Jak podejmować decyzje?
- Jak się kłócić i jak sobie przebaczać?
- Jak poradzić sobie z lękiem?
- Ku jesieni życia.
Są to ważne pytania, z którymi stykamy się każdego dnia.
Nie wystarczy tylko czytać Pismo Św. - ale słowa tam zawarte muszą stać się częścią naszego życia.
Przypowieść o Królestwie niebieskim, jest podobne do człowieka, który posiał dobre nasienie na swojej roli, a w nocy przyszedł nieprzyjaciel i nasiał chwastów.
Tą przypowieścią Jezus odpowiada na naszą zdolność do przebaczania samemu sobie.
Są ludzie, którzy za wszelką cenę chcą być perfekcjonistami, nie mają słabości, ani wad ? a przecież to zwykli egoiści, bo nie ma takiego człowieka na ziemi, który by nie miał wad, wszyscy jesteśmy słabi, upadamy i grzeszymy.
Ale łatwo jest wytykać błędy drugiemu, tylko nie sobie, krytykować i oceniać innych w myśl słów ?widzisz drzazgę w oku bliźniego, a belki w swoim nie?.
Potrzeba tutaj dużo spokoju, opanowania i dystansu.
Czasem musimy sobie zabronić denerwowania się na innych i krytykowania ich.
Jeżeli się od tego powstrzymamy, ci na których się złościmy, przestaną być ważni. Jeśli zaś będziemy się ciągle oburzać i krytykować ich, nasz gniew tyko się nasili. Wtedy nigdy nie osiągniemy spokoju.

Czytając ten tekst czułam ukojenie, to jakby balsam na duszę.
Interpretacja autora tekstów biblijnych, jest tak prosta i łatwa, że zrozumie ją nawet najzatwardzialszy grzesznik.
Rozważając Pismo Św. na co dzień, ujrzysz swoje życie w nowym świetle, a konkretne doświadczenia pomogą Ci je zrozumieć, a poprzez to ubogacisz swoje życie, o co chyba najbardziej chodzi autorowi tej książki.

Drogi czytelniku pochylając się nad tekstami Biblii doświadczaj siły i mądrości, która płynie z Pisma Św. oraz niech słowa te święte staną się dla Ciebie pomocą, która poprowadzi Cię ku szczęśliwemu życiu.
Dlatego spróbuj przeżyć jeden dzień lub tydzień z którymś z biblijnych tekstów.
Zachęcam do refleksji i medytacji.
Polecamy, zespół dobrerecenzje.pl

Czy recenzja była pomocna?

Ciekawe pomysły Gandalfa

 • 36.81 zł
  32.76 zł

  Romantyczna powieść Kandi Steiner - specjalistki od `emocjonalnych rollercoasterów` Lato w małej górskiej miejscowości wydaje się tym, czego potrzebuje Wren Ballard. Niedawno zakończyło się jej małżeństwo, przez co kobieta czuje się zagubiona i nie ma pojęcia, co dalej zrobić ze swoim życiem....

 • 49.77 zł
  43.30 zł

  Yves Congar po raz kolejny występuje w roli odkrywcy źródeł. Po wydaniu doniosłej trylogii Wierzę w Ducha Świętego opublikował swoją ostatnią, podsumowującą książkę - Słowo i Tchnienie - dając wyraz głębokiej wrażliwości na życie Kościoła. Ta książka jest owocem pogłębionej myśli Congara i...

 • 37.15 zł

  Mała Lady Lark odziedziczyła po swojej matce Dar - potrafiła bowiem używać Słów. W świecie, w którym nawet najszlachetniejsza magia była grzechem karanym śmiercią, był to niezwykle niebezpieczny sekret. Matka Lark, szlachetna Lady Meshara, starała się ze wszystkich sił chronić córkę i utrzymywać...

 • 22.94 zł

  "Słowo na A" to książka z gatunku literatury faktu. Zaczyna się krótką opowieścią o autorze, który ma za sobą barwną przeszłość z narkotykowym epizodem w tle. Był bliski tego, by sięgnąć dna, ale podniósł się, zaczął pracować, wyjechał za granicę - do Szkocji, a jakiś czas później został...

 • 26.47 zł
  21.18 zł

  Romantyczna powieść Kandi Steiner - specjalistki od emocjonalnych rollercoasterów Lato w małej górskiej miejscowości wydaje się tym, czego potrzebuje Wren Ballard. Niedawno zakończyło się jej małżeństwo, przez co kobieta czuje się zagubiona i nie ma pojęcia, co dalej zrobić ze swoim życiem. Na...